Flash90

"דקירה בגב עמנו": בחמאס ובג'יהאד האסלמי תוקפים את אבו מאזן

בכיר בארגון הטרור חמאס תקף את אבו מאזן על רקע פגישתו עם גנץ: "פגישת מחמוד עבאס עם שר צבא הכיבוש מסוכנת ומשקפת את הזלזול של הרשות בדם הפלשתיני, ועליית מדרגה בשיתוף הפעולה הביטחוני שלה עם הכיבוש"

כתבות נוספות בנושא:

המאמץ הישראלי בשיחות הגרעין: שר הביטחון וראש המוסד בדרך לוושינגטון
ירושלים: עשרות פעילי ימין צועדים בשכונת שמעון הצדיק
השר אבידר תקף את בנט: "פאניקה ואיבוד עשתונות זו לא מדיניות ממשלה"
החורף הגיע: שלג יורד בחרמון - רוחות של יותר מ-50 קמ"ש במרכז
 • גדול הדור מבקש למען אברך חולה: "להחזיקם ולהחיותם"

  תוכן מקודם

 • החנוכייה המקודשת של מרן הגראי״ל שטיינמן תוגרל וזה בהזדמנות שלכם לזכות!

  תוכן מקודם

 • מזעזע: אליעזר ברים בן ה-3 באמירת קדיש על אמו

  תוכן מקודם

 • מזעזע: חלתה בסרטן והסתירה זאת מהמשפחה הקרובה

  תוכן מקודם

בארגון הטרור חמאס ובג'יהאד האסלאמי תקפו את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שלטענתם "לא מייצג את הפלשתינים, אלא רק את עצמו" זאת לאחר שהוא קיים פגישה במהלך הלילה האחרון עם שר הביטחון בני גנץ דבר שעורר את זעמם.

‏דובר חמאס, עבד אללטיף אלקנוע, אמר: "פגישת עבאס עם שר המלחמה הציוני הפושע גנץ, היא דקירה בגב עמנו ובקורבנותיו ובגידה בדם השהידים. עבאס ממשיך בסדרת הנפילות והוויתורים על הקיום הלאומי ומייפה את פני הכיבוש".

בכיר בארגון הטרור חמאס סאמי אבו זהרי תקף את אבו מאזן: "פגישת מחמוד עבאס עם שר צבא הכיבוש מסוכנת ומשקפת את הזלזול של הרשות בדם הפלשתיני, ועליית מדרגה בשיתוף הפעולה הביטחוני שלה עם הכיבוש".

הפגישה לא עברה בשתיקה גם בג'יהאד האסלאמי, שם גינו את פגישתו של אבו מאזן עם שר הביטחון. דובר הארגון תקף ואמר: "פגישת גנץ-עבאס שבאה ברקע פשעי הכיבוש, המצור והתוקפנות היא (כמו) לדקור את עמנו. דם הילדים שהרג צבא הכיבוש בפקודת גנץ טרם יבש על הארץ".

עוד הגיבו בג'יהד האסלמי כי "הרשות והנשיא מפנים את הגב לקונצנזוס הלאומי ומציבים תנאים לחידוש הדיאלוג הלאומי, שמשרתים את הכיבוש. כל זה כשהם במרוץ לפגוש את הנהגת האויב ולשים את ידיהם בידיו המוכתמות בדם, ומחזקים את הקשר בין הרשות מבחינה ביטחונית ומדינית עם אויב של העם הפלשתיני".

בתוך כך, במפלגת הציונות הדתית הגיבו בחריפות לפגישתו של גנץ עם אבו-מאזן הלילה במוקטעה ברמאללה ואמרה כי "הניסיונות של בנט ואנשיו להמעיט בחומרת המפגש והשלכותיו לא יצליחו להסתיר את האמת".

"אחרי שנים שבהן הימין הפך את אבו-מאזן ללא רלוונטי בשדה המדיני, ובמאמצים כבירים חנק למוות לאיטה את אופציית המדינה הפלשתינית והוריד אותה מהשולחן, ממשלת בנט מחזירה את אבו-מאזן לקדמת הבמה כשחקן במגרש הבינלאומי, מנשימה אותו מלאכותית, מחזירה לחיים את התהליך המדיני ומזמינה לחץ בינלאומי לכניעה ונסיגות ולחלוקת הארץ".

עוד הגיבו במפלגת הציונות הדתית, "שותפיו של בנט משמאל מבינים את המשמעות הזו היטב וזו הסיבה לצהלות השמחה שלהם מהבוקר. למרבה הצער בנט הוכיח שאין לו קווים אדומים בדרך לשרידותו הפוליטית בממשלת השמאל עם תומכי הטרור שהוא הקים ומכאן הגיבוי שהוא מעניק וימשיך להעניק לגנץ".

כזכור, לאחר הפגישה הלילית ברמאללה בין שר הביטחון בני גנץ ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, גורם בסביבת ראש הממשלה נפתלי בנט מיהר הבוקר להבהיר כי אין מדובר בתחילתו של תהליך מדיני. הגורם אף הבהיר כי גם לא יהיה תהליך כזה.

"פגישת גנץ-אבו מאזן אושרה מראש על ידי ראש הממשלה", סיפר אותו גורם. "מדובר בפגישה שעניינה סוגיות שוטפות של מערכת הביטחון מול הרשות הפלסטינית". הגורם שביקש לתדרך את דעתו של בנט הדגיש: "אין שום תהליך מדיני מול הפלסטינים וגם לא יהיה".

גם השר יועז הנדל רמז שלא אהב את הפגישה עם "תומך הטרור". בראיון ל'כאן רשת ב' אמר: "כשאבו מאזן מעביר משכורות למחבלים הוא תומך בטרור. אי אפשר להעביר את הכסף ולומר שזה מעשה הומניטרי. אנחנו לא רוצים שהרשות תקרוס, ומצד שני הם כל הזמן מפלרטטים עם מחבלים".

הכתבות המעניינות ביותר

אשדוד: ילד בן 6 נפגע מאוטובוס; מצבו בינוני
טיול ומגורים במצרים • הרב אברהם מימון • צפו
פרוייקטור הקורונה נועד עם רבה של ירושלים: "מתנגדי החיסונים מפיצים כזבים" • צפו
נתניהו במליאת הכנסת: "קואליציה דורסנית - רוצים לסתום לימין את הפה" • צפו
"תרם רבות לחיזוק היחסים הביטחוניים": שר הביטחון ספד לרמטכ"ל צבא הודו שנהרג
"מאגרי המידע לא נפרצו": אתר הביטוח הלאומי תחת מתקפת סייבר והושבת
פייזר: המנה השלישית של החיסון מספקת הגנה יעילה מפני זן האומיקרון
הכנסת ספר תורה לישיבת דרך אמונה בעיר לוד בראשות מרן הגר''ח קנייבסקי
הערב: הילולת מרן הגה"צ רבי נפתלי הערצקא פרנקל זצ"ל
סערה בכנסת: נתניהו צעק "החוק - סכנה איומה לדמוקרטיה" ודפק על השולחן
הג'וב החדש של ראש המוסד לשעבר: יוסי כהן מצטרף לדירקטוריון 'קלארוטי'
זאת חנוכה בחצר הקודש סטראפקוב • גלריה
ממשלה מתנפחת: יצחק הלוי צפוי להתמנות בשבוע הבא לסגן שרת החינוך
נֵר לְרַגְלִי דְבָרֶךָ • נר ז' דחנוכה בחצר הקודש סערט ויז'ניץ
קָבְעוּ שִׁיר וּרְנָנִים • הגאון רבי ראובן אלבז בהדלקת נרות חנוכה
האדמו''ר מזוויעהל בעריכת השולחן בזאת חנוכה • תיעוד
האדמו"ר מרחמסטריווקא בטיש זאת חנוכה • גלריה
שעות אחרי שפונתה עם סכין בגב: פצועת פיגוע הדקירה שוחררה לביתה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו