Yonatan Sindel/Flash90

רומסים כל דבר שבקדושה: הממשלה אישרה 40 מיליון שקלים לרפורמים

מדובר בתקציב עתק שלא היה קיים עד כה, והוא הוקצה על ידי הממשלה הנוכחית למשרד התפוצות עבור פעילות "יהדות מתחדשת", לדרישת נציגי הרפורמים והקונסרבטיבים בקואליציה. החכי"ם החרדים תקפו בחריפות את היוזמה הדורסנית

כתבות נוספות בנושא:

גנץ טען ש"אין מספיק בנייה לפלסטינים ביו"ש" ועורר זעם בימין
נחשף: תנאי הסף של ארה"ב להענקת פטור מוויזה לישראלים
תוכנית ענק תהפוך את חיפה ל"אזור אוויר נקי"; העיר תחוזק כלכלית
בפייזר הודיעו שה'בוסטר' מגן מפני האומיקרון; מדוע המומחים בישראל אינם רגועים?
 • "הבן שלי לא זכה לחיבוק אחד של אמא" יואל בלוי בתיאור קורע לב.

  תוכן מקודם

 • בעלה של חיה: "אני מנסה לשרוד, נופל קם ונושך שפתיים"

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הסיבה שגרמה לצוות הרפואי לשחרר חולה אונקולוגית

  תוכן מקודם

 • נרשמים למועדון הלקוחות של ספרי אור החיים ללא עלות ונכנסים להגרלה על סך 500 ש"ח

  תוכן מקודם

עוברים מדיבורים למעשים: ממשלת ישראל בראשות נפתלי בנט החליטה סופית להעביר תקציב של 40 מיליון שקלים עבור פעילות התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות בשנת 2021, וזאת בהמשך ליישום ההסכמים הקואליציוניים.

מדובר בתקציב עתק שלא היה קיים עד כה, והוא הוקצה על ידי הממשלה הנוכחית למשרד התפוצות עבור פעילות "יהדות מתחדשת", לדרישת נציגי הרפורמים והקונסרבטיבים בקואליציה.

כבר בהקמת הממשלה פורסם דבר ה- 40 מיליון השקלים שיוקצו לרפורמים ולקונסרבטיבים, אולם בימים האחרונים מזכירות הממשלה פרסמה הצעת מחליטים שבה ההכרה הרשמית בתנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות מקבלת ביטוי מעשי וסופי.

בתוך הפעילות שתתוקצב מהתקציב הייחודי – יכללו אירועי פרובוקציה בכותל המערבי, שמעתה ממשלת ישראל והעומד בראשה בנט – יהיו שותפים רשמים להם.

כזכור, בראש חודש האחרון, הכותל המערבי חולל על ידי חבר הכנסת גלעד קריב, יו"ר ועדת חוקה, שבניגוד גמור לחוק, נכנס לעזרת הנשים כשבידו ספר תורה. קריב לא התנצל על פעילותו הלא חוקית ואף התגאה בה והבהיר כי ימשיך לנהוג כך.

בעקבות חילול הכותל על ידי קריב, מרכז ליב"ה המוביל את המאבק נגד הרפורמים, שיגר תלונה משפטית ליועץ המשפטי לממשלה, ובה דרישה להעמיד לדין פלילי את קריב. בהמשך הצהירו חברי הכנסת מ'יהדות התורה' ומש"ס כי להבא, בראש חודש כסלו, הם מתכוונים לבלום בגופם את הפרובוקציה של קריב ולא לאפשר לו לחלל את הכותל המערבי, בניגוד לחוק.

הלגיטימציה וההכרה הרשמית שממשלת ישראל מעניקה לראשונה לרפורמים ולקונסרבטיבים – גורמת לכך שבימים אלו מתגבשת חזית פוליטית – פרלמנטרית רחבה, הכוללת ח"כים חילונים, דתיים וחרדים, שמבקשים למנוע את שינוי צביונה היהודי – מסורתי של מדינת ישראל. מי שפועל מול הח"כים הוא מנכ"ל מרכז ליב"ה אורן הניג שמוביל בישראל את המאבק נגד ההשתלטות הרפורמית.

ח"כ מאיר פרוש אמר בתגובה לצעד הדורסני: ״הממשלה הנוכחית ממשיכה לרמוס כל דבר שבקדושה ותומכת בארגונים רפורמיים שממיטים שואה רוחנית על העם היהודי, שבאמצעותה נעלמים יהודים רבים בהתבוללות או בנישואי תערובת".

ח"כ אורי מקלב אמר כי "לצערנו הממשלה עוקרת את הדת – הממשלה הזו עושה כמה דברים באבחה אחת, היא פוגעת בציבור החרדי, בערכי צביון המדינה. ולא מסתפקת בכך אלא אף מעניקה סכומי עתק שערורייתיים ומתקצבת התבוללות לאנשים שאין להם כל משמעות בארץ ישראל, לא מספרית ולא ערכית בכדי לעזור להם בעקירת הדת, הייחוס והכשרות".

הכתבות המעניינות ביותר

פגעי הטכנולוגיה, שתי עגלות וחנוכה - תגובה לפוסט של הנדל / הרב יהודה אפשטיין
משרד הבריאות משנה את ההנחיות לגבי האומיקרון; מדבק במשך זמן ארוך יותר
נחשף בדיונים: הסוהרים בכלא גלבוע מצאו חול - ולא עשו עם זה דבר
הקלטות מנדלביט: ח"כ קרעי דורש להעמיד לדין את היועמ"ש
היועמ"ש על חקירת דרעי: "תיק שחיתות הפך לכלום - לא נולד אפילו עכברון"
"עוד ג'ובים ובזבוזים": הממשלה תתנפח בסגן ושר נוספים - כמה זה עולה?
מעמד ההיסטורי 'שביעין חביבין' בראשות גדולי ישראל
צבא מקצועי? הוקם צוות לגיבוש מתווה השירות "שיתאים למגוון הקבוצות"
איכות סביבה? נציגת ארה"ב נכחה בדיון שבו נדחתה התוכנית לבנייה בעטרות
אורי בץ מעדכן: "רוחות של 80 קמ"ש, גשם ושלג" • התחזית המלאה
המאמץ הישראלי בשיחות הגרעין: שר הביטחון וראש המוסד בדרך לוושינגטון
אשדוד: ילד בן 6 נפגע מאוטובוס; מצבו בינוני
ירושלים: עשרות פעילי ימין צועדים בשכונת שמעון הצדיק
השר אבידר תקף את בנט: "פאניקה ואיבוד עשתונות זו לא מדיניות ממשלה"
החורף הגיע: שלג יורד בחרמון - רוחות של יותר מ-50 קמ"ש במרכז
טיול ומגורים במצרים • הרב אברהם מימון • צפו
פרוייקטור הקורונה נועד עם רבה של ירושלים: "מתנגדי החיסונים מפיצים כזבים" • צפו
נתניהו במליאת הכנסת: "קואליציה דורסנית - רוצים לסתום לימין את הפה" • צפו
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

על כך נאמר: טול קורה מבין עיניך. האתרים החרדים הם אתרים של "חרדים" רפורמים לכל דבר ועניין. מתוקצבים ומשמשים חלק מתקשורת הסדר עולמי חדש שעומד מאחורי הרפואמים ומנסה למוטט את היהדות האורתודוקסית והחרדית בפרט בעסרתם הרבה והאדיבה של כל העיתונים והאתרים החרדים. אתם הרשעים הגדולים ביותר. הרפורמים הם הזאב, אתם זאב בעור של כבש. באמת מעניין אותכם אם תתחזק ההפצה הרפואמית.. מה שמעניין אותכם זה שהכסף לא זורם לכיס שלכם. קחו עצה בשביל לקבל עוד מזומנים: תמשיכו להעלים את עשרות המיתות הפתאומיות מדום לב ושינה ללא קימה שפוקדות כרגע את ציבור המתחסנים החרדים ותמשיכו לפרסם פרסומות בעד החיסון ואנדי הסדר עולמי חדש ימשיכו להזרים לכם כספים. רשעים בכם משיח יטפל ראשונים.

מצויין
עכשיו אנ"ש יוכלו לבקש תקציב זהה ואפילו גדול יותר ויוכלו לעתור לבג"ץ. אנחנו אוכלוסיה לכל דבר וזה מגיע לנו על פי דין. מי מרים את הכפפה? גפני? אשר? דרעי?

חוצפה
ימות המשיח

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו