אם תחפצו לקיים את מנהג הכפרות על תרנגולת בתל אביב, לא יתאפשר לכם לעשות זאת ברחוב עקב הוראת העירייה הרואה עצמה "מחויבת למנוע פגיעה בבעלי החיים ולדאוג לזכויותיהם"

רגע לפני עשרת ימי תשובה בהם נוהגים לקיים את מנהג הכפרות, הודיעה היום עיריית תל אביב-יפו על איסור שחיטת תרנגולי כפרות במקומות ציבוריים. ההחלטה עלולה לפגוע באלפי תושבי העיר שנוהגים לקיים את מנהג פדיון הכפרות באמצעות תרנגולות.

בהודעת העירייה נכתב: "כעיר מובילה בהגנה על זכויות בעלי חיים, רואה עצמה העירייה מחויבת למנוע פגיעה בהם ולדאוג לזכויותיהם, ומתוקף כך אף אסרה שימוש בבעלי חיים בקרקסים. העירייה מודיעה כי גם השנה לא תאפשר לקיים שחיטה או פגיעה אחרת בבעלי חיים לצורך קיום מנהג הכפרות במקומות פתוחים ובמרחב הציבורי".

Ultra Orthodox Jews perform the Kaparot ceremony on September 21, 2015, in Jerusalem's Ultra Orthodox neighborhood of Mea Shearim. The Jewish ritual is supposed to transfer the sins of the past year to the chicken, and is performed before the Day of Atonement, or Yom Kippur, the most important day in the Jewish calendar, which this year will start on sunset on September 22. Photo by Nati Shohat/Flash90 *** Local Caption *** ????? ??? ????? ???? ?????? ??? ????? ????? ????? ????? ??? ????????

אך בעיר מקבלים זאת בהבנה. נתן אלנתן, חבר מועצת העיר תל אביב מטעם ש"ס, הבהיר כי האיסור לא אמור לפגוע במי שמעוניין לקיים את המנהג. "לא מתירים כפרות רק במרחב הציבורי. אפשר בעסקים ובמרחב הפרטי. להקים לולים ומתחמי כפרות ברחוב – לא. בשביל הסדר הטוב".