Olivier Fitoussi/Flash90

משפט נתניהו • ישועה כתב לבן של ליברמן: "מעריץ את אביך – אני שומר"

במסגרת ההתכתבויות, הוצגה לישועה הודעה שכתב לראש מערכת החדשות בוואלה, בנוגע לידיעה על ליברמן: "צהוב הזוי ולא הוגן, זה מה שיש לי לומר על הידיעה הזו. מבקש שיעוף מיד ולא יהיה בעמוד הבית" • עוד נחשף: הקשר עם כחלון

כתבות נוספות בנושא:

לאור יום, בלב בורו פארק: שלפו אקדח ושדדו תכשיטים בשווי מיליון דולר • צפו
"האירוניה מתה": ואז במפלגה של איווט התלוננו על הסתה חרדית
אחרי הלל יפה: עליה בניסיונות למתקפות סייבר נגד מרכזים רפואיים
מדאיג: הניסוי הסודי של סין בטיל הגרעיני שחומק ממערכות ההגנה - נחשף
 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

 • מבצע מדהים! 150 זוכים במארז עמק מפנק עד הבית, לחצו פה!

  תוכן מקודם

חקירתו הנגדית של עד התביעה בתיק 4000, מנכ"ל וואלה! לשעבר אילן ישועה נמשכת הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בירושלים. ישועה נחקר על ידי עורך הדין בועז בן צור, פרקליטו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו.

במסגרת ההתכתבויות שנחשפו, הוצגה לישועה הודעה שכתב ב-2016 למיכל קליין, ראש מערכת החדשות בוואלה, בנוגע לידיעה על אביגדור ליברמן: "צהוב הזוי ולא הוגן, זה מה שיש לי לומר על הידיעה הזו. מבקש שיעוף מיד ולא יהיה לא בעמוד הבית – וגם לא בעמוד הבית של החדשות".

עו"ד בן צור הפנה להתכתבות ששלח עמוס ליברמן (בנו של אביגדור): "רק לתקן שהכנס היה באריאל ולא בהרצליה". ישועה ענה לו "מטפל" ואף הוסיף "אני מעריץ אותו (את ליברמן)".

בדיון מוצגת התכתבות בין ישועה לבנו של ליברמן, עמוס, הנוגעת לקידום בוואלה של גן הילדים "שורשים", שאחד מבניו של שר האוצר היו שותפים בהקמתו. בזמן הזה ישועה היה בלוס אנג'לס, בדרכו להוואי. בהתכתבות עם יועץ התקשורת של ליברמן, צחי משה, כתב ישועה: "גם מארה"ב אני שומר".

עו"ד בעז בן צור, אחד מסנגוריו של נתניהו, ביקש לברר בתחילת הדיון הבוקר עם ישועה על קשריו עם שר האוצר אביגדור ליברמן – שר הביטחון בתקופה הרלוונטית. "תאשר לי שהיה לך קשר רציף איתו", אמר בן צור. ישועה השיב: "לא היה לי קשר רציף". אחר כך הציג בן צור לעד המרכזי בתיק 4000 התכתבויות וואטסאפ שלו עם בעלי בזק לשעבר שאול אלוביץ' שמואשם במתן שוחד. "אני בקשר הדוק בחזית הרוסית", כתב ישועה לאלוביץ'. עו"ד בן צור שאל: "החזית הרוסית?", ישועה השיב: "ליברמן". בן צור: "קשר הדוק?", ישועה השיב: "הייתי בקשר עם הבן".

לדבריו, בעל השליטה בקבוצת בזק, שאול אלוביץ', נתן לו הנחיות לא לפגוע בשר הביטחון דאז אביגדור ליברמן. אלוביץ' התפרץ לדבריו וצעק: "לא נתתי הנחיה כזו – אתה שקרן". לטענת ישועה, אלוביץ' אמר לו "לא ללכת על הראש של 'הרוסי", ובמקרה שחרגו מההנחיה, אלוביץ' אמר: "זה פוגע, זה אחד האנשים היחידים שאיתו אנחנו יכולים לעשות עסקים". מנכ"ל וואלה לשעבר אף הוסיף כי לאחר מכן האמירות הפכו ליותר ספציפיות כשבעלי בזק אמר: "אני צריך שהוא יעזור לי במשהו בתקופה הקרובה".

ישועה כתב גם לעורך וואלה דאז, אבי אלקלעי: "תשתדל לא לפגוע בליברמן פגשתי אותו לפני חודשיים טוען בצדק שאנחנו מכסחים אותו. אדרבא אשמח לראות כותרות חיוביות מבחינתו". התכתבויות נוספות הוצגו, והשופט בר-עם ביקש להפסיק: "יש פה מספיק, אני לא רואה ערך להראות עוד מסמך ועוד מסמך".

בהמשך הדיון נחשפה התכתבות נוספת, בה נכללת הודעת סמס בה כתב אילן ישועה לאבי גבאי: "אני עם זוג חברים בשוויץ בוויקנד, הבעל הוא המדען הראשי בפרויקט המאיץ, שניהם ישראלים שחיים בארה"ב כבר 30 שנה. הם מדברים עליך כראש הממשלה הבא. את המומנטום הזה אני חש בהרבה מגזרים".

אחר כך ביקש הסנגור מישועה להציג את טיב יחסיו עם השר לשעבר סילבן שלום, שהתמודד בתקופה הרלוונטית על ראשות הליכוד. לאחר שבוואלה פורסם על אודות חשדות נגדו, כתב לו ישועה: "תהיה חזק וקר רוח, אסייע כמיטב יכולתי". ישועה הודה בדיון היום: "התבקשתי לאתרג אותו מטעם אלוביץ'".
בן צור הציג לישועה התכתבות עם השר משה כחלון מיום הבחירות ב-17 במרץ 2015, שעה אחרי פרסום המדגמים. "ברכות, הישג היסטורי", כתב אז ישועה לכחלון. הסנגור שאל: "למה שלחת לו הודעה?", וישועה השיב: "כחלון היה שר שרציני לשמור איתו על קשר".

כתבות קשורות

לאור יום, בלב בורו פארק: שלפו אקדח ושדדו תכשיטים בשווי מיליון דולר • צפו
"האירוניה מתה": ואז במפלגה של איווט התלוננו על הסתה חרדית
אחרי הלל יפה: עליה בניסיונות למתקפות סייבר נגד מרכזים רפואיים
מדאיג: הניסוי הסודי של סין בטיל הגרעיני שחומק ממערכות ההגנה - נחשף
ארגון שמאל מפרסם תיעוד: יהודים יידו אבנים על ערבים; חייל לא עצר אותם
הקונסוליה האמריקאית בירושלים: לפיד פעל בחוסר תיאום עם בנט?
איימן עודה מבהיר: "אין מצב שנתמוך בתקציב שפוגע במוחלשים"
בני ברק: נער כבן 10 נפל מגובה של קומה ופונה לבית החולים במצב בינוני
ניצב במשטרה נגד יו"ר הציונות הדתית: "לא שווה התייחסות; מאדם אחר הייתי נעלב"
בגדי החורף מוכנים? ירידה בטמפרטורות; גשם גם במרכז • האזינו לתחזית
ברקת סימן לעצמו במסמך הפנימי: "נתניהו תומך בחוק הגבלת מימון הקמפיינים"
חבר פרלמנט בריטי מהמפלגה השמרנית נרצח; המשטרה הודיעה על "אירוע טרור"
ההיערכות בקבר רחל אימנו ורעידת האדמה באינדונזיה • סיכום חדשות השבת
נורה בעת שחזר לביתו: אסיר ביטחוני לשעבר חוסל בידי ישראל בגולן הסורי
שריפת ענק פרצה במתחם קניות בשרון: הלקוחות פונו; חלק מהמבנה קרס • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו