ברשות הכינרת הודיעו על מהפיכת החופים השקטים במסגרתה נאסרת השמעת מוסיקה רועשת בכל חופי הכנרת. ברשות הכינרת ממליצים לציבור החרדי על הגעה לחוף כינר המותאמת לציבור החרדי. הנופשים ייהנו מחניה ללא תשלום

באיגוד ערים כינרת ורשות הכינרת השלימו את ההכנות לקראת חודשי הקיץ והחופש הגדול במהלכם קיים צפי לתפוסה גבוהה בחופי האגם הלאומי.

ברשות הכינרת ואיגוד ערים כינרת, הודיעו עם פתיחת עונת הרחצה על מהפיכת החופים השקטים בכל החופים המוכרזים של האיגוד. במסגרת המהפכה, החל מעונת הרחצה הנוכחית נאסרת השמעת מוסיקה רועשת בכל חופי האיגוד. ההחלטה הינה בהמשך לפיילוט מוצלח שבוצע במהלך השנים האחרונות במספר חופים שהוכרזו כשקטים ובהם נרשמו תפוסות גבוהות של נופשים בכלל ומשפחות בפרט.

אכיפת החופים השקטים מתבצעת בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, יחידת הפיקוח ברשות הכינרת וצוותי האבטחה בחופים. מנתוני רשות הכינרת עולה כי עד כה השקט נשמר בכל חופי האיגוד. בנוסף, המהפכה הובילה לשיפור משמעותי בהתנהגות הרוחצים מבחינת השמירה על ניקיון החופים, ירידה באירועי האלימות והוונדליזם.

במהלך החופש הגדול יפעילו ברשות הכינרת שאטל הסעות בחינם לכל החופים. השאטל יצא בכל שעתיים בין השעות 10:00-20:00 מתחנת גליל סנטר בטבריה, וינייד את הנופשים. מתאריך 23.7 ועד 25.8 יופעל שאטל ההסעות החינמי במהלך כל השבוע.

כמו כן בתקופה זו יתוגברו צוותי ההסברה של רשות הכינרת- סטודנטים צעירים ואידיאולוגים המסתובבים בחופים, מסבירים על חשיבות השמירה על ניקיון הטבע בכלל ומקורות המים בפרט, מחלקים שקיות לאיסוף אשפה וצ'ופרים למשתפי הפעולה. כמו כן הצוותים יערכו הסברה לנופשים באשר למהפכת החופים השקטים והנהלים החדשים.

בין 15 חופי איגוד ערים כינרת, ממליצים ברשות הכינרת לציבור הדתי/חרדי על הגעה לחוף כינר- רצועת חוף המותאמת לציבור הדתי/ חרדי. בעונת הרחצה הנוכחית הנופשים בכינר ייהנו מחניה ללא תשלום וזאת עד גמר העבודות בחוף דוגה הסמוך.

ברשות הכינרת מבקשים מהנופשים לרחוץ באחריות בחופי האגם הלאומי על מנת שיוכלו ליהנות וגם לשוב הביתה בשלום ומזכירים: יש לרחוץ רק בחופים המוכרזים, בסמוך לסוכות ההצלה ולהישמע להוראות המצילים. כמו כן אין להכנס למי הכינרת עם מזרונים/ אבובים ותחת השפעת אלכוהול.