Flash90     

אבו מאזן הציב אולטימטום: "אם ישראל לא תיסוג מהשטחים נפנה להאג"

אבו מאזן בחר לשאת את נאומו מרחוק ולא להגיע גם השנה למטה האו"ם בניו יורק, כמו אשתקד בעיצומה של מגפת הקורונה. "במהלך השנה הזאת נשרטט את הגבולות ונעבוד על הסדר קבע בחסות הקוורטט ולפי החלטות הקהילה הבינלאומית", אמר

כתבות נוספות בנושא:

מזג אוויר יציב; בהמשך השבוע - חם מהרגיל • האזינו לתחזית עם החזאי אורי בץ
האנרכיה בבאר שבע: שודדים רוקנו את חנות התכשיטים - "בגלל הממשלה" • צפו
סדקים בקואליציה - הזעם במרצ: "ממשלת ימינה לא סופרת אותנו"
"כאבי הבטן שלה הם אחיזת עינים" - שקד: "כל עוד הממשלה עובדת היא תמשיך"
 • מתמודדים עם בעיה רפואית? מגיע לכם כסף! / מתמודדים עם מגבלה נפשית? מגיע לכם כסף!

  תוכן מקודם

 • אובחנה עם OCD וקיבלה 59,000 שקל! / אובחן עם דיכאון וקיבל 52,000 שקל!

  תוכן מקודם

 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן הציב במהלך השבת אולטימטום לישראל בנאומו בפני מליאת עצרת האו"ם, לפיו אם לא היא תיסוג מהשטחים שנכבשו ב-1967 בתוך שנה – יפנו ברשות הפלסטינית לבית הדין הבינלאומי בהאג.

מרבית נאומו של אבו מאזן במליאת עצרת האו"ם התרכז בקונפליקט מול ישראל, והוא פסק כי ישראל לא עמדה בהסכמים שנחתמו עמה והתחמקה מלעסוק בכל יוזמות השלום.

לדבריו, הקהילה הבינלאומית והאו"ם לא הצליחו לגרום לישראל לתת דין וחשבון על מעשיה. "אני קורא תיגר על כל אחד בעולם להוכיח שדחינו יוזמה רצינית להשגת שלום", הוסיף יו"ר הרשות.

אבו מאזן בחר לשאת את נאומו מרחוק ולא להגיע גם השנה למטה האו"ם בניו יורק, כמו אשתקד בעיצומה של מגפת הקורונה. "במהלך השנה הזאת נשרטט את הגבולות ונעבוד על הסדר קבע בחסות הקוורטט ולפי החלטות הקהילה הבינלאומית", הוסיף הנשיא הפלסטיני.

את נאומו פתח אבו מאזן עם מסמך שהחזיק בידו, והראה בעלות על קרקע של פליטים פלסטינים משנת 1948. "זה המסמך שיש למיליון פלסטינים יחד עם מפתחות בתיהם. על אף זאת אנחנו לא מצליחים לחזור לשטחנו, בגלל החוקים הישראליים המסרבים להכיר בחוקים הבינלאומיים המדגישים את זכות הפליטים הפלסטינים לשבות".

"נאבקתי כל חיי על השלום, ופעלתי בשיטות של שלום, חוק ודיפלומטיה", המשיך אבו מאזן. "הושטנו שוב ושוב את ידנו לשלום, ואיננו יכולים למצוא שותף בישראל המאמין ומקבל את הפתרון של שתי המדינות". הוא הדגיש כי "עמנו לא יקבל את מציאות הכיבוש והשיטות הבלתי חוקיות שלו, וימשיך במאבק כדי להגיע לזכות להגדרה עצמית".

אבו מאזן הוסיף ואמר: "אני מאתגר אתכם לנסות ולהוכיח זאת. אנחנו לא סירבנו אפילו פעם אחת ליוזמה רצינית לשלום". הוא הוסיף: "לכל אלו שטוענים כי מעולם לא פספסנו הזדמנות לפספס הזדמנות – אני מאתגר אותם להדגים היכן דחינו אפילו יוזמה אמיתית ורצינית אחת להשיג שלום. האם ישראל מאמינה שהיא תמשיך לנצח לקדם נרטיבים שקריים שמתעלמים מההיסטוריה והזכויות של העם הפלסטינים במולדתם?".

בנאומו תהה אבו מאזן "עד מתי יימשך הסבל ההיסטורי הזה של עמנו? האם המדינות שמעניקות סיוע ונשק לישראל ומשם להרג הפלסטינים תחת הכיבוש, חושבות שהן ישיגו כך שלום ויציבות באזור? התשובה היא לחלוטין לא. מה אתם רוצים מהעם הפלסטיני? התחייבנו ויישמנו את כל מה שנדרש מאתנו בהתאם לחוק הבינלאומי. סבלנו וחיכינו לתקווה. אולם, המדיניות הזו לא הובילה לשום מקום".

בהתייחסות לתשלום משכורות למשפחות מחבלים אמר: "למה עלינו להבהיר את סיבת הדאגה שלנו למשפחות השהידים, שהם קורבנות הכיבוש והמדיניות שלו? לא נוותר על בני עמנו, ונמשיך לפעול במטרה לשחרר את כל האסירים שלנו. ברכות לאסירים. אם יחדל הכיבוש לא תהיה עוד סוגיית אסירים".

עם זאת, אבו מאזן הבהיר כי הוא ממשיך להתנגד להתנגדות אלימה: "אני מדגיש שוב לקהילה הבינלאומית את מחויבותנו לדיאלוג במטרה להשיג שלום, את מחויבותנו להתנגדות עממית בדרכי שלום ואת התחייבותנו להילחם בטרור על כל צורותיו גם באזור שלנו וגם בשאר העולם".

את נאומו סיכם אבו מאזן במילים הללו: "האם המנהיגים של ישראל חולמים על המשך הכיבוש לעולמים? האם הם רוצים שהכיבוש הזה ימשיך לעולם? האם אין אלטרנטיבות אחרות, אולי חירות? לפלסטינים מגיע לחיות בחופש באדמתנו".

"אני קורא לכל אנשינו להמשיך את המאבק על ידי התנגדות לכיבוש ואפרטהייד. אני קורא לכל המדינות שעמדו בסולידריות עם אנשינו במהלך ההתנגדות של האסירים שלנו. אני קורא לכל אלו שלקחו חלק בהפגנות בכל רחבי העולם לדרוש את סיום הכיבוש הישראלי, האפרטהייד והקולוניאליזם. אני קורא לכולכם להגן על הסיפור האמיתי".

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם גלעד ארדן מסר בתגובה לנאום כי "אבו מאזן הוכיח שוב שעבר זמנו, ושלא במקרה 80% מהפלסטינים רוצים גם הם שהוא כבר יילך". הוא הוסיף כי "פעם הוא הציע לתבוע את בריטניה בגלל הצהרת בלפור, היום הוא רוצה לחזור לתכנית החלוקה של האו"ם – אבל יותר מכל בלט השקר שלו לגבי סרבנות השלום שלו ושל הפלסטינים, כי מי שבאמת תומך בשלום ובמו"מ לא מאיים באולטימטומים הזויים מעל במת האו"ם".

כתבות קשורות

מזג אוויר יציב; בהמשך השבוע - חם מהרגיל • האזינו לתחזית עם החזאי אורי בץ
האנרכיה בבאר שבע: שודדים רוקנו את חנות התכשיטים - "בגלל הממשלה" • צפו
סדקים בקואליציה - הזעם במרצ: "ממשלת ימינה לא סופרת אותנו"
"כאבי הבטן שלה הם אחיזת עינים" - שקד: "כל עוד הממשלה עובדת היא תמשיך"
בעל האישה ש'נרצחה במחלקת הקורונה': "היא לא נדבקה - לא רצו למסור כלום"
30 מיליארד לתוכנית המזוהה עם תנועת טרור עולמית - שינוי השם שמנע מבוכה מבנט
הבנייה בהתנחלויות - מרצ: "סכנה לקיום הממשלה"; כמה דירות לחרדים?
הממשלה אישרה: 2.5 מיליארד ש"ח ל"מערכה לאומית" לטיפול בפשיעה בחברה הערבית
פתח תקווה: גז פלפל הותז לעבר מתפללים בבית כנסת; 3 נפגעו - אישה נעצרה
"נרצחה במחלקת הקורונה": הכיתוב על המצבה שעורר סערה
רומסים כל דבר שבקדושה: הממשלה אישרה 40 מיליון שקלים לרפורמים
הרמטכ"ל לשעבר הסביר: "טעמים פוליטיים מעיבים על פעולות צה"ליות"
הרעלה גדולה וחמורה: 9 נשרים נמצאו מתים בשטח • צפו בתיעוד
3,144 יחידות דיור: שר השיכון הודיע על בנייה ביהודה ושומרון
לאחר האיומים: ועדת השרים אישרה את "חוק החשמל" של הח"כ מרע"מ
סגן השר נגד פתיחת קונסוליה במזרח ירושלים: "האמריקנים מבינים את המורכבות"
בנט לשרי הממשלה: "לא רואה באופק ביטול של התו הירוק - זה שומר עלינו"
תקדים עולמי: האם יש מקבילה עולמית ל"חוק נתניהו" ואיפה המצב הפוך?

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו