Yonatan Sindel/Flash90

תנועת הרכבת נחסמה: עשרות מפגינים במחאה על מותו של אהוביה סנדק

עשרות אנשים מפגינים הערב בכיכר ציון בירושלים במחאה על מותו של הנער אהוביה סנדק. בעקבות זאת, תנועת הרכבת הקלה נחסמה לסרוגין. המשטרה מבצעת מעצרים ומרחיקה את המפגינים. מוקדם יותר היום קראו ההורים להשתתף בהפגנה

כתבות נוספות בנושא:

הווארט של בנט לשבת - והבדיחה של גנץ היישר מהבידוד • צפו
כמעט 70 אלף מאומתים ביממה האחרונה; מספר החולים קשה ממשיך לטפס
שובר שתיקה: ניר ברקת מתייחס לראשונה לעסקת הטיעון של נתניהו
תקיפת פעילי השמאל ע''י רעולי פנים: המשטרה פתחה בחקירה; במועצת יש''ע גינו

עשרות אנשים מפגינים הערב (חמישי) בכיכר ציון בירושלים במחאה על מותו של הנער אהוביה סנדק. בעקבות זאת, תנועת הרכבת הקלה נחסמה לסרוגין. המשטרה מבצעת מעצרים ומרחיקה את המפגינים מהמסילות.

גם לפני כשבוע הפגינו המוחים על התנהלות המשטרה בפרשת אהוביה סנדק. בהפגנה נעצרו 21 עצורים מבין המאות שהפגינו ברחבת גשר המיתרים בירושלים. בהפגנה חלק מהמפגינים טיפסו על אוטובוסים והתבצרו בהם, יידו אבנים לעבר השוטרים ופגעו בניידות, ושתי מכת"זיות פעלו לפיזור המפגינים.

מוקדם יותר היום, הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, אשר נהרג בעת ששוטרים ניגחו את רכבו, הגיבו לדיון שהתקיים אמש בכנסת בעניין הרג בנם. ההורים ברכו על ההסכמות של כל חברי הכנסת על הצורך בחקירת ההרג של אהוביה, והודיעו כי ימשיכו במאבק עד שהצדק ייצא לאור. ההורים ציינו כי הוועדה שהוקמה היא פשרה, והיא רק "תחנה בדרך הארוכה והמייגעת לצדק", לדבריהם.

"שמחנו לראות אתמול בכנסת, גם ח"כים מהאופוזיציה וח"כים מהקואליציה מסכימים – שאת הרג הבן שלנו, נער צעיר כבן 16, שנהרג בידי שוטרים – חייבים לבדוק ולחקור", כתבו ההורים, "אהוביה שלנו, נהרג בידי שוטרים שניגחו את הרכב שלו בניגוד לכל חוק, ולכל נוהל והרגו אותו בדם קר! היום זה הבן שלנו, מחר ח"ו זה יכול להיות כל נער או ילד אחר במדינה".

"לצערנו, מתחקירים שפורסמו בתקשורת ראינו שמח"ש מהרגע הראשון עשה הכל, כדי שהאמת מהאירוע הזה לא תצא לאור, גורמי החקירה עסקו בלטייח ובלהסתיר, ולא בלחקור ולהביא את האמת – כיצד נער צעיר נהרג בידי שוטרים", התייחסו ההורים לפרסומים על התנהלות מח"ש בתיק".

באשר לדיון אמש בכנסת, הסבירו אברהם ואיילת כי הוועדה שקמה בכנסת, אינה מספיקה "לאחר שח"כ איתמר בן גביר, הסביר מעל בימת הכנסת, מדוע וועדת חקירה פרלמנטרית לחקר נסיבות מותו של אהוביה ז"ל – כה נחוצה וצודקת, התקבלה בכנסת הצעת פשרה של חברי הכנסת עידית סילמן וניר אורבך (ימינה), לפיה תוקם "ועדת משנה" משותפת לוועדת חוץ ובטחון ובט"פ – שתדון באופן כללי בנושא התמודדות המשטרה והצבא בכל התופעות שקשורות במה שמכנים "נוער הגבעות".

"אל לנו להתבלבל זהו אינו ניצחון, אלא תחנה בדרך הארוכה והמייגעת לצדק. אל לנו להרפות ולתת לסיפור של אהוביה לרדת מסדר היום! אל לנו להסתפק בדין כללי על "יחסי המשטרה והצבא עם "נערי הגבעות"", הסבירו.

ההורים הצהירו כי לא ישקטו וכי הם ממשיכים במאבק "הבן שלנו נהרג כתוצאה מניגוח, הוא נקבר חי תחת הרכב. ממדי הטיוח של המשטרה והפרקליטות צריכים להדיר שינה מעיני כולנו! לא נשקוט, לא ננוח ולא נרפה, יחד אתכם, עד שתקום כאן בדיקה אמיתית, יסודית וחיצונית – למה אהוביה לא איתנו היום בבית. תיקון כתם הטיוח והשקר, מגיע לנו כמשפחה, זה מגיע לנו כחברה, וזה מגיע לדורות הבאים שידעו שהם חיים במדינה מתוקנת, ששוטרים בה הם לא השופטים והתליינים", ציינו ההורים.

לסיום הזמינו את הציבור להפגנה נוספת הערב בירושלים "אנו מודים לח"כ בן גביר על העלאת הנושא לסדר היום ומודים לכל חברי הכנסת שמותו של אהוביה שלנו נגע בהם, ושהתגייסו מתוך הבנה שאסור להרפות מהמסע להשגת הצדק לאהוביה. אנחנו ממשיכים! עד שהצדק ייצא לאור".

הכתבות המעניינות ביותר

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
בנט: "הורים יקרים - שמח לבשר לכם שהודעות 'הורים יקרים' מגיעות לסיומן"
עם אלות ואבנים: פעילי שמאל הותקפו על ידי רעולי פנים סמוך לשכם • צפו
צפו בגלריה המושלגת: מסע גדולי ישראל לציון החפץ חיים בראדין
המפכ''ל נגד היועמ''ש: "לא נאפשר פגיעה בשיטות עבודת המשטרה"
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
פרסום ראשון • פרוגרמה, הקצאת כיתות, ושפ"ע: ההסכם הקואליציוני בבית שמש
המאבק על חוק הגיוס: עדיף כלום מאשר "הרע במיעוטו" / שמואל קרמרסקי
רוצה להתקדם בחיים? תלמד לקבל ביקורת!
הדרמה במפלגת הליכוד: האם דווקא השגריר ארדן יכבוש את הראשות?
האמונה בטוב ה' היא הכלי לקבל את כל שפע התורה • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
למרות שהוא מחוסן 4 פעמים: שר הביטחון גנץ נדבק בקורונה
בגור חגגו בשמחת האדמו"ר ואיראן חיסלה את טראמפ • עשרת הסרטונים הנצפים
הכול דיבורים: מנהיגים ורוח ועסקה אין / יוסף טיקוצ'ינסקי
פרשת יתרו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
השיעור השבועי: פרשת יתרו • הרב נתנאל אביסרור
פרשת יתרו • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א
הרמב"ם היומי • הלכות שגגות פרק ה' • צפו
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

לא, זה לא היה עשרות זה היה מאות!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture