לידי JDN הגיע דו"ח חניה שניתן בצהרי השבת האחרונה לרכב שחנה בחניית נכה ברחוב הסגור בשבת. לטענת הנהג, הוא הגיע למקום זמן קצר לפני כניסת השבת והזיז את הרכב מיד בצאתה, כך שנתינת הדו"ח היא התעמרות לשמה • תיעוד הדוח ותגובת המשטרה - בפנים

אכיפה בררנית? דו"ח שהגיע לידי JDN מוכיח כי בשבת האחרונה ניתן על ידי משטרת ישראל דו"ח חניה לאדם שחנה במהלך השבת בחניית נכים ברחוב שסגור בכל מקרה בשבת.

המקרה אירע בשבת האחרונה כשבשעה 15:44 ניתן דו"ח לרכב שחנה בחניית נכים בפינת הרחובות שבטי ישראל ומאה שערים, רחוב שסגור בכל מקרה בשבת כך שאין חשש שבמהלך השבת יגיע למקום נכה שיזדקק לחניה.

בשיחה שקיים JDN עם בעל הרכב נטען כי הוא חנה במקום זמן קצר לפני כניסת השבת והגיע להזיז את הרכב מיד בצאת השבת כך שלמרות שעל פי החוק הדוח אכן מוצדק אבל אין בו כל היגיון מאחר ולא הפריע לאיש.

תושב האזור אומר בשיחה לכתב JDN כי זו לא הפעם הראשונה בה המשטרה נכנסת לשכונות החרדיות שסגורות בכל מקרה בשבת בכדי לאכוף עבירות תנועה שאין בהם כל היגיון.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לJDN כי "חוקי החניה חלים גם בשבתות ובמועדי ישראל. עצם החניה בחניית נכה חוקית הינה זילזול בוטה בצורכי הנכה, גם אם מדובר בשבת. חשוב להדגיש כי מעבר לפן החוקי ישנה גם אמירה מוסרית ממדרגה גבוהה שבה מאן דהוא עושה דין לעצמו ע"ח אדם מוגבל. אל לו להלין על כי זילזל בחוק,  ואל לו להיתלות בקדושת השבת תוך זילזול בצורכי האחר".

בתגובת המשטרה אין התייחסות כאמור לטענה שהרחוב סגור בשבת כך שאין אפשרות שרכב של נכה יגיע לחניה במהלך השבת.