טיוטה אוטומטית

צילום: דוברות המשטרה

כתב אישום נגד מבצעי הלינץ' בבת ים: "אם הממשלה לא תצליח אנחנו אלה שנעזור לה"

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה כתב אישום כנגד שלושה תושבי בת ים בגין מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה לאחר, שהנאשמים לקחו חלק באירועים בבת ים שכללו בין היתר תקיפה של אזרח ערבי

כתבות נוספות בנושא:

קרית אתא: נהגת איבדה שליטה והתנגשה עם רכבה בחלון ראווה של חנות
לכזה דבר הוא לא ציפה: אזרח איראני סטר על פרצופו של המושל החדש • צפו
שבוע חמים ונעים ועלייה בטמפרטורות; האם צפוי לנו גשם? • האזינו לתחזית
במהלך השבת ברוסיה: בנט נשא דבר תורה וסיפר מה למד מאברהם אבינו ע"ה
 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • ציפרלקס? יתכן ומגיע לך הרבה כסף!

  תוכן מקודם

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה היום (רביעי) לבית משפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד יצחק גויטע (20), תמיר סרור (22) ויצחק סבן (27) בגין מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, התפרעות שסופה נזק מתוך מניע גזעני, הסתה לטרור וחבלה במזיד לרכב ממניע גזעני (כל אחד על פי חלקו). זאת לאחר, שהנאשמים לקחו חלק באירועים בבת ים שכללו בין היתר תקיפה של אזרח ערבי.

כזכור, במהלך מבצע שומר החומות התעורר גל התפרעויות אלימות ברחבי הארץ על רקע לאומני – גזעני, שכלל תקיפות של יהודים. לאחר יומיים של פרעות בהם המשטרה כמעט לא התערבה, יהודים בבת ים החליטו לנקום וקיימו הפגנה אלימה נגד ערבים.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד עפרה קרמני אוטולנגי ורותם נוימן וסרמן, ביום 12 במאי החלה התארגנות שפורסמה ברשתות החברתיות לפגוע באזרחים ערבים ובעסקים בבעלות אזרחים ערבים בטיילת בבת-ים. במסגרת זאת, גויטע שהיה חבר בקבוצת הווטסאפ "הפגנה 22:00 טיילת בת ים" שלח את ההודעות הבאות: "היום לא שותקים !!!" ו"ערבי גבר זה ערבי בקבר אחים שלי".

בהמשך, שינה את שם הקבוצה הראשונה ל "הפגנה 19:00 טיילת בת ים" ושלח את ההודעה " … מחזירים את הכבוד היהודי של העם שלנו אם הממשלה לא תצליח אנחנו אלה שנעזור לה תעשו מה שאתם רוצים תגיעו אם מה שאתם רוצים חלק מהטיילת בת ים זה עסקים של ערבים ככה שנתתי לכם רמז לא לרחם לא על המשפחות שלהם ולא על שום דבר שקשור אליהם אנחנו עם גדול …".

גויטע המשיך לשלוח הודעות בקבוצה ובין היתר כתב "וחברים לזהות יהודים שלא יהיה מקרה לא נעים אל תבואו אם מסכות על כול הפנים". בשלב מאוחר יותר יצר גויטע קבוצת ווטסאפ חדשה "הפגנה 19:00 טיילת בת ים 2" ושלח גם בה את ההודעה המזמינה.

לאור הפרסומים, בשעות הערב התקהלו עשרות פורעים, וביניהם גם הנאשמים, והחלו לנפץ חלונות של בתי עסק בבעלות אזרחים ערבים. במהלך התפרעויות ניפצו הפורעים את חלונות המסעדה 'שווארמה סהרה', כאשר סרור משליך אבנים ופחית שתיה אל עבר המסעדה. כמו כן, קראו הפורעים קריאות חוזרות ונשנות לפגיעה בערבים. במסגרת זאת, קרא גויטע פעמים רבות קריאות ביניהן "מוות לערבים" לכיוון מצלמות צוותי הטלוויזיה ששהו במקום.

בסביבות השעה 21:30 הגיע המתלונן עם רכבו אל הטיילת ועצר את רכבו בפקק תנועה, כאשר אחד הפורעים, ניגש אליו ושאל אותו האם הינו ערבי. המתלונן השיב בחיוב ובתגובה הוטח לעברו אגרוף ממנו הצליח לחמוק, תוך שהתוקף צועק "הנה הערבי, הנה ערבי". המתלונן אשר חש בסכנה, ניסה לברוח ללא הצלחה.

בהמשך לכך, תקפו הנאשמים את המתלונן בצוותא עם עשרות אחרים. גויטע ואחרים הוציאו את המתלונן מרכבו בכח, הפילו אותו לרצפה והיכו אותו, כאשר הוא ניסה לקום הוא הופל שוב בעוד התוקפים ממשיכים להכות אותו בעצמה ואף הטיחו בפניו קורקינט חשמלי. במהלך האירועים הכו סרור וסבן את המתלונן באמצעות אלות מספר פעמים עד שהורחקו על ידי עוברי אורח, ואז סרור השליך את האלה בה אחז על המתלונן בעת שהיה מוטל על הקרקע.

במקביל לתקיפת המתלונן ולאחריה, גויטע וסרור ופורעים נוספים חבלו ברכב של המתלונן, ניפצו את שמשות הרכב, שברו את המראות וניסו לעקור את דלתות המכונית בין היתר בעטו גויטע וסרור בדלתות רכבו מספר פעמים.

כתוצאה ממעשיהם, נגרמו למתלונן חבלות חמורות בגופו: שברי ריסוק באף, שברים בארובות העין, שברים בשיניים, חתכים עמוקים בפנים ובראש, שטפי דם בפנים ובראש. בנוסף, נגרמו למתלונן חבלות וחתך בחזה אשר יצרו חזה אוויר וכן נגרמה לו בצקת בגרון.

"במעשיהם, גרמו הנאשמים למתלונן, בצוותא חדא עם אחרים, לחבלות חמורות בכוונה מחמירה ממניע לאומני-אידיאולוגי ובמטרה לעורר פחד או בהלה בציבור ובמעשה היה סיכון ממשי לפגיעה חמורה בגופו של אדם", נכתב.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים ציינו עו"ד קרמני אוטולנגי ונוימן וסרמן: "מעשי המשיבים מקימים נגדם חזקת מסוכנות סטטוטורית … מעצם טיב העבירות ונסיבות ביצוען, באלימות חמורה, באכזריות כמו גם השימוש בנשק קר. המשיבים השתתפו בלינץ' שנעשה באזרח ערבי חף מפשע, ואשר מידת האלימות והאכזריות שננקטה בו זעזעו את הציבור והרעידו את אמות הסיפים."

לגויטע, סרור וסבן יוחסו העבירות מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה; לגויטע וסרור יוחסו גם עבירות של התפרעות שסופה נזק מתוך מניע גזעני ועבירה של חבלה במזיד לרכב ממניע גזעני ולגויטע יוחסו גם עבירות של הסתה לטרור והסתה לגזענות.

כתבות קשורות

קרית אתא: נהגת איבדה שליטה והתנגשה עם רכבה בחלון ראווה של חנות
לכזה דבר הוא לא ציפה: אזרח איראני סטר על פרצופו של המושל החדש • צפו
שבוע חמים ונעים ועלייה בטמפרטורות; האם צפוי לנו גשם? • האזינו לתחזית
במהלך השבת ברוסיה: בנט נשא דבר תורה וסיפר מה למד מאברהם אבינו ע"ה
חברי 'ימינה' במכתב חריף נגד בנט: "ייזכר כאחת ההונאות הגדולות ביותר"
פוטין ידידותי יותר לנתניהו או לבנט? בליכוד נתנו סקירה היסטורית
שר הבריאות נגד גנץ: "שיציג ראיות שיוכיחו כי הארגונים המדוברים עוסקים בטרור"
בעזרת חברי הכנסת: האברך העריק שנעצר - שוחרר בסמוך לכניסת השבת
בכדי למנוע התפרצות נוספת: הממשלה נערכת לחיסון ילדים מתחת לגיל 12
הפשיטה על ביתו של המחבל והאיום של נסראללה • סיכום חדשות השבת
עם צאת השבת ברוסיה: הנשיא פוטין התקשר לבנט והזמינו לביקור המשך
חברת הכנסת ממפלגת העבודה תקפה את חברי מרצ שנפגשו עם אבו מאזן
שר הביטחון הכריז על הארגונים כארגוני "טרור"; בארה"ב ביקשו הבהרה בעניין
בעקבות התארכות הפגישה עם פוטין: בנט יישאר שבת בסוצ'י
"מחכים לתקשורת": בנט הותיר את ידו של פוטין תלויה באוויר • צפו
אדלשטיין נגד נתניהו: "אנחנו אמורים לשבת שלוש וחצי שנים באופוזיציה?"
תיעוד פלסטיני: לוחם צה"ל שובר חלון של מכונית פרטית בקלקיליה
הערבים קשקשו צלבי קרס - "התמימים" מיצהר מחקו • צפו

תגובה אחת

 1. למה עוצרים רק יהודים ומה עם הערבים להם נראה שמותר לעשות הכול בחסות הידיים ידי עשיו מה לעשות אנחנו בגלות בין אחים

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו