Yonatan Sindel/Flash90

סער נגד נתניהו: "בנט נתן אור ירוק לחוק שאקדם נגד כהונתו של ראש ממשלה נאשם"

שר המשפטים אמר הערב כי בנט מנהל את הממשלה בצורה טובה. בדבריו הוא הביע תמיכה במתן חיסונים בבתי הספר בניגוד לעמדת חברת מפלגתו שאשא ביטון. סער אמר כי הוא יקדם את החוק נגד נתניהו

כתבות נוספות בנושא:

תקרית חריגה: מפציצים אמריקאים במבט מתוך מטוס קרב רוסי • צפו
הפרקליטות: תושבי לוד שהגנו בגופם על השכונה והרגו מתפרע נהגו כחוק
שר המשפטים לשעבר נגד גדעון סער: "מאבקים פוליטיים צריכים להתנהל בקלפי"
הממשלה מקדמת בניית אלפי דירות בהתיישבות היהודית - ולפלסטינים
 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

 • מתמודדים עם בעיה רפואית? מגיע לכם כסף! / מתמודדים עם מגבלה נפשית? מגיע לכם כסף!

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

שר המשפטים גדעון סער תיאר הערב (ראשון) את ההחלטה על החיסון השלישי נגד נגיף הקורונה כמהלך גדול: "ישראל הראשונה בעולם – מהלך שנועד לבלום את התחלואה והתמותה ". עוד אמר סער כי המאבק אינו פשוט: "קשה, מתנהל באינטנסיביות ומיום ליום".

במהלך ריאיון שהעניק ל'חדשות 12' אמר סער כי הוא נותן גיבוי לרה"מ, וציין כי הוא חלק מקבינט הקורונה: "אני חושב שאני חלק מהשרים שיש להם היום משמעות בקבינט הקורונה. אני אחראי במשותף כמו כל השרים בקבינט למדיניות הממשלה ולכן כל ההאשמות הן סרק. אסור להיכנס לסוג כזה של חיכוכים".

על המחלוקת בתוך המפלגה שלו, אמר שר המשפטים: "אני מודה בזה שבתקווה חדשה יש דעות שונות, יש פלורליזם. אני לא בדיקטטורה, לא מכתיב קו לכולם. אצלנו קרה שאני והשר אלקין הצבענו באופן מסוים והשרה שאשא-ביטון באופן אחר. חשבתי שאפשר ללכת להקשחה נוספת בסוגיית ההתקהלויות".

"אני לא מאמין שבין סגר לבין המצב הנוכחי אין מדרגת ביניים. יכול להיות שיש מדרגת ביניים מכיוון שאנחנו נמצאים במצב שבו הציבור לא הפנים. עדיין לוחצים ידיים, עדיין יש אינטרקציות חברתיות רבות. העברתי חלק ניכר מהלו"ז לזום – אני חושב שצריך לעשות ככה. עברנו פאזה, אנחנו במקום אחר. צריכים לחזור לגישה אחרת – הבריאות שלנו תלויה בהתנהגות של כל אחד".

סער גם התייחס לסוגיית החיסונים בבתי הספר: "יש חיסונים גם היום בבתי הספר, למשל רשת אורט, כשאין לימודים היא מחסנת בבתי הספר. אני בעד חיסונים בבתי הספר – הדבר הזה חשוב. צריך למצוא את הפתרון אם בשעות הלימודים, הצעתי לעשות את זה בשעת 0 ומבחינתי אפשר לעשות את זה אחרי הלימודים וגם במהלך הלימודים".

"יש דיאלוג בין משרד הבריאות למשרד החינוך ואני משוכנע שיימצא הפתרון. אני מדגיש שכבר עכשיו אני מעודד גורמים נוספים כמו רשויות מקומיות וחינוך לחסן בחופשת הקיץ נערים בני יותר מ-12 כדי שנגיע להגדלת החיסונים כבר עכשיו. התחסנתי אתמול בחיסון השלישי ואני קורא לכל מי שבן יותר מ-50 – לכו להתחסן. זה סוג של מרוץ נגד הזמן – אני שותף לדעה שאומרת שסגר הוא רק מוצא אחרון, צריך לעשות הכול כדי לא להגיע למקום הזה".

במהלך הריאיון תקף סער את נתניהו והודיע כי הוא יקדם את החוק נגדו, "אני מתכוון כשר המשפטים לא להיגרר לקרבות בוץ של הנאשם ואנשיו, למלא את תפקידי כולל כל המהלכים שהודעתי שאבצע, כולל החקיקה שתמנע הטלת הרכבת ממשלה על נאשמים בעתיד, כדי להביא לישראל עתיד יותר טוב".

"רה"מ בנט היה מודע ונתן אור ירוק להנחייתי למשרד המשפטים לגבש הצעת החוק כזו ואני אביא אותה למושב החורף של הכנסת. בדרך כלל שאני יוזם מהלך אני מתכוון להעביר אותו. זה לא חוק פרסונלי, ההתנגדות פרסונלית. אולי נתניהו יזוכה בדין עד הבחירות הבאות? אני יודע מי יהיה נאשם ומי לא? אני מדבר על קביעת נורמה ערכית".

חודשיים לתוך הממשלה, ושר המשפטים גם פרגן לראש הממשלה וטען כי הוא ראש ממשלה טוב: "הוא עושה עבודה טובה, הוא מסור מאוד, משקיע את כל כולו בתפקיד הזה ויש אווירה טובה בממשלה. אין מי שמנסים לחבל ולפעול נגד, כולם עובדים ביחד וזה דבר יפה ואני מקווה שנצליח לשמור על הרוח הטובה הזו גם בהמשך. דווקא בגלל שיש אנשים עם דעות שונות, הכול הולך עניינית".

כתבות קשורות

תקרית חריגה: מפציצים אמריקאים במבט מתוך מטוס קרב רוסי • צפו
הפרקליטות: תושבי לוד שהגנו בגופם על השכונה והרגו מתפרע נהגו כחוק
שר המשפטים לשעבר נגד גדעון סער: "מאבקים פוליטיים צריכים להתנהל בקלפי"
הממשלה מקדמת בניית אלפי דירות בהתיישבות היהודית - ולפלסטינים
המו"מ ייכשל? חיל האוויר הישראלי חזר לתרגל תקיפה באיראן
"שוקינג. היועץ המשפטי לממשלה תומך בחוק שיתן לו כח להדיח ראש ממשלה"
הסקר שמביך את בנט: מי צריך להנהיג את הציבור הדתי לאומי?
"בושה וחרפה": חבר בקואליציה משכנע את האירופאים לפעול נגד ישראל
רעולי פנים: כך עצרו בטורקיה את "המרגלים של המוסד" • צפו
רק תרגיל: רוסיה שיגרה טיל בליסטי מתוך צוללת בלב ים • צפו
מנדלבליט על 'חוק נתניהו': "לא פרסונלי - הולך בתלם פסיקת בית המשפט העליון"
טמפרטורות רגילות לעונה עד שבוע הבא; בהמשך תחול ירידה • תחזית
חודש לאחר ההפרדה: התאומות הסיאמיות שהיו מחוברות בראשן - השתחררו
5 תאים נפרדים ודיווח על היעדרות: פרטים חדשים על 'רשת המוסד'
דלתא פלוס? לראשונה מפרוץ המגפה תיירים מחוסנים יוכלו להיכנס לישראל
דחייה נוספת בגזירת ליברמן: ביטול סבסוד המעונות לילדי אברכים נדחה בשבועיים
שנים אחרי סיכול המפכ"לות: כתב אישום הוגש נגד גל הירש בגין עבירות מס
מטוס רה"מ: לפיד הטיל ווטו על "כנף ציון" ו-750 מיליון ש"ח עומדים בנתב"ג ללא שימוש

4 תגובות

 1. זה הדבר היחיד שהמטומטם הזה מסוגל לעשות, חוץ מזה אפס, לא מתבייש, רואים כבר כולם שהממשלה הזאת היא ממשלה כושלת הם נכשלים בכל דבר, אבל הדבר היחיד שמדאיג אותם שביבי לא יחזור, תתביישו לכם

 2. סער הוא סתם חמור בוגד שכל מהותו כבוד נקמה כסף . איש הזוי ועלוב חסר כבוד טיםש הוא וקרוביו ומקורביו חולי נםש . סער הוא דוגמא חבגידה ונקמנות ובורות טיפשות וחמורות סער הוא פשוט חזיר יבלות יחד עם בנט הנוכל איוון הצורר יהיר ואיוןן הפחי אשפה בטגדים חמורים וטיפשים אוכחי נבילות ושרצים רקובים

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו