Olivier Fitoussi/Flash90

הסוקרים: "בנט וסער קיוו ל'אפטר שוק' – אך הם מתרסקים ונתניהו מתחזק"

"הם קיוו כי המעבר של נתניהו לאופוזיציה יאיץ את תהליך התפוררות הליכוד, בדמות פריימריס והדחת נתניהו. כרגע המומנטום הפוליטי הפוך" • תוצאות הסקר ולפיו בנט על גבול אחוז החסימה וסער מתרסק - שלב הפרשנות וההסברים

כתבות נוספות בנושא:

גזירת המעונות: מעוז לשרה - "כיצד תמנעי אפליית ילדים של משפחות לומדי תורה?"
"מגוחך; המקום היחיד במדינת ישראל שסגור לפעילויות הוא כנסת ישראל"
הסופה 'אלפיס' בדרך: השלג ייערם בירושלים והסביבה, אך ייעלם במהירות
עיריית נוף הגליל מובילה בחיזוק מוסדות חינוך בפני רעידות אדמה
 • "אין לי שמלה לחופה" כלה יתומה מאב מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • שלושת גדולי הרבנים הצטרפו יחד לקריאה דחופה:

  תוכן מקודם

 • היתומים הרכים יחד עם האלמנה מתחננים לעזרה רגע לפני שהבית קורס

  תוכן מקודם

 • קורע לב: ששת היתומים שנותרו לבד חושפים את מסכת היסורים של אביהם

  תוכן מקודם

סקר חדש שפורסם אתמול במשדר ההשקה של ערוץ 14, העלה שוב את הנתון ולפיו גדעון סער לא עובר את אחוז החסימה, ואילו נפתלי בנט נמצא על הגבול עם ארבעה מנדטים בלבד. בחברת הסקרים 'דיירקט פולס' של שלמה פילבר וצוריאל שרון, שערכו את הסקר, מסבירים היום (שני) את הממצאים.

סקר: סער מתרסק לחלוטין; בנט על גבול אחוז החסימה

"הגל השני של המפץ הפוליטי לא התרחש. המוחות הפוליטיים היותר מנוסים נמצאים דווקא באגף הימני של הממשלה – סער, אלקין, בנט וליברמן. אלו שלקחו את ההימור הפוליטי הכי גדול מבחינתם. האגף הזה קיווה ל'אפטר שוק' של החלפת נתניהו, בדמות התחזקות של מפלגות ימינה ותקווה חדשה מ- 13 המנדטים שקיבלו בבחירות, לכיוון 20 מנדטים ויותר שצפו להם הסקרים בתחילת מערכת הבחירות".

"הם גם קיוו כי המעבר של נתניהו לאופוזיציה יאיץ את תהליך התפוררות הליכוד, בדמות פריימריס והדחת נתניהו. כרגע המומנטום הפוליטי הפוך: נתניהו יציב ומתחזק, ואילו ימינה ותקווה חדשה נחלשות מאוד ונחתכות ביותר מחצי מכוחן".

מהצד השני, "בקרב בוחרי המרכז – שמאל, יאיר לפיד השתדרג מאוד לאחר שהוא נתפס בעיניהם כ'אדריכל סילוק נתניהו'. אולם גם היום, לאחר שנתיים וחצי של ריצה עצמאית בראשות 'יש עתיד', ללפיד יש 'תקרת זכוכית' בדמות 19 מנדטים".

"הציונות הדתית מבססת את היותה נציגת הציבור הדתי לאומי ומקבלת לזרועותיה חלק מפליטי ימינה. מאידך, הציונות הדתית מחזירה לליכוד קצת יותר ממנדט של "מצביעים אסטרטגים" שתמכו בה כדי להבטיח שתעבור את אחוז החסימה. בכך מבסס בצלאל סמוטריץ' את מעמדו לשנים הקרובות כיו"ר מפלגה בינונית, עם תקרת זכוכית מסוימת, שתהיה בכנסת הבאה בכל מצב".

"מרצ והעבודה, המייצגות את מצביעי השמאל, חולקות יחדיו קצת יותר מ-10 מנדטים. בבחירות האחרונות 'נחלצו' כשני מנדטים של יש עתיד להצביע למרצ ולהציל אותה מנפילה, אך כעת הם חוזרים למפלגת האם. בנוסף, כמנדט שמאל שהצביע מסורתית למפלגות הערביות ובבחירות האחרונות הציל את מרצ – חזר לתמוך ברשימה המשותפת, מה שמחזיר את מרצ לתחום המסוכן של אחוז החסימה".

עוד הם כותבים: "כחול לבן בראשות בני גנץ מתאוששת בסקר הנוכחי במנדט, אחרי הצעד ה'בלתי נסלח' במרכז – שמאל: ישיבה בממשלה עם נתניהו. אולם, מה שהיה נראה מופרך לפני חצי שנה הופך למציאות יציבה. כחול לבן מתייצבת כמפלגה הרביעית בגודלה בכנסת, גנץ כשר ביטחון מקבל את ציוני שביעות הרצון הגבוהים ביותר כמי שנתפס כמבוגר האחראי בממשלה ביחס לשרים צעירים יותר, והמפלגה נמצאת בעמדת זינוק לא רעה לקרב על כ-15 המנדטים של בוחרי המרכז, מול תקווה חדשה וימינה".

"המפלגות החרדיות שנתפסו בעיני הפוליטיקאים הישנים כטרף קל שניתן יהיה לקנות בכסף, מתבררות כגורם אידאולוגי יציב ששומר על בלוק הימין יציב וחזק על 58 מנדטים. ניכר בזירה הזו כי דווקא השטח החרדי לא נותן לחברי הכנסת החרדים אופציה אחרת".

ולסיום, הגזרה הערבית: "חידה הגדולה של הבחירות האחרונות היא מנסור עבאס ורע"מ: האם רע"מ מבטאת את ה'רוח החדשה' של חלק מהצעירים ברחוב הערבי שמחפשים נציג שיחזק את הישראליות שלהם, או שמדובר ב"נמר בעור כבש" – אותו לאומן קיצוני במתק שפתיים. נכון לעכשיו, עבאס הוא המנצח הגדול של הבחירות (אחרי בנט), אבל דווקא הצלחתו עשויה להביא אותו לפירוק הממשלה והליכה לבחירות כדי 'לממש רווחים' ברחוב הערבי על חשבון שנואי נפשו מהרשימה המשותפת".

סקר: סער מתרסק לחלוטין; בנט על גבול אחוז החסימה

הכתבות המעניינות ביותר

זקן הפוסקים תקף בחריפות את הממשלה: "מלאך המוות מנהל מלחמה גדולה" • צפו
"רשעים": דונלד טראמפ זועם בעקבות זימון בתו היהודייה להעיד נגדו
החיסון הרביעי יעיל פי שלושה בהגנה ממחלה קשה לעומת השלישי
תיעוד הזוי: החיות קפאו מגל הקור הקיצוני בטורקיה • צפו
אסור לנו להתעלם: ארבעה עשר יתומים זועקים ומתחננים ללחם
משה קליין בסינגל קליפ חדש: "בואי בשלום"
תיעוד מקסדת השוטר: כך נעצר המחבל בתוך המרכול • צפו
"רשיון להרוג נערי גבעות": התיק נגד השוטרים מהרג אהוביה סנדק ייסגר
הטקס יצא משליטה: מכות בפרלמנט בעת השבעת הנשיא • צפו
מרהיב: ריקוד הזרזירים לפני הנחיתה לשנת הלילה
הדירוג המלא של 'פורבס': אלו הישראלים הכי עשירים בעולם
השר יועז הנדל נגד החרדים בקואליציה: "ישבתי עם ליצמן ואחרים"
ארגון הבריאות העולמי: אומיקרון עשוי לבשר על תחילת סוף המגפה
אולמרט ביקש מבית המשפט: בדיקות פסיכיאטריות למשפחת נתניהו
התעופה תושבת? רשת ה-G5 עשויה לפגוע במדידת גובהי הטיסות
הפינגווין צילם: כך הוא נהנה מארוחת סרדינים בלב ים • צפו
מרטיט: הניגון שניגנו האדמו"רים לפני אמירת מאמר חסידות
נערים ניפצו שמשות, שברו חלונות של כלי רכב ותקפו עוברי אורח - ונעצרו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture