שומרים שבת: 92% מבעלי העסקים אינם מעוניינים לפתוח בשבת

לא רק בעלי העסקים אינם מעוניינים, מתוצאות הסקר עולה כי 98% מבעלי העסקים אף לא קיבלו פנייה מלקוחותיהם לפתוח את שעריהם ביום השבת • מי כעמך ישראל

בניגוד לרעש התקשורתי העצום, מתברר כי מרבית בעלי העסקים כלל אינם מעוניינים לפתוח את דלתות חנויותיהם תוך חילול יום השבת. תוצאות סקר שערכה חברת המידע העסקי CofaceBDI, מעלות כי 92% מבעלי העסקים בישראל אינם מעוניינים בפתיחת חנויותיהם בשבת.

לעומתם, 8% בלבד ציינו שהם מעוניינים לפתוח את חנויותיהן בשבת. 98% מבעלי החנויות בסקר ציינו שהם אינם מקבלים פניות מלקוחות לפתיחת העסק בשבת, לעומת 2% שכן קיבלו פניות כאלה מלקוחות.

לשאלה האם פתיחת עסקים בשבת תוביל לעלייה בפדיון החנויות היומי, השיבו 21% מבעלי החנויות שפתיחתן בשבת תוביל לגידול בפדיון, ואילו 32% ציינו שהפדיון בשבת יהיה דומה לפדיון ביום חול. 47% ציינו שהפדיון בשבת יהיה נמוך יותר מפדיון החנות ביום חול.

לדברי תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת ב-CofaceBDI, "רוב בעלי העסקים ציינו בסקר כי הם אינם מעוניינים בפתיחת עסקים בשבת, וכששאלנו את הסיבות לכך, הם ציינו בין היתר כי הם עובדים מספיק קשה במהלך השבוע ומעוניינים ביום המנוחה. חלק מבעלי העסקים טענו כי אין מספיק תנועת לקוחות בשבת באזור הפעילות שלהם וחלקם הסבירו שהם בעצם דתיים".

בתגובה לסקר, ציינו בקואליציית שבת שוויון, המייצגת בעלי עסקים שפועלת לקידום צמצום המסחר בשבת, כי "תוצאות הסקר הן הוכחה נוספת לכך שמרבית העסקים אינם מעוניינים לעבוד בשבת אלא לבלות עם משפחותיהם ביום המנוחה השבועי. הטענה כי יש לאפשר לכל עסק לבחור אם לפתוח בשבת או לא אינה תופסת במבחן המציאות, מאחר שעסק שפועל בשבת פוגע בשוויון המסחרי. מי שיקנה נעליים בשבת לא ישוב לעשות זאת גם במהלך השבוע, וכך עבודה בשבת יוצרת מציאות מפלה עבור כל מי שאינו מעוניין להקריב את חיי משפחתו למען הכסף".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *