Miriam Alster/FLASH90

ביהמ"ש נגד החלטת חולדאי: ניתן לקיים אירועים בהפרדה בת"א

השופט מתח ביקורת על עיריית תל אביב-יפו בעקבות התנגדותה לקיום העצרת "משיח בכיכר", שבמסגרתה תהיה הפרדה בין גברים לנשים: "אישרתם, ואחר כך עשיתם שימוע, זה לא תקין". "ביהמ"ש הבין כי יש לתת לציבור הדתי את הזכות לשמור על אורח חייו"

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

בית המשפט המחוזי בתל אביב בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים קבע בצהריים כי העצרת "משיח בכיכר" של הפלג המשיחי בתוך חסידות חב"ד תיערך מחר בכיכר רבין בעיר כפי שתוכנן. עוד לפני ההחלטה, מתח השופט קובי ורדי ביקורת על התנהלותה של עיריית תל אביב-יפו וציין כי "האירוע צריך להתקיים".

לאחר שהעירייה חזרה בה מסירובה והתקפלה מדרישתה לביטול האירוע, הודיע בית המשפט כי העתירה בנושא מתייתרת וכי העצרת תיערך מחר כאמור כמתוכנן. בהתייחסו להצהרת העירייה, שלפיה היא לא תאפשר במרחב הציבורי קיום אירועים שבהם יש הפרדה מגדרית בין נשים לגברים, אמר השופט ורדי כי "שימוע לא עושים אחרי שראש העיר נותן החלטה".

השופט ציין עם החלטתו כי "יש לקוות שכל הצדדים ישכילו לראות את נקודת המבט של הצד השני ולבנות גשר המגשר בין התרבויות ובין זרמים שונים ודעות שונות בציבור ויפעלו כולם למנוע חיץ או מחיצות פנימיות". בתגובה לטענות שדולת הנשים וארגונים נוספים שביקשו להצטרף לדיון – אמר השופט: "תשמרו את הטענות שלכן למקרים יותר חשובים. זה הציבור שזו ההלכה שלו וצריך לכבד את זה".

עוד אמר השופט ורדי: "שימוע לא עושים אחרי שראש העיר נותן החלטה. אם מבחינת ההלכה זה הכרח – מה גורם לזה? אתה מדיר את הנשים שלהן, הן לא יגיעו". בשלב זה נשמעו מחיאות כפיים מנשות חב"ד ששהו באולם. לדברי השופט, "כולם נגד הדרת נשים. זה לא מצב רגיל של נסיעה באוטובוס או מישהו שמונעים ממנו לשיר על הבמה. יש פה ציבור שאומר 'אני רוצה מחיצה שלא מפריעה לאחרים'. אני לא רואה שבמצב כזה האירוע לא יתקיים".

מדוברות עיריית תל אביב נמסר בתגובה כי ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי הודיע כי יכבד את החלטת בית המשפט אך ימשיך לעמוד על כך שלא יתקיימו עוד אירועים בהפרדה מגדרית בתל אביב-יפו. בכך העירייה מסמנת קו אדום בנוגע לאפליה והדרה מגדרית במרחב הציבורי. יש לציין כי במקרה הנוכחי העירייה הודיעה למארגנים על ההתנגדות להפרדה רק בשבוע שעבר כיוון שרק אז התקבלה חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה בדבר סמכותה לעשות כן.

ח"כ מיכאל מלכיאלי מסר בתגובה כי "פסיקת בית המשפט לאשר את אירוע חב"ד בתל אביב, בהפרדה, היא פסיקה מבורכת. יש גבול לצביעות ולהתחסדות של יפי הנפש שכופים עלינו כפיה חילונית".

יו"ר תנועת יחד, אלי ישי מסר: "אני מברך את ההחלטה לאפשר את קיום האירוע בתל אביב בהפרדה כנדרש. ביהמ"ש הבין כי לתת לציבור הדתי את הזכות לשמור על אורח חייו כרצונו, זו חובה בסיסית במדינה דמוקרטית. לצערנו זה עדיין לא מובן מאליו במציאות של ימינו, אבל בהחלט מדובר בהתקדמות חשובה".

מנגד, יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג אמרה בתגובה: "צר לי על החלטת בית המשפט. זוהי רק הוכחה שהמאבק רחוק מלהסתיים והדרת נשים עדיין והפרדה מגדרית עדיין מקובלת בישראל. לא סביר בשום אופן שאירוע גדול בכיכר מרכזית יהיה מופרד בין גברים לנשים כמו באחרונת המדינות החשוכות. הניסיון להחשיך גם את תל אביב, מעוז הליברליות, לא תעבור בשתיקה. לכן, אגיש בקרוב הצעת חוק שתאסור קיום אירועים שכאלה במרחב הציבורי".

4 תגובות

מה הקשר להדרת נשים הרי גם הגברים לא יכולים להכנס לנשים
למה הם לא מתלננים על הדרת חילונים?
אלא שזה מופרך כיון שאין לחילוני מה לעשות בארוע כזה…
רדיפת יהדות מתוך טירוף וחוסר הגיון

חולדאי אוכל הכלבים בהודו מתנהג כמותם

דידן נצח באופן ש"לכתחילה אריבער" שוב הוכח שיחי אדונינו מורנו ורבנו מלך המשיח שליט"א לעולם ועד בקרוב ממש

אני שוקל בכל הרצינות להצטרף למפלגת יש עתיד
כמו עמיתיי 'רן בן הבקר' ו'פרדו'
ואז יהיה להם גם 'בן הבקר' וגם 'פרדו' וגם 'חולדאי'
וביחד עם השוייטה 'לפיד' יש לנו גן חיות של ממש

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן