צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

חרף אזהרת היועמ"ש: נשות הכותל שוב עוררו פרובוקציה ברחבה המרכזית

כמה עשרות נשים מקבוצת "נשות הכותל" הגיעו הבוקר לעזרת הנשים שברחבה המרכזית וחוללו בה פרובוקציה, זאת חרף הוראת היועמ"ש שאסר עליהן להתפלל מחוץ למתחם שהוקצה להן. בקרן למורשת הכותל מבטיחים לנקוט נגדן בצעדים

למרות האזהרה המפורשת של היועמ"ש שהתיר להן להתפלל רק בשטח שהוקצה להן, כמה עשרות נשים המכונות "נשות הכותל" הגיעו הבוקר לעזרת הנשים שברחבה המרכזית וחוללו בה פרובוקציה.

בקרן למורשת הכותל מבטיחים: ננקוט נגדן בהליכים משפטיים שיתבססו על חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה.

"היום, ראש חודש תמוז התקיימה תפילה המונית של נשים וגברים אורתודוקסים לצד נשות הכותל. למרות רצון הקרן למורשת הכותל המערבי והמשטרה להפריד בין הקבוצות, בחרה אותה קבוצה להיטמע בין הנשים האורתודוקסיות ובכך יצרה מהומה ומחלוקת בניגוד להנחיות משרד המשפטים,, נאמר בהודעה שהוציא הקרן הבוקר.

היועמ"ש הזהיר את נשות הפרובוקציה: נרחיק אתכן מרחבת הכותל


עוד נכתב כי "גם נציגים בכירים של משרד המשפטים נכחו הבוקר ברחבת הכותל על מנת לעקוב מקרוב אחרי האירועים בכותל ונוכחו לראות הפרה בוטה של החוקים וההנחיות מצד נשות הכותל, לאחר שיום קודם קיבלו נשות הכותל אזהרה נוספת בכתב מהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה בדבר הכוונה לנקוט נגדן צעדים מנהליים באם תפרנה נשות הכותל את ההנחיות.

למרבה הצער, גם הבוקר הגיעו נשות הכותל אל רחבת הנשים ועוררו פרובוקציות והפרו את הסדר הציבורי בשעה שבמקום התקיימה תפילת המונים של ראש חודש תמוז"

"אנו מצרים על התנהגות זו ובימים הקרובים תתקיים ישיבה משותפת של גורמי המדינה המוסמכים לשם קבלת החלטות. כמו כן, תבחן נקיטת צעדים נגד אלו שפעלו למחות נגד קבוצה זו בניגוד לנהלים".

2 תגובות

למה קוראים להן נשות הכותל? שמן זה נשות הקליפה

בנות האדם. זה שם שלהן. כמו ווילדע חייעס בקיצר.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו