Yonatan Sindel/Flash90

ישועה ביקש מבנט להעביר את הקמפיין ל"וואלה": "מבטיח לך תמורה מעל ומעבר"

במהלך משפט נתניהו שנערך היום בביהמ"ש נחשפו התכתבויות של מנכ"ל "וואלה" לשעבר עם שלל פוליטיקאים בהן נפתלי בנט שאז היה יו"ר "הבית היהודי". ישועה ביקש מבנט לשים את קמפיין המפלגה באתר, ובנט כמובן ביצע

כתבות נוספות בנושא:

מנכ"ל פייזר על הווריאנט החדש: "האופציה הטובה ביותר היא להתחסן"
תומך ב"שהידים" ושוהה בלתי חוקי: זה המחבל שביצע את הפיגוע בשער שכם
לאחר שעתיים של חקירה: לוחמי המג"ב שוחררו ממשרדי מח"ש בירושלים
שבוע גשום לפנינו: אובך, רוחות וסופות רעמים • האזינו לתחזית
 • לרשת חנויות חומרי בניין דרוש מנהל סניף

  תוכן מקודם

 • "מי ידאג לילדים?" בקשתה האחרונה של מרים ע"ה

  תוכן מקודם

 • "איך אפשר לשמוח בלי אמא?" מלכי ברים מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מצמרר: "נשארתי לזעוק את בקשתה האחרונה של מרים ע"ה"

  תוכן מקודם

בדיון שנערך הבוקר (רביעי) בבית המשפט בתיק 4000, עימתו סנגוריו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו את מנכ"ל וואלה לשעבר עם ראיות לקשר הדוק בינו לבין פוליטיקאים ובהם נפתלי בנט, יצחק הרצוג, אופיר אקוניס ובנימין בן אליעזר. בכך הם המשיכו לנסות ולבסס את הטענה שההיענות של אילן ישועה לבקשות מסביבת נתניהו לא הייתה חריגה בהשוואה לפוליטיקאים אחרים.

במהלך הדיון הציגו התכתבות שבוצעה לפני הבחירות בשנת 2015 בו מנכ"ל "וואלה" אילן ישועה ביקש מנפתלי בנט, אז יו"ר הבית היהודי, שינחה את יועץ התקשורת שלו משה קלוגהפט להעביר את קמפיין המפלגה ל"וואלה", משום שהקמפיין הוחרם משום מה באתר. "אני מבטיח לך אישית תמורה מעל ומעבר", כתב ישועה לבנט.

ישועה הסביר מעל דוכן העדים: "לא עסקתי בעניין תקציבי הבחירות. מי שמטפל בזה זה סמנכ"ל המכירות. אם יש בעיה הוא מעלה את זה. אולי הוא ראה ואמר 'תקשיב הוא אצלנו, נותנים לו ריאיון, אבל תדע לך שהם דופקים אותנו. אחרת אני לא נמצא בסיפור. פנייה כזאת באותן מילים פניתי גם לאחרים. זו פנייה שגרתית. הריאיון איתו היה מתפרסם בלי קשר".

יום לפני הבחירות כתב ישועה לעורך דאז ינון מגל: "מקווה שיהיה טוב לעם ישראל. בנט היה מאוד בלחץ אתמול. העלינו אחרי שפנה אליי ידיעה על איך הליכוד והמחנה הציוני מנסים לגנוב קולות מלפיד והבית היהודי".

במועד קרוב לכך, כתב ישועה לראש המטה של איילת שקד: "מאוד נהניתי מפגישתנו היום וכפי שאמרתי, בהדרגה הפכתי למעריץ שלה". הוא ציין כי שקד "תמיד מדברת לעניין, לא ממצמצת מול ביקורת, צנועה. פשוט מרשימה".

בשיחה שקיים עם בנו של הבעלים שאול אלוביץ', במהלך תקופת הבחירות, התגאה ישועה בקשריו הטובים עם פוליטיקאים רבים: "היום בוזי וציפי רוצים לפגוש אותי. בנט התקשר לפני כמה ימים וגם רוצה פגישה וגם בר-טל של כחלון. צריך לעבוד חכם, ואז לתרגם את זה לאן שצריך".

במהלך בחירות 2015, ישועה שוחח רבות עם יו"ר מפלגת העבודה דאז יצחק הרצוג. רבות מהשיחות סבבו סביב הסיקור באתר. הרצוג: "אילן, הסוקר שלכם עושה לי פיגוע מטורף. אנא דבר איתי". הרצוג הוסיף כי "ערוץ 2 נתן לי לפני יומיים 15. הסוקר המפוקפק הזה דגני נותן פתאום 10. זה לא מופיע בשום סקר". לאחר כמה דקות ענה ישועה: "טופל". הרצוג: "אתה ענק!".

בפעם אחרת נשלחו לישועה הודעות לתקשורת מדוברו של אקוניס. ישועה העביר את המייל וכתב לעורך מגל: "ציטוט יפה ומרשים של אקוניס, מה אתה אומר? כדי לתת לזה במה יפה". מגל השיב: "ייראה אפעס קצת מוזר שנצטט את ראש הממשלה ושר הביטחון וסגן השר אקוניס מפתח תקווה".

ב-2014 כתב ישועה לאקוניס לאחר הופעה תקשורתית של אקוניס: "הופעה חזקה, כולם מוחאים לך כפיים, יישר כוח!!". אקוניס השיב: "תודה רבה". ישועה: "היית 10! ממוקד הגון וחכם!". אקוניס: "תמסור תודה לכולם". ישועה: "בכיף אוהב אותך מאוד אתה מהשורשים האמיתיים!!". ישועה הגיב על כך מעל הדוכן: "הגזמתי". בן צור שאל "למה?" וישועה הסביר: "טיפוח הקשר. התחנפתי אליו".

עו"ד בעז בן צור סיים את חלקו בחקירה הנגדית של ישועה. ביום שני יתחילו עורכי הדין ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר את חלקם, שצפוי להימשך כיומיים-שלושה. לאחר מכן ייפתח השלב האחרון בעדות ישועה – החקירה החוזרת, שצפויה להימשך יום דיונים אחד או מקסימום שניים. כלומר, על פניו כרגע נראה שעדות ישועה תסתיים בעוד פחות משבועיים.

הכתבות המעניינות ביותר

צפו: ההגרלה ההיסטורית שהכתה גלים נערכה בבית מרן הרב שטיינמן • זה הזוכה המאושר
נדיר! גדולי ישראל הבטיחו: "נתפלל עליהם ונפעל עבורם בזאת חנוכה"
בהשתתפות אלפי התלמידים: מרן ראש הישיבה הגיע למסיבת חנוכה בפוניבז' • צפו
הרמב"ם היומי • הלכות פסולי המוקדשין פרק י' • צפו
צפו: שידור חי מהמופע הנוסטלגי עם מיכאל שטרייכר והאחים ברונר
ניסוי או השמדת כטב"מ? פיצוץ סמוך למתקן הגרעין בנתנז
מעמד חנוכת הבית לבנין ישיבת אוהל התורה סאסוב • גלריה
טרור אנטישמי חדש בשכונת שמעון הצדיק: כיבוי נרות חנוכה • צפו
תלמידי ישיבת מדרש יחיאל ביתר נבחנו אצל מרן ראש ישיבת סלבודקא
מסיבה לכבודה של תורה בחברת 'קנין ש"ס' שע"י ישיבת ביוד"א בקרית ויז'ניץ
לא ייאמן: הלוחמים שחיסלו את המחבל שפצע חרדי נחקרים באזהרה
טרגדיה משפחתית: נקבע מות אחותו בת ה-9 של הפעוט שנהרג
הילולת הרה"ק רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל בחצר הקודש טאלנא
בהוראת מרן ראש הישיבה: בפונביז' לא יצאו לשבת חופשה כנהוג
ישועות גדולות בסייעתא דשמיא בכח התורה והתפילה
הטעם להדלקת נר לר"מ בעל הנס בר"ח טבת • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
ליל שבת בבני ברק: שריפה פרצה בדירה; שבעה נפצעו • צפו
בחור ישיבה חוצה את הכביש - מחבל ערבי מתנפל עליו • תיעוד דרמטי
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

כל המשפט הזה כבר מזמן הפך לבדיחה, אנא חבל על הבזבוז של מליונים, כל אחד רואה שהכל מפוברק תפסיקו כבר את הבזיון הזה, מערכת המשפט הופכת לבדיחה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו