טבריה. צילום אילוסטרציה: דוד כהן / פלאש 90

לאחר רעידת האדמה: רעשי משנה הורגשו הלילה באזור הצפון • צפו

מדובר ברעשים בעוצמה נמוכה של 3.2. בתוך כך, המכון הגיאולוגי בארה"ב טוען כי עוצמת הרעש אתמול בישראל היתה גבוהה משדווח. לטענת המכון, הרעש היה בעוצמה של 4.7, בעוד בישראל טוענים שמדובר ברעש בעוצמה של 4.5

לאחר רעידת האדמה שהורגשה סמוך לחצות הלילה בצפון והמרכז הורגשו הלילה בחלק מהיישובים בגליל רעשי משנה בעוצמה נמוכה של 3.2.

לא דווח על נפגעים או על נזק.

בתוך כך, המכון הגיאולוגי בארה"ב טוען כי עוצמת הרעש אתמול בישראל היתה גבוהה משדווח. לטענת המכון, הרעש היה בעוצמה של 4.7, בעוד בישראל טוענים שמדובר ברעש בעוצמה של 4.5

בסרטונים: תיעוד של רעידת האדמה כפי שנקלטו במצלמות נתיבי ישראל

מעט קודם לכן, סמוך לחצות הלילה, הורגשה רעידת אדמה בעוצמה 4.5 בצפון הארץ ובמרכזה. מוקד הרעש הוא בגליל התחתון. לא דווח על נפגעים או על נזק. לפי דיווחים זרים הרעידה הורגשה גם בלבנון ובירדן. זאת, בהמשך לשתי רעידות האדמה שהורגשו אתמול בשעות הבוקר.

הרעידה הורגשה בערים: מלכיה, עפולה, צפת, נמרוד, יסוד המעלה, מעלות, יפתח, טירת הכרמל, נצרת עילית, עכו, מפרץ חיפה, חיפה, עמק זבולון נהריה, כפר בלום שני גלים ממש חזקים, מעיין ברוך, קרית שמונה היה די חזק, קריית אתא, קיבוץ עין המפרץ, המועצות- עמק הירדן, גלבוע, עמק יזרעאל, קיבוץ מזרע, ראש פינה, מרום גולן רעידה ארוכה וחזקה, תל אביב, נתניה, ירושלים, אור עקיבא.

מהמכון הגיאופיסי נמסר כי בשעה 22:45 הורגשה רעידת אדמה קלה בעוצמה של 4.5 כ- 8 ק"מ צפון מזרחית לטבריה (בכנרת). הרעידה הורגשה באזור צפון הארץ. לא דווח על נזקים.

מדריך מציל חיים: כך תנהגו במקרה של רעידת אדמה • צפו


מהמשטרה נמסר: "במהלך השעה האחרונה הורגשה רעידת אדמה בצפון הארץ, באזור חיפה והגליל המערבי בעוצמה 4.5 (עפ"י המכון הגאופיזי). בתוך כך, מוקד 100 הגיב לכ-120 שיחות בהקשר זה ובהתאם שוגרו ניידות משטרה, אשר סרקו את השטח. לפי שעה אין דיווח על נזק או נפגעים וככל שיהיו עדכונים או הנחיות, נוציא בהתאם".

בעיריות צפת וטבריה הרגיעו את התושבים ופרסמו מחדש את הנחיות פיקוד העורף להתנהגות בעת רעידת אדמה. כמו כן הם קראו לתושבים להסתמך רק על דיווחים רשמיים ולא להתייחס ולהפיץ מידע לא מבוסס.

ראש עיריית צפת, אילן שוחט כתב הערב לתושבים: "חווינו כעת רעידת אדמה בעצימות יותר גבוהה מהבוקר, העוצמה היא 4.5 מהמכון הססמוגרפי. כרגע אין נפגעים ונזק נקווה להמשך לילה שקט ורגוע בכדי להוריד חששות ולהיערך בהתאם נא לפעול ע"פ ההנחיות להתנהגות בעת רעידת אדמה."

שלא נדע: זה מה שעלול להתרחש בישראל במקרה של רעידת אדמה


עופר עמיאל, תושב אשדות יעקב בעמק הירדן, סיפר: "זו הייתה רעידה בעוצמה כמו בבוקר. אנחנו חיים בבית די חדש ויציב, אז לא נפלו דברים. כולנו היינו ערים, חלקנו נבהלנו. אבל דבר לא נפל אז לא נלחצנו ללחץ, רק אהילי הנורה קצת התנדנדו". יוחאי, בנו בן השבע, תיאר: "הרגשתי את הרעידה, זה לא הפחיד אותי. נשארתי בסלון יחד עם ההורים שלי".

"ישבתי במרפסת ופתאום הרגשתי שהכסא והשולחן רועדים", סיפרה תושבת רמת גן שחשה ברעידת האדמה. "זה היה מבהיל".

בפיקוד העורף רעננו הערב את ההנחיות לתושבים כיצד יש להתנהג בזמן רעידת אדמה. בפיקוד הסבירו כי בעת רעידת אדמה שטח פתוח הוא הכי בטוח, אחרת סדר העדיפויות הוא במידת האפשר לצאת ממבנה במהירות לשטח פתוח. במידה ולא ניתן לצאת מהמבנה להיכנס לממ"ד ולהשאיר את דלת החדר פתוחה. במידה ואין ממ"ד יש לצאת אל חדר המדרגות ולנסות להגיע ליציאה מהבניין. במידה ואין אפשרות לפעול כך, יש לתפוס מחסה תחת רהיט כבד או לשבת על הרצפה צמוד לקיר הפנימי.

צפו במדריך המלא כיצד לפעול במקרה של רעידת אדמה

4 תגובות

יש לציין שהרעידות העצומות שרואים בסרטונים הם לא הרעד של האדמה, אלא הרעידות של המצלמות המוצבות על עמודים גבוהים, זה ממש לא מה שזה נראה…

ה' ישמור

נראה שהמצלמה רעדה ולא הכביש

זה טוב שאתם מנסים להרגיע את עצמכם

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו