Yonatan Sindel/Flash90

בנט בסבב ראיונות: "מבקש סליחה ממשפחת הלוחם; אני נקי משיקול זר"

רגע לפני יום הכיפורים התייצב ראש הממשלה נפתלי בנט לסבב ראיונות בערוצים המרכזיים בה הוא הסביר כי הוא יושב כיום בחדר הכי חשוב וכי הוא נקי מכל שיקול אחר מלבד מה שחשוב למדינה. בראיונות הוא הדף את הטענות נגד עבאס
 • "הם עברו מספיק בחיים, תעזרו לי לשמח אותם" ברכי מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

ראש הממשלה נפתלי בנט העניק הערב (שלישי) ראיון נרחב לכלי התקשורת והערוצים המרכזיים זאת לקראת יום הכיפורים. בריאיון ל'חדשות 12' מתח בנט ביקורת חריפה על קודמו בתפקיד נתניהו וטען להזנחה קשה בסוגיית הגרעין האירני, בדבריו הוא אף התנצל בפני משפחת הלוחם שנהרג בגבול עזה לאחר השיחה הקשה עם האב.

בהקשר לסוגיית הגרעין האירני, בנט טוען שטהרן נמצאת בנקודה הכי מתקדמת שהייתה עד היום בדרך לפצצה: "ישראל ירשה מצב שאירן בנקודה הכי מתקדמת אי פעם במירוץ לפצצה הגרעינית. את זוכרת את המיצג של קודמי באו"ם עם הפצצה והקו האדום? אירן מזמן חצתה את הקו האדום הזה. בשנתיים וחצי האחרונות אירן מאוד התקדמה, והפער בין הרטוריקה והנאומים למעשים הוא גדול מאוד".

ראש הממשלה הדגיש כי עיקר המפגש עם נשיא ארה"ב ביידן בחודש שעבר עסק בכך: "הצגנו בפני חברינו בארה"ב את תוכנית הפעולה – ולא רק בפניהם, אלא גם בפני מדינות באזור. נשמח שלצד הפעולות העצמאיות שלנו, גם שותפות יפעלו. כך או כך – עכשיו האחריות נחה בשולחן הזה ואנחנו נחושים למנוע מאירן להתגרען בכל מחיר".

ראש הממשלה התייחס למתיחות בדרום ואמר כי "מבצע 'שומר החומות' היה לפני ארבעה חודשים בערך, ושוב מגיעים לאותה נקודה שבה חמאס יורה טילים. חמאס יצא מהמבצע בתחושה של מגן ירושלים אחרי שירה רקטות על ירושלים. חמאס זה אגרון שחרט על דגלו ג'יהאד עקבי והוא מתכוון להמשיך את הדבר הזה. המשימה שלי – לתת ביטחון לאזרחי ישראל ובפרט לתושבי הדרום".

על הביקורת שנשמעת כלפיו לפיה הממשלה שהוא עומד בראשותה לא תצא למבצע בעזה עקב כך שהיא תלויה בתמיכת רע"ם, אמר בנט: "מרבים לשאול האם תצא למבצע בעזה אם צריך בקואליציה כזו – והתשובה החד משמעית היא כן. כל החלטה ביטחונית מתקבלת רק על בסיס שיקולים ביטחוניים ואחר כך נסתדר. כל הקו של (מנסור) עבאס הוא כלכלי-אזרחי בלבד. אנחנו נעשה מה שצריך לעשות – ועם ההשלכות הפוליטיות נתמודד אחר כך".

בנט נשאל גם על השיחה שערך עם הוריו של לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי ז"ל, במהלכה טעה בשמו של החייל – מה שחולל סערה: "אני שגיתי ואני מתנצל מכאן בפני ההורים שהם עוברים את הסיוט הכי גדול של כל הורה, שנינו נחרדים ממחשבה של אובדן ילד. בראל היה בחור יפה, כריזמטי, מנהיג, צמח גם במכינה קדם צבאית, ציוני גדול, איש חסד שדאג לבחורים במצוקה ובעיקר היה לוחם שלחם כדי להגן על מדינת ישראל והוא נפל כשהוא שומר על הגבול".

בריאיון שב והתייחס בנט לקודמו בתפקיד, ח"כ בנימין נתניהו שמכהן כיום כיו"ר האופוזיציה – ושמתוקף תפקידו, אמור לפגוש את ראש הממשלה לשיחות עדכון – אלא שהמפגשים הללו לא מתקיימים: "הוא לא מגלה סימני עניין בדבר. הלשכה פה תמיד פתוחה. אני חושב שזה רצוי. הנוהג הוא שהוא פונה – ואנחנו מקיימים את הפגישה".

בריאיון ל'ווינט' התייחס בנט לכסאו החדש ואמר כי "אני רואה את החדר הזה כחדר הכי חשוב בעולם. בסוף מי שמתיישב בכיסא הזה הוא אחראי על קיום המדינה היהודית בארץ ישראל, על השגשוג שלנו, על העתיד שלנו, על העתיד של הנכדים שלנו. לכן כשאתה מגיע לפה, אתה חייב לבוא נקי, נקי מכל שיקול זר, לבוא חד, עם מסירות אבל לא נקי מהעקרונות. אתה חייב להיות מיושר על העקרונות אבל לא לקחת בחשבון שום דבר שהוא לא עצם העניין, רק מה שנכון ברגע הזה".

בנט התייחס גם לפגישת שר הביטחון עם אבו מאזן ואמר כי "אני אגיד את התפיסה שלי, שהיא שונה משר הביטחון למרות שאנחנו עובדים בהרמוניה. אני מתנגד למדינה פלסטינית. אני חושב שזו שגיאה נוראית לייבא את המודל הכל כך כושל בעזה של חמאס, שיורה עלינו טילים, ולהפוך את יהודה ושומרון לדבר כזה. בעניין הביקור של שר הביטחון, במשך תקופה לא קטנה הוא ביקש זאת מכיוון שהוא לקח אחריות על תהליך ההסדרה בעזה וראה בזה כלי. אישרתי, בידיעתי המלאה".

עוד אמר בנט "אני רק יכול לומר שאנחנו בתחילת הדרך. אני חושב שמיום ליום אנשים שבמקור מאוד לא אהבו את דרך הקמת הממשלה, את הרכב הממשלה, אני חושב שאם הם ייתנו צ'אנס ויפתחו את הראש הם יגלו שבשקט בשקט מתגבשת פה ממשלה מאוד יפה, יציבה, שמעבירה תקציב, ושהשרים עובדים יחד. ממשלה שלא עושה סגר בחגים, שמשקמת יחסים עם ירדן אחרי קריעת קרע ועם ארה"ב וא-סיסי, אתמול דגל ישראל התנוסס במצרים".

כתבות קשורות

טירוף: שדד רכב בעיר לוד - הבעלים נתלה על מכסה המנוע • צפו
קרב בין המפלגות הגדולות בגרמניה: שוויון בין השמרנים לסוציאל-דמוקרטים
הרמטכ"ל על מבצע המעצרים: "אלו פיגועים שיכלו לצאת לירושלים ולכל מקום אחר"
"אור ירוק" מהשב"כ וירי מטווח קצר מאוד: פרטים חדשים על מבצע המעצרים ביו"ש
"מרכז האש": מהמודיעין ועד לחיסולים • מוקד העצבים של 'שומר החומות'
שר הבריאות: "מי שלא מתחסן נגד הקורונה ומסרב לקבל טיפול זה דבר שקשה לקבל"
דיווח: בצבא בודקים אפשרות שהלוחמים שנפגעו הלילה באזור ג'נין נפצעו מאש צה"ל
הותר לפרסום: קצין צה"ל ולוחם מיחידה מיוחדת נפצעו הלילה במבצע בשומרון
תם עידן מרקל: הבחירות לבונדסטאג בגרמניה נערכות היום
זריקת עידוד: מחקר בינלאומי מגלה כי החיסון לשפעת מסייע גם מול הקורונה
דיווח: קציני משטרה העבירו מידע פנימי לוועדת החקירה לאסון במירון
זינוק במספר החולים במצב קשה והמונשמים; 7 נפטרו אתמול
מחלימים מקורונה? משרד הבריאות שינה את מדיניות התו הירוק • כל הפרטים
בנט בביקורת חריפה נגד הגורמים המקצועיים: "ההגבלות יובילו רק לנזקים כלכליים"
בנט המריא לארה"ב לקראת נאום ראשון בעצרת האו"ם: "במה בינלאומית חשובה" • צפו
מבצע מעצרים מחשש לפיגוע מיידי: 4 מחבלים נהרגו; כוננות לירי מעזה
"איש הזוי": השר כהנא רימז על מגעים עם המפלגות החרדיות וספג מתקפה חריפה
רץ לצמרת • ברקת בראיון חג ל'JDN': "המגזר החרדי ואני שותפים טבעיים"

4 תגובות

 1. בנט:
  "אני נקי משיקול זר".
  בטח. נקי משיקול זר לאינטרסים שלך.
  אני כעת מגלה פן נוסף לפסיפס המעלות שהתברכת בהם [דובר כחש ומרמה, חי בדמיונות, ועוד]:
  אתה 'עניו' בצורה מעוררת התפעלות!
  אדם מעניין אתה. אין כמוך!!

 2. בנט בתמונה [ובכל התמונות האחרונות] נראה ממש מאושר וזורח מאושר ["גן עדן"].. זה תמונה של אדם מנותק, זחוח ומדומיין, שכל יום מתים לו כחמישים אזרחים [!!] והבן אדם מבסוט כאלו לא קורה דבר..

 3. האם יש מישהו שעוד מעוניין לשמוע מה שיש לשקרן הנוכל הזה לומר, מישהו עוד מאמין למלה שהוא מוציא מהפה, הוא הרי הפר את כל הבטחותיו, ברור שהוא שלם עם מה שהוא עשה, כי זה היה מה שהוא רצה ובגלל זה הוא היה מוכן לעשות הכל, להפוך את עורו ולהקים ממשלה בתמיכת תומכי טרור

 4. די גברת שמואלי חדריה,הרבה בנים טובים ונאמנים כמו בנך ז"ל נפלו במערכות ישראל וזכרם ישמר לעד כמו שמו של בנך היקר.
  אל תרדי כל כך נמוך כי את מבזה את שם בנך וחבל.
  יבוא יום ותביני שצריך לנהוג בכבוד.
  גמר חתימה טובה לכולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו