Share on whatsapp

Sarah Schuman/FLASH90

היועמ"ש הזהיר את נשות הפרובוקציה: נרחיק אתכן מרחבת הכותל

היועץ המשפטי לממשלה קובע כי נשות הפרובוקציה לא יורשו עוד להתפלל ככל הנשים ברחבת הכותל המערבי, אלא רק במתחם נפרד ומגודר שיוקצה עבורן, ומבהיר כי אם יפרו את ההוראה, ירחיקו אותן מהמקום. מכתבי האזהרה נשלחו גם למפגינות נגדן
 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

היועץ המשפטי לממשלה קובע כי נשות הפרובוקציה לא יורשו עוד להתפלל ככל הנשים ברחבת הכותל המערבי, אלא רק במתחם נפרד ומגודר שתקצה עבורן המשטרה והממונה במקום, ומבהיר כי אם יפרו את ההוראה הן יסתכנו בהרחקה מהאתר הקדוש – כך נחשף היום באתר ynet.

על פי הדיווח, ההחלטה התקבלה בעקבות בקשת המשטרה והקרן למורשת הכותל להפריד בין מניין התפילה החודשי שמקיימות חברות הארגון לבין הנשים האחרות המבקרות במקום, על מנת למנוע חיכוך שעלול להביא לעימותים בין הצדדים.

במשטרה הסבירו כי המטרה העיקרית היא לאפשר את אבטחת נשות הפרובוקציה, אך אלו סירבו לתנאים וההגבלות החדשים, דרשו כי תינתן להן אפשרות להתפלל בכל מקום שירצו בעזרת הנשים ולא בתוך מה שהגדירו "מכלאות" – ודרשו את התערבות היועמ"ש.

בישיבה שהתקיימה באחרונה במשרד המשפטים, קיבלה המשנה ליועמ"ש (פלילי), עו"ד עמית מררי, את עמדת המשטרה ורב הכותל, לפיה אף שהדבר לא הוזכר בפסיקת בית המשפט, הממונה רשאי לקבוע הוראות כדי להבטיח את מימוש זכות התפילה יחד עם השמירה על הסדר הציבורי התקין ברחבה – ואלו יחייבו את כלל המתפללים.

בעקבות מסקנות הישיבה, שיגרה הבוקר (ד') הלשכה המשפטית במשרד לשרותי דת מכתבים הן למכנות עצמן 'נשות הכותל' והן לנשים החרדיות המתנגדות להן, לקראת תפילת ראש חודש תמוז בשבוע הבא, בהם הן מוזהרות כי אם יפרו את החלטות הממונה – בין בתפילה של הארגון האחד מחוץ למתחם שהוגדר ובין בהפגנה רועשת של הקבוצה השנייה מולה – יוצאו נגדן צווי הרחקה מהמקום לתקופות ממושכות.

עו"ד חגי אברהמי, הממונה על הייעוץ המשפטי למשרד, הסביר במכתבו לארגוני הנשים כי ההוראות נועדו לשמור על קדושת הכותל ולהבטיח את מימוש זכות התפילה של כלל הציבור וכן שלא תהיה הפרה של האיסורים שבדין. "הנחייה זו תקפה כלפי כולי עלמא", הדגיש היועמ"ש, "כל גורם שפעל בניגוד להוראות הממונה ובניגוד להסדרי התפילה ברחבת הכותל יהיה חשוף להפעלת הסמכויות הנתונות לממונה מכוח הדין".

כתבות קשורות

חלוקת הג'ובים לא תמה: בכחול לבן שוקלים ניצול נוסף של החוק הנורבגי
לְהוֹדוֹת וּלְהַלֵּל • סעודת הודאה בחצה"ק סקולען ירושלים
לֹא הָיוּ יָמִים טוֹבִים לְיִשְׂרָאֵל • ט"ו באב בחצה"ק ראחמיסטריווקא
תיעוד מיוחד: כ"ק האדמו"ר מגור בנופש בעיר הקודש צפת
טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן