Yonatan Sindel/Flash90

רומסים כל דבר שבקדושה: הממשלה אישרה 40 מיליון שקלים לרפורמים

מדובר בתקציב עתק שלא היה קיים עד כה, והוא הוקצה על ידי הממשלה הנוכחית למשרד התפוצות עבור פעילות "יהדות מתחדשת", לדרישת נציגי הרפורמים והקונסרבטיבים בקואליציה. החכי"ם החרדים תקפו בחריפות את היוזמה הדורסנית

כתבות נוספות בנושא:

נתונים מעודדים: המשק מתאושש ובעלי העסקים נפגעו פחות מהמשבר
מנכ''ל משרד הבריאות מנסה להסביר: מדוע ילדים בגילאים קטנים נכנסים לבידוד?
בממשלה תוקפים את הצבעתה של זועבי: "סטירת לחי - מאיימת על הקואליציה"
חברי הצט''מ נגד קיצור ימי הבידוד ל-5 ימים: "מחטף של שר הבריאות"
 • קשה בשידוכים? הפרנסה מעיקה? החובות מטרידים? ...התייצבו וראו את ישועת ה'...

  תוכן מקודם

 • כלה יתומה משחזרת: אני יודעת שהתפילות של אבא שמרו עלי מלמעלה

  תוכן מקודם

 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • רוצים לדעת עוד על מעלות תיקון שובבי"ם?

  תוכן מקודם

עוברים מדיבורים למעשים: ממשלת ישראל בראשות נפתלי בנט החליטה סופית להעביר תקציב של 40 מיליון שקלים עבור פעילות התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות בשנת 2021, וזאת בהמשך ליישום ההסכמים הקואליציוניים.

מדובר בתקציב עתק שלא היה קיים עד כה, והוא הוקצה על ידי הממשלה הנוכחית למשרד התפוצות עבור פעילות "יהדות מתחדשת", לדרישת נציגי הרפורמים והקונסרבטיבים בקואליציה.

כבר בהקמת הממשלה פורסם דבר ה- 40 מיליון השקלים שיוקצו לרפורמים ולקונסרבטיבים, אולם בימים האחרונים מזכירות הממשלה פרסמה הצעת מחליטים שבה ההכרה הרשמית בתנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות מקבלת ביטוי מעשי וסופי.

בתוך הפעילות שתתוקצב מהתקציב הייחודי – יכללו אירועי פרובוקציה בכותל המערבי, שמעתה ממשלת ישראל והעומד בראשה בנט – יהיו שותפים רשמים להם.

כזכור, בראש חודש האחרון, הכותל המערבי חולל על ידי חבר הכנסת גלעד קריב, יו"ר ועדת חוקה, שבניגוד גמור לחוק, נכנס לעזרת הנשים כשבידו ספר תורה. קריב לא התנצל על פעילותו הלא חוקית ואף התגאה בה והבהיר כי ימשיך לנהוג כך.

בעקבות חילול הכותל על ידי קריב, מרכז ליב"ה המוביל את המאבק נגד הרפורמים, שיגר תלונה משפטית ליועץ המשפטי לממשלה, ובה דרישה להעמיד לדין פלילי את קריב. בהמשך הצהירו חברי הכנסת מ'יהדות התורה' ומש"ס כי להבא, בראש חודש כסלו, הם מתכוונים לבלום בגופם את הפרובוקציה של קריב ולא לאפשר לו לחלל את הכותל המערבי, בניגוד לחוק.

הלגיטימציה וההכרה הרשמית שממשלת ישראל מעניקה לראשונה לרפורמים ולקונסרבטיבים – גורמת לכך שבימים אלו מתגבשת חזית פוליטית – פרלמנטרית רחבה, הכוללת ח"כים חילונים, דתיים וחרדים, שמבקשים למנוע את שינוי צביונה היהודי – מסורתי של מדינת ישראל. מי שפועל מול הח"כים הוא מנכ"ל מרכז ליב"ה אורן הניג שמוביל בישראל את המאבק נגד ההשתלטות הרפורמית.

ח"כ מאיר פרוש אמר בתגובה לצעד הדורסני: ״הממשלה הנוכחית ממשיכה לרמוס כל דבר שבקדושה ותומכת בארגונים רפורמיים שממיטים שואה רוחנית על העם היהודי, שבאמצעותה נעלמים יהודים רבים בהתבוללות או בנישואי תערובת".

ח"כ אורי מקלב אמר כי "לצערנו הממשלה עוקרת את הדת – הממשלה הזו עושה כמה דברים באבחה אחת, היא פוגעת בציבור החרדי, בערכי צביון המדינה. ולא מסתפקת בכך אלא אף מעניקה סכומי עתק שערורייתיים ומתקצבת התבוללות לאנשים שאין להם כל משמעות בארץ ישראל, לא מספרית ולא ערכית בכדי לעזור להם בעקירת הדת, הייחוס והכשרות".

הכתבות המעניינות ביותר

חמשה עשר בשבט בחצר הקודש זוויעהל • גלריה
טיש ראש השנה לאילנות בחצר הקודש נדבורנה באניא
צִלְּךָ נָאֶה • ראש השנה לאילנות בחצר הקודש בעלזא
מקשיחים עמדות: פקידי משרד האוצר לא יגבשו תוכנית מענקים מידיית
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המהרש"ם מברז'אן זצ"ל
חברי כלל הסיעות הסכימו: ייקבעו כללים למיתון השיח המתלהם בכנסת
חשש בישראל: המורדים החות'ים יבצעו מתקפת טילים על אילת • צפו
נתון מאכזב: החיסון הרביעי לא מעלה באופן מספק את רמת הנוגדנים
נתניהו מכחיש שהוא אישר הטלת קלון - ומודה לראשונה על קיום מגעים לעסקה
בשלושה שבועות: הקואליציה תעלה את חוק הגיוס מחדש; זועבי מגיבה: "זה המצפון"
בנט לח''כים: "אם נתניהו יחתום על העסקה - נפעל להרחבת הממשלה"
דיווח: נתניהו מוכן לחתום על עסקת טיעון - כולל הטלת קלון; פרקליטיו מכחישים
מפלה לקואליציה: חוק הגיוס נגד לומדי התורה נפל בקריאה ראשונה
מתווה חדש: עובדים חיוניים יוכלו להגיע למקום העבודה על אף שנדבקו בקורונה
חוק הגיוס עלה להצבעה - והח''כים החרדים תקפו: "חבל לכם על הזמן" • צפו
עשרות חסידים יצאו לבנות את הכנסת האורחים על ציונו של משיח בן יוסף
בכיר ביהדות התורה: "אם נתניהו יחתום על עסקת טיעון - נחתור להצטרפות לממשלה"
קידוש ה': מנכ"ל משרד הבריאות המולדובי הודה לרב בטקס מיוחד
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

על כך נאמר: טול קורה מבין עיניך. האתרים החרדים הם אתרים של "חרדים" רפורמים לכל דבר ועניין. מתוקצבים ומשמשים חלק מתקשורת הסדר עולמי חדש שעומד מאחורי הרפואמים ומנסה למוטט את היהדות האורתודוקסית והחרדית בפרט בעסרתם הרבה והאדיבה של כל העיתונים והאתרים החרדים. אתם הרשעים הגדולים ביותר. הרפורמים הם הזאב, אתם זאב בעור של כבש. באמת מעניין אותכם אם תתחזק ההפצה הרפואמית.. מה שמעניין אותכם זה שהכסף לא זורם לכיס שלכם. קחו עצה בשביל לקבל עוד מזומנים: תמשיכו להעלים את עשרות המיתות הפתאומיות מדום לב ושינה ללא קימה שפוקדות כרגע את ציבור המתחסנים החרדים ותמשיכו לפרסם פרסומות בעד החיסון ואנדי הסדר עולמי חדש ימשיכו להזרים לכם כספים. רשעים בכם משיח יטפל ראשונים.

מצויין
עכשיו אנ"ש יוכלו לבקש תקציב זהה ואפילו גדול יותר ויוכלו לעתור לבג"ץ. אנחנו אוכלוסיה לכל דבר וזה מגיע לנו על פי דין. מי מרים את הכפפה? גפני? אשר? דרעי?

חוצפה
ימות המשיח

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו