הוריה של הילדה שהבחינו בהיעלמותה פתחו בחיפושים על החוף ולבסוף איתרו אותה בתוך האגם, היא נמשתה מהמים והצוות הרפואי שהוזעק למקום ביצע בילדה פעולות החייאה והיא פונתה במסוק לבית החולים. שמה לתפילה: שלומציון בת בלומה מימי לרפואה שלמה

בשעה 14:40 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירדן על טביעה בחוף רותם שיזף בעין גב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח זיו ילדה כבת 4 במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה.

מאמצי החייאה נעשו ע"י צוות מד"א בחוף ובמסוק אך הילדה עדיין ללא דופק וללא נשימה במצב קריטי. הרופאים בחדר הטראומה בחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת נלחמים על חייה.

מבדיקה ראשונית עולה כי הוריה של הילדה שהבחינו בהעלמותה פתחו בחיפושים על החוף ולבסוף איתרו אותה בתוך האגם, היא נמשתה מהמים והצוות הרפואי שהוזעק למקום ביצע בילדה פעולות החייאה והיא פונתה במסוק לבית החולים זיו בצפת. החוף שיזף רותם אינו מוכרז לרחצה ואין שם עמדת מציל.

חובש רפואת חירום במד"א תמיר סתאוי שהגיע למקום באמבולנס מד"א מנקודת ההזנקה של מד"א בצמח סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי סמוך לקו המים בחוף לא מוכרז ילדה כבת 4 שוכבת מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. יחד עם חובש מד"א והמציל שהגיעו למקום באופנוע ים-בולנס מד"א מחוף עין גב וצוות הפאראמדיקים של מסוק מד"א שנחתו בסמוך הענקנו לילדה טיפול רפואי וביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות וממושכות והיא פונתה במסוק מד"א תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים וביצוע פעולות החייאה לבי"ח זיו כשמצבה קריטי.