משפחתו של איתן ששרד את אסון הרכבל: "הוא לא נחטף, ממלאים את רצון הוריו"

"הבאתו של איתן לישראל נעשתה באופן המגשים את צוואת הוריו, הוא לא נחטף ולא שום דבר מופרך הדומה לכך. הוא נמצא בחיק המשפחה, עטוף באהבה וחום כפי שראוי שיהיו לו" • במקביל, הוגשה תלונה במשטרה בחשד לחטיפת הילד מדודתו

כתבות נוספות בנושא:

לכזה דבר הוא לא ציפה: אזרח איראני סטר על פרצופו של המושל החדש • צפו
שבוע חמים ונעים ועלייה בטמפרטורות; האם צפוי לנו גשם? • האזינו לתחזית
במהלך השבת ברוסיה: בנט נשא דבר תורה וסיפר מה למד מאברהם אבינו ע"ה
חברי 'ימינה' במכתב חריף נגד בנט: "ייזכר כאחת ההונאות הגדולות ביותר"
 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

 • אובחנה עם OCD וקיבלה 59,000 שקל! / אובחן עם דיכאון וקיבל 52,000 שקל!

  תוכן מקודם

משפחת אמו של איתן בירן בן החמש הודיעה הערב (ראשון) כי הוא חזר לישראל, "כפי שרצו הוריו". הם הוסיפו כי עם הגעתו, נמצא איתן בטיפול אינטנסיבי של צוות רפואי בכיר בבית החולים שיבא "לנוכח מצבו המורכב והרגיש שלא ניתן לפרטו".

אחרי שרשמו אותו לבית ספר קתולי: הניצול היהודי הוברח לישראל

הם הכחישו כי איתן נחטף מאיטליה. "הבאתו של איתן לישראל נעשתה באופן המגשים את צוואת הוריו, הוא לא נחטף ולא שום דבר מופרך הדומה לכך". הם הוסיפו כי "הוא נמצא בחיק המשפחה, עטוף באהבה וחום כפי שראוי שיהיו לו".

גלי פלג, דודתו של איתן בירן, אמרה היום בתוכניתם של בן כספית וינון מגל ב־103fm: "לא חטפנו את איתן וגם לא נשתמש במילה הזאת, החזרנו אותו הביתה ונאלצנו לעשות זאת בגלל שלא היה לנו שום רקע על מצבו הבריאותי והנפשי. לא נתנו לנו להיפגש איתו, המפגשים היו מאוד מצומצמים רק באישור שופטת, אם היא לא הייתה קובעת מפגשים, לא היינו רואים את הילד. הסתירו מאיתנו כל פיסת מידע עליו".

"השבנו את איתן הביתה לפי מה שהוריו רצו ואיחלו", סיפרה בכאב והוסיפה: "אחותי ובעלה נסעו ללימודים בלבד, הם תיכננו לחזור השנה, בגלל הקורונה הם דחו את זה מעט אך עד לפני חצי שנה הם היו פה בארץ לכמה חודשים, דיברנו על החזרה שלהם. עמית נרשם פה ללימודים באוניברסיטת אריאל, הם זכו במחיר למשתכן ובדקו בתים. אנו דואגים לאיתן מבחינה בריאותית ונפשית, כשהיינו מבקרים אותו הוא היה במצב נפשי לא טוב, ובכה כשהיינו הולכים. למה ילד בן 6 שחווה טרגדיה כזאת איומה צריך שיגבילו אותו בזמנים מתי לראות את המשפחה שלו?".

על משפחתו של איתן מצד אביו, המתעמתת איתה בימים אלה על המשמורת על איתן, אמרה פלג: "לאיה, דודתו של איתן מצד עמית, יש אפוטרופסות על איתן שנלקחה מאיתנו באופן לא חוקי. היא חיה יחסית קרוב לאחותי אך זה לא אומר שהיה קשר בינה לבין איתן, הוא היה קרוב אלינו הרבה יותר. אחותי הייתה האדם הקרוב ביותר אליי, היינו מנהלות שיחות וידאו יום יום ולא שמעתי שהייתה מדברת עם איה למרות הקרבה, ועל אף שבתה הייתה באותו גן עם איתן. לא שמעתי שאיה הלכה לאסוף אי פעם את איתן, אין לה שום תמונה איתו".

בסיום דבריה, סיפרה גלי פלג, דודתו של איתן, על המפגש עמו כשנחת בישראל: "איתן צרח מהתרגשות כשראה אותנו ואמר שהוא סוף סוף בישראל. הוא לא הפסיק להתרגש ולומר שהוא עם המשפחה שלו, כולם חיבקו אותו והוא חיבק את כולנו, הוא היה בעננים, חזר לו הצבע לפנים. חייבים להבין, זה ילד שהוריו נקברו כאן בישראל, הוא עם משפחה שהוא מכיר, זה לא סתם. פעלנו אך ורק לטובתו. אנו שוכחים שיש כאן ילד שלא שואלים אותו מה הוא רוצה, זה לא הגיוני שקובעים את גורלו, מי יבוא וייתן על כך את הדין? אני, דודה שלו, אצטרך להסתכל לו בעיניים כשסבא וסבתא שלו ימחקו אותו מחייהם? רצינו להגיע להבנה עם איה ושתהיה משפחה אחת לאיתן".

במקביל, בחדשות 12 דווח כי קרוב משפחה של דודתו האפוטרופוסית של איתן בירן בן ה-5 שניצל באסון הרכבל באיטליה הגיש היום תלונה במשטרה נגד סבו של איתן, שמוליק פלג, בחשד לחטיפתו מידיה של דודתו איה באיטליה.

בן המשפחה של איה, אחות של אביו של איתן שמת בתאונת הרכבל ומטפלת מאז באיתן ששרד, הגיע לאחת מתחנות המשטרה בצפון הארץ, שם התלונן על כך שאיתן נחטף והוטס לישראל ללא אישורם. החשד הוא שהסב, שביקר את נכדו באיטליה, לא השיב אותו אל הבית שבו שהה יחד עם דודתו במועד שעליו הוסכם מראש.

כתבות קשורות

לכזה דבר הוא לא ציפה: אזרח איראני סטר על פרצופו של המושל החדש • צפו
שבוע חמים ונעים ועלייה בטמפרטורות; האם צפוי לנו גשם? • האזינו לתחזית
במהלך השבת ברוסיה: בנט נשא דבר תורה וסיפר מה למד מאברהם אבינו ע"ה
חברי 'ימינה' במכתב חריף נגד בנט: "ייזכר כאחת ההונאות הגדולות ביותר"
פוטין ידידותי יותר לנתניהו או לבנט? בליכוד נתנו סקירה היסטורית
שר הבריאות נגד גנץ: "שיציג ראיות שיוכיחו כי הארגונים המדוברים עוסקים בטרור"
בעזרת חברי הכנסת: האברך העריק שנעצר - שוחרר בסמוך לכניסת השבת
בכדי למנוע התפרצות נוספת: הממשלה נערכת לחיסון ילדים מתחת לגיל 12
הפשיטה על ביתו של המחבל והאיום של נסראללה • סיכום חדשות השבת
עם צאת השבת ברוסיה: הנשיא פוטין התקשר לבנט והזמינו לביקור המשך
חברת הכנסת ממפלגת העבודה תקפה את חברי מרצ שנפגשו עם אבו מאזן
שר הביטחון הכריז על הארגונים כארגוני "טרור"; בארה"ב ביקשו הבהרה בעניין
בעקבות התארכות הפגישה עם פוטין: בנט יישאר שבת בסוצ'י
"מחכים לתקשורת": בנט הותיר את ידו של פוטין תלויה באוויר • צפו
דמעות, ריקודים ושופרות: כך ביקש המנוח לערוך את הלווייתו • צפו
אדלשטיין נגד נתניהו: "אנחנו אמורים לשבת שלוש וחצי שנים באופוזיציה?"
תיעוד פלסטיני: לוחם צה"ל שובר חלון של מכונית פרטית בקלקיליה
שמחת הבר מצוה לבנו של הגה"צ מבאר חיים • גלריה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו