לאחר שביטל את ההודאות שהוצאו מהחשודים בעינויים, בית המשפט המחוזי בלוד החליט לשחרר למעצר בית מלא את הקטין שמואשם במעורבות ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא. "חל כרסום בראיות נגד הקטין", קבע השופט. המדינה תערער?

לאחר שביטל את ההודאות שהוצאו מהחשודים בעינויים בית המשפט המחוזי בלוד החליט לשחרר למעצר בית מלא את הקטין שמואשם במעורבות ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא. מדובר במעצר בית עם פיקוח אלקטרוני עם שני אנשים שמפקחים בזמן אמת.

השופט הודיע כי "חל כרסום בראיות נגד הקטין הנאשם בתכנון הפיגוע בדומא".

המדינה ביקשה צו עיכוב ביצוע עד ליום ראשון, לצורך החלטה האם להגיש ערעור נגד פסיקת המחוזי.

פרשת דומא: "מקווה שהקטין ינהל את משפטו מחוץ לבית המעצר"


ח"כ בצלאל סמוטריץ' שנכח בדיון מסר: "בית המשפט מתחיל היום בתיקון עוול קשה, מהקשים וחמורים בתולדותיה של מדינת ישראל, שהמדינה עוללה לקטין הזה ולמשפחתו. העובדה שהוא מוחזק כבר למעלה משנתיים וחצי בתנאים גרועים מאלה שמוחזקים בהם מחבלי חמאס היא תוצר של מלחמת אגו של פרקליטות המדינה והחטיבה היהודית בשב"כ ששמו את כל יוקרתם על כתפיו ועל כתפי משפחתו".

לדבריו, "גם התנהלות פרקליטת מחוז מרכז בדיון היום היתה שערורייתית וחסרת אח וריע גם לא בדיונים הנוגעים לעבריינים כבדים ולמשפחות פשע. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה להתערב סוף סוף בתיק הזה ולהפסיק את מחול השדים שפוגע אנושות במעט מאוד האמון שעוד נשאר לציבור במערכת אכיפת החוק".