Yonatan Sindel/Flash90

קק"ל הודיע: נתבע את חמאס על נזקי "טרור העפיפונים"

הקרן הקיימת לישראל הודיעה כי תתבע את ארגון חמאס בשל הנזקים הסביבתיים: "חמאס הוכיחו שאין להם צלם אנוש לא רק כלפי בני אדם אלא גם כלפי החיות ומשאבי הטבע". החקלאים ממתינים לפיצויים: "כאב לב אדיר לראות את השדות והיערות שלנו נשרפים"

היום הודיעה הקרן הקיימת לישראל כי תתבע את ארגון חמאס בשל הנזקים הסביבתיים: "חמאס הוכיחו שאין להם צלם אנוש לא רק כלפי בני אדם אלא גם כלפי החיות ומשאבי הטבע". בתוך כך, ראשי הרשויות בעוטף עזה מנהלים מאבק על מנת לא להפסיק את תקצוב תכנית הפיתוח לתושבים בסוף 2018 – תוכנית ששוויה מוערך במאות מיליוני שקלים.

קרן קיימת לישראל הודיע שתיעזר בשירותים של משפטנים בינלאומיים המתמחים בתביעות מסוג זה על מנת להיאבק בחמאס. יו"ר קקל דניאל עטר, שסייר היום עם הנהלת קק"ל ביישובים בעוטף עזה, אמר: "לא ייתכן שהקהילה הבינלאומית תאפשר לחמאס שלא לתת את הדין ולשלם על מעשיו הנפשעים לא רק נגד אזרחי מדינת ישראל, אלא גם נגד הטבע והסביבה שנפגעו קשות מהטרור הסביבתי-הנפשע הזה".

עוד ציין יו"ר קק"ל: "אנו יוצאים במבצע נטיעות עם ילדי עוטף עזה: חמאס שורפים – אנחנו נוטעים. נוכיח כי אנו חיים כאן מתוך עוצמה ומתוך צמיחה". לפי נתוני הקרן, מאז פרוץ סבב האירועים הנוכחי נרשמו 265 שריפות בהן נשרפו 2820 דונם של יערות קק"ל.

בתוך כך, ראשי הרשויות בעוטף עזה פנו השבוע לממשלה על מנת שתסייע בקידום תכנית פיתוח לתושבים – תוכנית שהמימון לה עלול להיפסק בסוף השנה."החלטת ממשלה שתעגן את המענים הן לצרכים הבסיסיים של תושבי עוטף עזה והן למנופי שגשוג וצמיחה, הינה הכרחית ואנו מבקשים אתכם לסייע לנו בקידום תכנית זו ולהביא לממשלה בזמן הקרוב הצעת החלטה שתייצג זאת", כתבו ראשי הרשויות – שהדגישו את חשיבות הפנייה בצל טרור העפיפונים מעזה, שממשיך לכלות שטחים חקלאיים ושמורות טבע סביב יישובי עוטף עזה וכשבוע לאחר ירי הרקטות לאזור.

ראשי המועצות האזוריות שחתומים על המכתב הם יאיר פרג'ון מחוף אשקלון, תמיר עידאן משדות נגב, אלון שוסטר משער הנגב, גדי ירקוני מאשכול ואלון דוידי ראש עיריית שדרות. במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר האוצר משה כחלון ולשר הפנים אריה דרעי, הם הודו לממשלה הנוכחית העושה למען תושבי הדרום: "אין ממשלה שהשקיעה בשדרות וביישובי עוטף עזה בכל מעגל החיים, יותר מהממשלה הנוכחית והוצאות אכן נראות בשטח ואנו מוקירים זאת מאוד", כך כתבו, "סיוע אשר הביא למנופי צמיחה ושגשוג ושמירה על החוסן החברתי, חרף המצב".

בהמשך ציינו כי החיים בנגב, כחלק מההתיישבות הציונית וחיזוק המדינה, נמצאים תקופה ממושכת באי וודאות בשל המתיחות הביטחונית שהפכה לחלק משגרת יומם. "בסוף השבוע שעבר וכן בליל אמש, נחתו ביישובי העוטף קרוב ל-200 פצצות מרגמה וקסאמים שהיוו תזכורת כואבת להיותו של אזור עוטף עזה נתון לניהול שגרת חיים שברירית ומורכבת, תחת איום מתמיד על חיי התושבים", כך ציינו. לדבריהם, על הממשלה "לקדם תכנית המשכית שתאפשר ליישובי עוטף עזה להמשיך ולהתפתח ולהביא לממשלה בזמן הקרוב את הצעת ההחלטה שתייצג זאת".

3 תגובות

לגבי הרעיון על מיגור העפיפונים אבקש לא לפרסם את תגובתי דיברתי עם פיקוד העורף ואסור כרגע לפרסם את זה תודה

פשוט לשרוף להם בחזרה פי 10 ממה שהם שורפים לנו ומהר מאד הם יפסיקו כי זה לא ישתלם להם

מסכנים החקלאים
תתפללו בשבילם…

ימח שמם וזכרם של כל שונאי ישראל….

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו