הותר לפרסום: קצין צה"ל ולוחם מיחידה מיוחדת נפצעו הלילה במבצע בשומרון

שני הלוחמים סובלים מפגיעות ירי בפלג גופם העליון. עם הגעתם לבית החולים, הועברו השניים לחדר ההלם, שם הם טופלו על ידי צוותים רבים לייצוב מצבם. לאחר מכן הם הוכנסו לחדרי ניתוח ולאחר שנותחו הועבר למחלקת טיפול נמרץ

כתבות נוספות בנושא:

"התמיכה בישראל הובילה להתנקשות": פרטים חדשים על רצח חבר הפרלמנט הבריטי
בשל מתיחות בממשלה? מנסור עבאס נעדר מישיבת ראשי הקואליציה
"אין לי עדיין רישיון": המשטרה עצרה נהגים שעברו על חוקי התנועה • כך זה נראה
מצבה עדיין קשה: שיפור במצבה של התינוקת שחלתה בתסמונת פוסט קורונה
 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

הותר לפרסום: קצין ולוחם צה"ל נפצעו הלילה (ראשון) באורח קשה במהלך התקלות עם מחבל כחלק ממבצע בכפר בורקין ופשיטות למעצר מחבלים השייכים לתשתית צבאית של החמאס שתכננה לבצע פעילות טרור. מדובר צה"ל נמסר כי "נסיבות האירוע יתוחקרו כחלק מתחקור המבצע. הפצועים פונו מוסק לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. הודעות נמסרו למשפחותיהם".

שני הלוחמים סובלים מפגיעות ירי בפלג גופם העליון. עם הגעתם לבית החולים, הועברו השניים לחדר ההלם, שם הם טופלו על ידי צוותים רבים לייצוב מצבם. לאחר מכן הם הוכנסו לחדרי ניתוח ולאחר שנותחו הועבר למחלקת טיפול נמרץ. מבית החולים נמסר כי מצבם של הלוחמים מוגדר קשה ויציב ובני משפחותיהם שהגיעו לרמב"ם קיבלו עדכון על מצבם.

‏ד"ר האני באחוס, מנהל יחידת הטראומה ברמב"ם, על מצבם של 2 החיילים הפצועים: "שני הפצועים במצב קשה ולא יציב עם פציעות חודרות, בוצעו מספר ניתוחים לייצב את מצבם. צפויים ניתוחים נוספים. לא נשקפת סכנה לחייהם, על אף שמדובר בפציעות מורכבות וקשות".

דובר צה"ל תא"ל רן כוכב התייחס הבוקר לאירועי הלילה ביהודה ושומרון והסביר כי "במהלך הלילה התרחשו 5 אירועים שונים. הלילה לפני השעה חצות יחידת דובדבן יצאו למבצע ללכידת מחבל חמוש בעיר ג'נין, המחבל נעצר ללא חילופי אש. לאחר חצות, יצאו לארבעה מבצעים שונים, שניים מהם באזור ג'נין ושניים באזור כפר דאן, גם שם מדובר בכוח של יחידת דובדבן. לפנות בוקר, מחבל נוסף נהרג בהמשך לחילופי האש, באזור ברוקין. האירוע הבא קורה באזור קבטייה, כוח של הימ"מ ומג"ב עוצר מחבל חמוש ללא נפגעים. האירוע האחרון קורה בבידו קטאנה , לא רחוק מהר הדר, שלושה מחבלים חמושים הרוגים, ללא נפגעים לכוחותינו".

על האירוע בו נפצעו החיילים אמר: "במהלך קרב יריות בברוקין, שני לוחמים שלנו נפצעו קשה , קצין ולוחם ביחידת דובדבן. הם מפונים במסוק לבית החולים רמב"ם. במהלך הקרב מחבל פצוע בידינו, המחבל נתפס עם נשקו". הוא עדכן כי "מפקד הלילה הזה הוא מפקד אוגדת איו"ש. המבצע הוא מבצע משותף לשב"כ, ימ"ס וכוחות נוספים'".

לדבריו, "מדובר בארבעה מחבלים הרוגים הלילה, או חמישה. אני עוד לא יודע בוודאות". עוד הוסיף: "מפני שמדובר בחמאס, בניגוד לאירועים לפני שבוע שנעצרו המחבלים הנמלטים ושם היה מדובר בג'יהאד האיסלאמי, זאת תשתית פחע"ית שאנחנו יושבים עליה כבר הרבה זמן", סיפר.

לגבי החשש מירי רקטות אמר: "תמיד יש צפי כזה. אני חושב שגם הפעם זה בהחלט אפשרי, בגלל שמדובר בתשתית חמאס והרוגים של חמאס, אומנם באיו"ש. לנו יש כוונה להפריד בין איו"ש לעזה ולחמאס יש כוונה לעשות את הקישור בין המקומות".

ארבעה מחבלים, שלושה מחמאס ואחד מהג'יהאד האסלאמי נהרגו הלילה  בחילופי אש עם כוחות הביטחון בפעולות באזור ג'נין נגד תשתית חמאס, שאחריה מנהל צה"ל מעקב כבר כמה חודשים. שלושה מהם שנהרגו בכפר בידו שליד רמאללה הוגדרו במערכת הביטחון: "פצצה מתקתקת". בסך הכול נעצרו ארבעה מבוקשים.

המחבל שנהרג בתקרית בכפר הפלסטיני ברוקין הוא אוסאמה סבח (22) שמשתייך לג'יהאד האיסלאמי. מקור ביטחוני פלסטיני אישר כי אחד המחבלים שנהרגו בכפר בית ענאן הוא פעיל חמאס אחמד זהראן מהכפר בידו. שני מחבלי חמאס נוספים שנהרגו בבית ענאן הם האסיר המשוחרר מחמוד חמידאן וזכריא בדואן.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אשר עושה כעת את דרכו לכינוס העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק, עודכן בפרטי ההתרחשויות שאירעו הלילה ביהודה ושומרון. "כוחות הביטחון פעלו הלילה ביהודה ושומרון כנגד מחבלי חמאס שעמדו להוציא לפועל פיגועי טרור בטווח הזמן המיידי. החיילים והמפקדים בשטח פעלו כמצופה מהם, חתרו למגע ואנו מגבים אותם באופן מלא", מסר.

שר הביטחון, בני גנץ: "‏צה"ל פעל הלילה ביחד עם השב"כ וכוחות מיוחדים של מג"ב, מול חוליית טרור של ארגון חמאס ומנע הוצאה לפועל של פיגועים. אני מבקש לאחל רפואה שלמה לשני הפצועים מהמבצע ולחזק את משפחותיהם. נמשיך לפעול מול הטרור בכל מקום שינסה להרים את ראשו, ובכל זירה, בכדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "מחזק את חיילי צה"ל שפעלו הלילה וסיכלו תשתית של חמאס. הטרור מרים ראש ולכן מדינת ישראל חייבת לפעול ביד קשה יותר ביהודה ושומרון ההופכת עם הזמן לשטחי הפקר. לצערינו ידי חיילי צה"ל כבולות נגד הרוצים לכלותינו ובפעולות מסוג זה מספר המחבלים היה צריך להיות גדול יותר".

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) בתגובה לפציעתם הקשה של שני הלוחמים: "כשבנט נכנע לחמאס -יש פצועים בשטח. כשבנט שולח את גנץ להתרפס בפני אבו מאזן – יש פצועים בשטח. כשבנט ממריא לאו"ם, "בלי בריסטולים", אבל עם רוח רופסת – יש פצועים בשטח. בנט, תתעורר. טול אחריות ותתפטר. מתפללת שולחת את איחוליי להחלמתם המהירה של הפצועים".

משפחתו של הלוחם שנפצע הלילה בהיתקלות עם מחבלים: ‏״בבקשה להתפלל לרפואת בננו ישי שמעון בן סיגל שנפצע במהלך פעילות מבצעית. כרגע בחדר ניתוח. בשורות טובות״ .

כתבות קשורות

"התמיכה בישראל הובילה להתנקשות": פרטים חדשים על רצח חבר הפרלמנט הבריטי
בשל מתיחות בממשלה? מנסור עבאס נעדר מישיבת ראשי הקואליציה
"אין לי עדיין רישיון": המשטרה עצרה נהגים שעברו על חוקי התנועה • כך זה נראה
מצבה עדיין קשה: שיפור במצבה של התינוקת שחלתה בתסמונת פוסט קורונה
מאבק הרופאים המתמחים: סטודנטים לרפואה הפגינו בתל אביב וחסמו כבישים
"מאבדים את המדינה": אושרה הרחבת סמכויות החיפוש של המשטרה
שריפה פרצה במפעל לייצור פלסטיק; כוחות הכיבוי הוזנקו למקום • צפו בתיעוד
מעקב ממושך וצליפה ממרחק מאות מטרים: כך חוסל פעיל הטרור בסוריה
מהומה בבית החולים: הבן שר לאביו "שלום עליכם" - המבקר הערבי זרק כיסא
הקרב על העלייה: המרוץ לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית הפך לדרמטי
סמוטריץ' לא מתנצל: "יהודים בישראל לא יכולים להסתובב בביטחון וזה לאומני"
"שגה פעמיים": העונש שקיבל קצין שתועד דוחף פעיל שמאל ופלסטיני
בנט לשרי הממשלה: "בואו לא נתמקד במחלוקות, אל תרעידו את הספינה"
הסרטון משעשע. המציאות? פחות: הנוהל שמונע הרס בנייה פלסטינית לא חוקית
חמאס הציב אולטימטום - אך מעוניין "לשמר את ממשלת בנט"
לאור יום, בלב בורו פארק: שלפו אקדח ושדדו תכשיטים בשווי מיליון דולר • צפו
"האירוניה מתה": ואז במפלגה של איווט התלוננו על הסתה חרדית
שמחה פרידמן עם שיר שהוא סגולה לפרנסה: "דאווען מיט א ניגון"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture