ניידת טיפול נמרץ של מד"א. ארכיון. צילום: פלאש 90

ירושלים: ילד כבן 5 מפונה במצב אנוש כתוצאה מטביעה בבריכה פרטית

ילד חרדי כבן 5 טבע בבריכה פרטית בחצר ביתו ברחוב אבני החושן בשכונת הר שמואל בירושלים. הילד נמשה מהמים במצב אנוש ומפונה לבית החולים הדסה הר הצופים תוך כדי פעולות החייאה "מצבו מוגדר כעת קריטי"

ילד חרדי כבן 5 טבע בבריכה פרטית בחצר ביתו ברחוב אבני החושן בשכונת הר שמואל בירושלים. הילד נמשה מהמים במצב אנוש ומפונה לבית החולים הדסה הר הצופים תוך כדי פעולות החייאה. שמו לתפילה: נתנאל חיים בן אילנה אסתר

מארגון מד"א נמסר כי "בשעה 15:45 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על טביעה בישוב סמוך לירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ומפנים לבי"ח הדסה הר הצופים ילד כבן 5 במצב אנוש תוך כדי ביצוע פעולות החייאה".

ראובן צרפתי חובש יחידת אופנועים סיפר: "כשהגעתי למקום יחד עם מתנדבי רפואת חירום שגרים בסמיכות למקום ביצענו פעולות החייאה על הילד שנמשה מהבריכה כשהוא ללא דופק ונשימה. לאחר מכן הוא פונה תוך כדי המשך פעולות החייאה במצב אנוש לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים".

חובש בימבולנס מד"א יונתן כהן סיפר: "כשהגענו לבית הובילו אותנו בחצר. בסמוך לבריכה שכב ילד כבן 5 מחוסר הכרה כשהוא ללא דופק וללא נשימה. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה והוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מד"א תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים לבי"ח הדסה הר הצופים כשמצבו אנוש."

מבית החולים הדסה הר הצופים נמסר כי "אל חדר המיון פונה ילד בן 5 אשר טבע בבריכה באזור גבעת זאב. פונה תוך כדי מאמצי החייאה שנמשכו אף בבית החולים. מצבו מוגדר כעת קריטי".

על פי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים משנת 2008 ועד היום מתו 175 ילדים מטביעה. עד כה, בשנת 2018 טבעו למוות 18 ילדים. לשם השוואה, בשנת 2017 כולה טבעו למוות 15 ילדים.

אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים מסרה כי "לצערנו אנו עדים השנה למספר חריג של תמותת ילדים מטביעה, וזה עוד לפני שחופשת הקיץ החלה. הקפדה על הנחיות הבטיחות יכולה להציל חיים: כאשר מדובר בילד מתחת לגיל 5 או שאינו יודע לשחות חובה על מבוגר אחראי להיות במרחק נגיעה ובהשגחה פעילה, ללא כל הסחת דעת. בנוסף, יש לגדר בריכה פרטית באופן שלא יאפשר כניסת ילדים ופעוטות ללא השגחה, ולהתקין בגדר שער עם נעילה אוטומטית".

2 תגובות

ה' יעזור, רפואה שלמה!!
חברה, תקפידו על הוראות בטיחות. לא יודע מה היה במקרה הזה ספציפית, יכול להיות שעמדו והשגיחו וקרה מה שקרה כי זה היה רצון השי"ת, אבל בבקשה היו זהירים ותשתדלו למנוע אסונות.

רפואה שלימה! הר שמואל שייכת לגבעת זאב

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן