Yonatan Sindel/Flash90

לאחר שעתיים של חקירה: לוחמי המג"ב שוחררו ממשרדי מח"ש בירושלים

שני הלוחמים שנטרלו את המחבל שוחררו בתום שעתיים של חקירה במשרדי מח"ש. במח"ש הסבירו את סיבת החקירה: במקרים בהם מתבצע שימוש בנשק ויש הרוגים מח"ש פותחת בחקירה. ע"מ להימנע משיבוש חקירה, הלוחמים נחקרו כבר הערב

כתבות נוספות בנושא:

משבר הקורונה בקובה: עומדים בתורי ענק כדי לקבל אוכל
המפכ"ל מעדכן את התגובה לפרשת NSO: "אם היו מקרים נקודתיים נתקן"
בכירים לשעבר במערכת הביטחון: "מחיר הצוללות הוכפל בגלל תיק 3000"
מומחים מעריכים: הקורונה תפתח מוטציות חדשות וייתכן שמסוכנות יותר
 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • שלושת גדולי הרבנים הצטרפו יחד לקריאה דחופה:

  תוכן מקודם

 • "אין לי שמלה לחופה" כלה יתומה מאב מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

לאחר שעתיים ארוכות בהם נחקרו חקירה ממושכת במשרדי מח"ש בירושלים, שוחררו שני לוחמי המג"ב שנטרלו במהלך השבת קודש את המחבל בשער שכם זאת ללא תנאים מגבילים.

כזכור, לוחמי מג"ב שחיסלו היום את המחבל שביצע את פיגוע הדקירה סמוך לשער שכם בירושלים, נחקרו הערב באזהרה במשרדי מח"ש בירושלים זאת לאחר פרסום סרטון בו נראה כיצד הם יורים במחבל השוכב על הקרקע.

ב'מעריב' דווח כי מול גל הביקורת הזה מנסים במח"ש להסביר את ההיגיון מאחורי ההחלטה לחקור את השניים עוד הערב, וטוענים כי חרף העובדה שקשה אולי להבין את ההחלטה, היא עדיין ראויה ולגיטימית.

גורמים במח"ש הבהירו כי הליך החקירה, בו נדרשו הלוחמים שירו במחבל שביצע את פיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים, הוא סטנדרטי. הם הוסיפו כי התזמון אמנם חריג, אך נעשה על מנת למנוע לזות שפתיים.

לדבריהם, במקרים בהם מתבצע שימוש בנשק ויש הרוגים מח"ש פותחת בחקירה. ועל כן, על מנת להימנע משיבוש חקירה, הלוחמים נחקרו כבר הערב תחת אזהרה ושוחררו בסיום החקירה. לצד זאת, הובהר כי אין בעצם החקירה כדי להעיד על חשד נגדם, והסרטונים מצביעים על כך שהמחבל היה חמוש בסכין גם כשהיה שכוב על הקרקע.

בארגון הטרור חמאס גינו את חיסול המחבל ומסרו: "הוצאתו להורג של מבצע פיגוע הדקירה בירושלים אכזרית ומשקפת את הפנים הפליליות והמכוערות של ישראל, והיא רק תחזק את עמנו".

בשמאל הקיצוני הצטרפו וגינו אף הם. השר עיסאווי פריג', החבר בממשלת בנט, כתב: "אל מול ניסיון רצח, יש לירות בתוקפים כדי להציל חיי אדם, לא כדי לקחת את חייהם שלהם כשאינם מהווים עוד סכנה. אם התמונה המשתקפת מהסרטונים משער שכם נכונה, לא מדובר רק בהפרה של הוראות הצבא והמשטרה, אלא גם במעשה שמבטא אדישות לחיי אדם שראוי להיחקר".

מנגד, ראש הממשלה נפתלי בנט גיבה את הלוחמים: "הלוחם והלוחמת פעלו באופן מהיר ונחוש מאוד, כמצופה משוטרי ישראל, אל מול מחבל שניסה לרצוח אזרח ישראלי. אני מבקש למסור להם את מלוא הגיבוי. כך היה מצופה מלוחמינו לפעול וכך הם פעלו. אסור לנו לאפשר לעיר הבירה שלנו להפוך למוקד של טרור".

שר החוץ יאיר לפיד גיבה אף הוא את הלוחמים, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "מחזק את כוחות הביטחון ולוחמי מג"ב שפעלו הערב מהר, חתרו למגע בנחישות והביאו לסיום אירוע הטרור הנפשע בשער שכם, ולהצלת חיים. מגבה לחלוטין את הלוחמות והלוחמים שלנו. לא ניתן למחבלים להשתולל ברחבי ירושלים ובכל מקום אחר בארץ".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב מסר: "הסרטון מזירת הפיגוע הערב מציג 50 שניות שבהן חוצה מחבל מעבר חצייה, תוקף מספר פעמים חרדי, ממשיך ונע אל עבר שוטר מג"ב, תוקף אותו עד הרגע שהשוטרים יורים עליו. שנייה או שתיים לאחר הירי הראשוני היה על השוטרים לקבל החלטה אם המחבל שנפגע עומד להפעיל חגורת נפץ. כשיש ספק אין ספק".

כאמור, בשמאל הקיצוני גינו. ח"כ עופר כסיף כתב: "עוד הוצאה להורג ללא משפט שנקלטה בעין המצלמה. ירי באדם פצוע או שרוע שאינו מהווה סכנה, יהיה מעשהו אשר יהיה, הוא פשע מלחמה בעליל".

ח"כ עאידה תומא-סלימאן: "פעם דיברו על 'נטרול'. הוא על האדמה ומבצעים בו וידוא הריגה. הוצאה להורג של אדם שלא מהווה יותר איום – היא פשע איום ונורא. זו המציאות שהכיבוש מייצר".

במפלגות הימין באופוזיציה דחו את הביקורת וגיבו את לוחמי מג"ב. ח"כ אמיר אוחנה: "לוחמי מג"ב שחיסלו את המחבל בירושלים צריכים להיות מוזמנים ללשכת השר לביטחון הפנים לקבלת תעודת הערכה, כפי שעשיתי פעמים רבות במשך כהונתי. אני משבח אותם ואת כל השוטרים והלוחמים החותרים למגע ומחסלים את המחבלים בזירת הפיגוע, כך בדיוק צריך להסתיים אירוע".

ח"כ איתמר בן גביר: "לכל המצקצקים, גם כשמחבל שוכב על הרצפה הוא מהווה סכנה ויכול להפעיל מטען חבלה. אני משבח את לוחמי מג"ב על פעילותם המהירה בנחישות ובמהירות, שהרגו את המחבל המתועב, וצריך שיהיה ברור לכולם, שמחבל שיוצא לרצוח יהודי יהרג במקום".

גם במשטרה מגבים את הלוחמים. מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן על הפיגוע בכיכר שער שכם: "בימים האחרונים נעשו מספר ניסיונות ע״י מחבלים לפגוע בלוחמים ובאזרחים. הלוחמים והלוחמות פעלו בצורה נחושה, חתרו למגע וסיימו את האירוע בכך שמנעו פיגוע גדול יותר באזרחים ובלוחמים".

"אני מגבה באופן מלא את הלוחמים שהגיבו כנדרש לאירוע והביאו לניטרולו של המחבל ומנעו ממנו פגיעה נוספת בלוחמים ואזרחים שהיו במקום. הלוחמים ימשיכו לעמוד על המשמר באופן מקצועי ונחוש. כחיל מקצועי נלמד את הפרטים המדוייקים כמו בכל אירוע".

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי: "הלוחמים הללו לא לבד. אני נותן גיבוי מלא לפעילותם ואנו כמשטרה נעמוד לצידם, נסייע ונעזור בכל שנידרש".

הכתבות המעניינות ביותר

הקורונה פוגעת בזיכרון? מחקרים בארה"ב הראו תופעות אלצהיימר אצל חולי קורונה
מַשִּׁיב הָרוּחַ וּמוֹרִיד הַגֶּשֶׁם (והשלג): גלריה לבנה מהצפון עד חברון • צפו
הקרב על היום שאחרי: סוכלה הצעה להשארת נתניהו כיו"ר זמני בליכוד
מתברר: המחבל החוטף מטקסס היה תחת מעקב ה-MI5
סנקציות חדשות: האמריקאים יטילו עיצומים על מממני ארגון חיזבאללה
מסתמן: ביטול בידודים במערכת החינוך; "לא יעיל יותר, בכיוון של ביטול לכולם"
בעלות של 3 מיליארד יורו: ישראל חתמה על רכישת שלוש צוללות מתקדמות מגרמניה
בנט לפרוש: "זה שאתם לא בממשלה זה חיסרון. אני מאוד רגיש לעניין הזה"
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
אחרי לילה סוער: הלימודים בגולן בוטלו, בירושלים ובבנימין יחלו באיחור
פרשת NSO: המשטרה שתלה תוכנת מעקב בטלפון של פעיל חברתי
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים - י"ח בשבט ה'תשפ"ב
בַּמֶּה אֲבָרֶכְךָ • שולחן הטהור חמשה עשר בשבט בחצה"ק נדבורנה
צִלְּךָ נָאֶה • האדמו"ר מטשערנאוויץ ערך את שולחנו בעיר חריש
מרן גאב''ד ירושלים קיבל פירות מ'קופת מרן' בשליחות הנגידים
תיעוד: ט''ו בשבט אצל האדמו''ר מהרי''ד מלעלוב
‏‏שמחת הברית לנכד האדמו"ר ממודז'יץ • גלריה
המתיחות באירופה - ביידן מאיים על פוטין: "פלישה לאוקראינה תהיה אסון לרוסיה"
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
5 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

לא ברורה התגובה של החמאס ימח שמם. החיילים ביצעו חיסול והכלב מה בא לעשות. נבלות.

מישהו כאן זוכר איפה רוצחי אהוביה סנדק???

חקירה מיידית.. הא?
כמו אצל סנדק

גם בסדום חשבו שהחוקים שלהם לגיטימים…..

כל הכבוד להם הצליחו להציל חיי אדם ראויים לכל הערכה .

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture