לאחר שנים בהם פעלו בתי המלון באזור ים המלח בלי "עירוב חצרות", השלימה המועצה האזורית תמר את תיקון חוטי העירוב בעין בוקק וחמי זוהר • ראש המועצה: "אני שמח על האפשרות בעבור התושבים והתיירים הרבים, שומרי המסורת וההלכות, לשמור כעת על השבת כהלכתה"

אחרי שלוש שנים – אפשר לצאת מהמלון בשבת: המועצה האזורית תמר הודיעה כי השלימה את תיקון חוטי העירוב בעין בוקק וחמי זהר, לחוף ים המלח, ובכך הכשירה הלכתית טלטול חפצים בשטח הפתוח בשבת.

לפני כשנה נחשף ב-ynet כי הרשויות באזור אינן דואגות להתקין את "עירוב החצרות", כפי הנהוג כמעט בכל יישובי הארץ, וכתוצאה מכך נמנע מנופשים שומרי שבת לצאת מבתי המלון עם עגלת תינוק, עם תיק צד או אפילו עם מפתח החדר.

כעת, כאמור, אחרי שלוש שנים של "סגר" בשבתות, הודיעה הרשות המקומית כי השלימה את המשימה. ראש המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף, מסר: "אני שמח על האפשרות בעבור התושבים והתיירים הרבים, שומרי המסורת וההלכות, לשמור כעת על השבת כהלכתה".

בשנת 2006 הותקן עירוב לראשונה גם סביב מלונות ים המלח, אך מאז נפגם. בשאר אזורי הארץ מקפיד הרב המקומי לוודא מדי ערב שבת שהעמודים והחוט שלמים, ובמיוחד בסופו של שבוע עם מזג אוויר סוער, ואם נמצא שלא – גם לתקן זאת. בים המלח, לעומת זאת, נמנעו מכך תקופה ארוכה, בטענה כי עבודות לפיתוח החופים עלולות לחבל בעירוב שוב ושוב, ולכן יש להמתין עד שיסתיימו.