המשנה לפרקליט המדינה הורה למשטרה להפסיק לשלוח דוחות מהירות שהגיעו כתוצאה מתיעוד מצלמות המהירות הנייחות. הסיבה: בדיקה קבעה כי מצלמות המהירות הנייחות שהוצבו בכבישים לא אמינות. המשטרה: המצלמות ימשיכו לתעד, הנושא בבדיקה

הערב פורסם ב'חדשות 2' כי המשנה לפרקליט המדינה הורה למשטרה להפסיק לשלח דוחות לנהגים שלכאורה נסעו מעל המהירות המותרת לפי תיעוד של מצלמות מהירות נייחות שהוצבו בשנים האחרונות בכבישי ישראל.

על הדיווח הסיפור התחיל לפני מספר שנים כשקבוצה של נהגים שקיבלו דוחות מהירות ממצלמות, התאגדו ופנו לבית המשפט בטענה שהמצלמות אינן מהימנות.

בבית המשפט טענה המשטרה כי נסמכו בנושא על מכון התקנים. אך בדיקה מעמיקה העלתה שהבדיקות שמכון התקנים הצהיר עליהן לא תואמות באופן מלא את הבדיקות שבוצעו בפועל. בשל כך החליטו במשטרה לבצע בדיקה עצמאית בנושא ותוצאות הבדיקה המשטרתית חשפו אכן בעיה בתפקוד המצלמות.

בעקבות כך הודיע לאחרונה המשנה לפרקליט המדינה להמשיך לצלם את הכבישים אבל לא לשלוח דוחות לנהגים שתועדו לכאורה נוסעים מעל המהירות המותרת. ההחלטה התקבלה בישיבה משותפת של הגורמים המעורבים לאחר שבחנו את תוצאות הבדיקות. יצוין כי מדובר במצלמות הנייחות בלבד ולא במצלמות הלייזר המותקנות על ניידות משטרה.

מהמשטרה נמסר בתגובה לפרסום כי "הנושא אכן בבדיקה. עם זאת יצוין כי מצלמות המהירות ימשיכו לתעד נהיגה במהירות מופרזת. החלטות לגבי האכיפה תתקבלנה בתום הבדיקות".