צילום: Moshe Shai/FLASH90

נהגים שימו לב: משטרת ישראל מתעדת עבירות תנועה בעזרת רחפנים

במסגרת המאבק המתמשך של משטרת ישראל בתאונות הדרכים, הוכנסו בימים אלה לפעילות מבצעית באגף התנועה רחפנים המצויידים במצלמות איכותיות ברזולוצייה גבוהה המסוגלות לזהות עבירות תנועה ממאות מטרים באוויר. צפו בתיעוד עבירת תנועה
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

יכולות הפעלה ייחודיות, מהיר, גמישות בהפעלה, ניידות, פריסה ארצית והרתעה מירבית הם רק חלק ממאפייני הרחפנים החדשים שהוכנסו בימים אלה לשורות אגף התנועה במשטרת ישראל. המטרה, להילחם בתאונות הדרכים והנפגעים וכן להגביר את הביטחון וההרתעה בכבישים למען הנהגים הנורמטיבים שומרי החוק.

במסגרת המאבק המתמשך של משטרת ישראל בתאונות הדרכים, הוכנסו בימים אלה לפעילות מבצעית באגף התנועה רחפנים המצויידים במצלמות איכותיות ברזולוצייה גבוהה המסוגלות לזהות עבירות תנועה ממאות מטרים באוויר. היתרון היחסי ואופן ההפעלה הביאו להכנסתו של הרחפן שנחשב לכלי יעיל המאפשר נקודת תצפית ותיעוד ממעוף הציפור, הרחפן שרואה ואינו נראה מהווה כלי הרתעתי חשוב במלחמה בעבירות מסכנות חיים ובריונות בכביש.

תיעוד העבירות המתבצע באמצעות מצלמת הרחפן מתורגם לדו"חות באופן מיידי בשטח תוך עצירת הנהג והפעלת הסנקציה מיד עם ביצוע העבירה. הפעלת הרחפנים תתבצע בפריסה ארצית וכן בצירי מיקוד בהם קיים ריבוי של תאונות דרכים ונפגעים.

השוטרים שיפעילו את הרחפנים עוברים הכשרה ייחודית של מספר שבועות הכוללת התמקצעות ושליטה בכלי תוך מתן דגש לחוקי התעופה, בסיום ההכשרה השוטר מקבל רישיון מטיס המסמיך אותו להטיס רחפן.

ממשטרת ישראל נמסר כי "אגף התנועה ממשיך לאכוף ביצרתיות תוך הכנסת אמצעים טכנולוגים המהווים שובר שיוויון במטרה לצמצם ככל שניתן את הנפגעים ותאונות הדרכים, ולמעשה לגרום לנהג הנורמטיבי לציית לחוק ולהביא לשינוי בתרבות הנהיגה".

כתבות קשורות

28 תגובות

 1. רק תנסה ותמצא את עצמך בכלא אם שלל אשמות סיכון שלום הציבור הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ועוד ועוד

 2. למגיב נגד ממכם יראו וכן יעשו . תתבייש לך. אני גם בעד שישתמשו ברחפנים כדי לתעד עבירות ופשעי שוטרים . תשב אתה בכלא. למה אתה אולי שוטר בעצמך? שוטה שכמותך. לא מספיק שהמשטרה יצאה מגדר הנורמה כלפי הציבור אתה עוד יש לך מה לומר? תשתוק יותר טוב.

 3. מישהו יכול להסביר למה יש שם בכלל קו לבן רצוף, יש שם שדה ראיה מלא, הם לא סתם מתמקדים שם, הם מוצאים מקומות שיש קו לבן, עם שדה ראיה מלא, שבזה אנשים מתפתים, זה לא בא למנוע תאונות, אלא לגרוף הון

 4. אם הם היו באמת דואגים היו שמים מצלמה כמעט בכל כביש כמו במחלף אבו גוש וכדומה (ושלא יספרו לך שאין להם כסף הם מתכוונים שאם יעשו לא יהיה להם)ממילא אנשים היו נוסעים לאט הענין שהם רוצים לקחת את הכסף שלנו הם שוכבים מתחת לכל עץ רענן בכבישים עם 4 נתיבים שאין מצב שלא עוברים מהירות ואז קופצים עליך כאלו אתה מבוקש מס 1(ולפני שעה הוא נסע שם כמו חיה )

 5. תגובתך מאוד קיצונית,
  הוא רק ניסה להראות עד כמה גדולה הרשעות של המשטרה, שגם אם תתעד את עבירותיה יצמאו סיבה להכניס אותך לכלא….

 6. "היו היה פעם איש…
  שנסע בכביש.. מאוד מהר…
  וכדי שלא ייתפס בידי השוטרים..
  את תפילת הדרך התחיל להגיד…
  ואמר.. "ותצילנו מכף כל אורב ואויב וחיות ר….
  בבבבוווווום………..טראאאאאאחחחחח….
  היו היה פעם איש…
  ת.נ.צ.ב.ה.

 7. ניתן למצוא את השיעור של הרב אופיר מלכה , בקול הלשון (הלכות למטייל ) שבאמת נשאל על זה .האם מותר להתפלל בתפילת הדרך שתצילינו משוררים וענה בטוב טעם כדרכו . שממה נפשך אם השוטר סתם מתנכל אז כבר נכלל בליסטים ואם עושה עבודתו נאמנה אזי עליו להיזהר לנהוג בצורה שלא תסכן בפיקוח נפש חס ושלום ,

 8. דוקא רעיון מצויין! רק חבל שאם למשל השוטרים או אנשים בעלי "קשר" ממסדי כמו ראשי ערים וכו' יצאו נקיים ואילו האזרח השפוי שרק חרג מהנוהל הרשמי במעט… יצטרך להשלים את ה"פר יום" של משטרת התנועה…

 9. אני מכוון בתפילת הדרך 'ליסטים' – על השוטרים שעומדים בצידי הדרכים ומלסטמים את הבריות בקנסות מופקעים, על לא עוול בכפם. כביכול בשם ה'חוק'.

 10. על פי ההלכה צריך לעצור ( ולעמוד )בתפילת הדרך
  אם היה מקים את זה לא היה עושה תאונה, מכל מקום יאמר לעילוי נשמתו שזכה למות מתוך תפילה בכוונה .
  מת פול ולכן מי שמפלל דבר ראשון צריך להמית עצמו ולעמוד ממעשיו וגם לא כן אז נהפך הסדר ונהיה "פללמת"

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן