סרנה. צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

סופר הפסדים: יגאל סרנה ישלם 25,000 לקמב"ץ הישוב היהודי בחברון

אחרי ההפסד לנתניהו, הגיע ההפסד לקמב"צ היישוב היהודי בחברון: סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים חייב היום את העיתונאי והסופר, יגאל סרנה, לפצות את אשי הורוביץ, קמב"צ היישוב היהודי בחברון, לאחר שכינה אותו "קוזאק פוגרומצ'יק יהודי"

אחרי שהפסיד בתביעת הדיבה שהגישו נגדו בני הזוג נתניהו הגיע ההפסד לקמב"צ היישוב היהודי בחברון: סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים גד ארנברג מסר היום את פסק דינו בתביעת אשי הורוביץ, קמב"צ היישוב היהודי, בחברון נגד יגאל סרנה ולפי פסק הדין יישלם סרנה להורביץ סכום של עשרים וחמישה אלף שח.

תחילת הסיפור בחודש נובמבר 2015 הגיע מחבל ליישוב היהודי בחברון וביצע פיגוע במהלכו דקר חייל והמחבל נורה ונוטרל. הורוביץ ,שהינו קצין המבצעים בחברון, הגיע למקום ונראה מצלם את המחבל. בתגובה לכך כתב יגאל סרנה פוסט בפייסבוק בו הוא הצביע על התמונה ושאל מי מכיר את "החלאה החייכנית מימין, מין קוזאק פוגרומצ'יק יהודי,שמתעד בחיוך זחוח גופת אדם שזה עתה נורה" .

בפוסט שני שהעלה מאוחר יותר הוא מציין את שמו של אשי הורוביץ וכותב כי המדובר באחיין של הלל הורוביץ ממנהיגי היישוב וכי לא מדובר בעשב שוטה אלא "עץ הגדל ליד השיבר, מלח הארץ המדממת ממלכת יהודה".

יגאל סרנה הפסיד (שוב) במשפט; ישלם 20,000 ש"ח נוספים


הורוביץ הגיש תביעת לשון הרע לבית משפט השלום בירושלים באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר, וטען כי הוא ודאי לא היה זחוח, ובכל מקרה סרנה הסתיר את הרקע להתרחשות בחברון כאשר היה מדובר במחבל שביקש לרצוח חיילים וילדים וכינויו כנאצי מהווה לשון הרע שפגע בו, במשלח ידו שכן הוא מפיק אירועים וגרם לו עוגמת נפש ובושה רבה.

סרנה, באמצעות עורך דינו אביגדור פלדמן, טען כי התובע נראה מחייך וכי העובדות המפורטות בפרסומים לרבות הטענות כי התובע הוא נאצי ופוגרומצ'יק, הן פרסומי אמת ולכל הפחות הם פרסומים מותרים.

היום, כאמור, פרסם סגן הנשיא גד ארנברג את פסק דינו וקובע בין היתר כי אמנם הורוביץ נראה מצלם את הגופה וכמו כן נראה כי הסקת המסקנות שהתובע חייך היא אכן סבירה בנסיבות העניין, אך לעומת זאת קיבל טענות עורך דין בן גביר וקבע כי "השמטת הפרט שהמדובר בגופה של מי שניסה זה עתה לרצוח יהודים וההשוואה בין הנתבעים לבין הנאצים ומעשיהם מהווים השמטה של מלוא העובדות המאפשרות לקורא הסביר להבחין בין המעשים של הנאצים לבין המעשים של התובע".

השופט ציטט מפסק דין קודם בעניין איתמר בן גביר וקבע ש"אכן ההיסטוריה הכאובה של ימנו, הפצעים העמוקים שגם היום עודם שותתי דם הם כאלה המביאים לכך שהשימוש בביטויים הקושרים למשטר הנאצי יהיו בעבורנו כמעט בכל הנסיבות כלשון הרע.. ודאי במקום שבו הנתבע השתמש בביטויים חריפים וזאת מבלי להביא את מלוא העובדות הרלוונטיות ולהזכיר כי הגופה היא גופה של מחבל".

השופט הורה לסרנה לפצות את הורוביץ בסך של עשרים אלף ש"ח וכן לשלם 5000 שח הוצאות משפט.

עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה להחלטה: "הגם שלטעמי היה ראוי לפסוק סכום כפול, הרי שיש כאן מסר חשוב לסרנה ודומיו: לא ניתן לכם לשקר ולהעליל ולסלף את העובדות ואם תעשו כן נתבע אתכם ותצטרכו לשלם – אני בטוח שקמבצ היישוב היהודי בחברון אשי הורוביץ ידע לבזבז את הכסף רק על דברים טובים לעם ישראל"

רגע לפני העיקול: איש העסקים שהציל את יגאל סרנה

4 תגובות

שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו

וואס באר הקלוגר האף דעם לונג
איז בארן נאר האף דעם צונג
[בלשון ציונית]: מה שהחכם כובש בריאותיו
השוטה מוציא בלשונו

אה! איזה תענוג!
באמת כל הכבוד להרב איתמר בן גביר שמביא מכה אחרי מכה לכל הרשעים המצורעים בארצינו הקדושה !!!

למי שלא הבין את הכותרת, לא סופר קו אופ הריבוע הכחול ולא סופר כמו באנגלית "הכי" ולא סופר סתם אלא סופר,1…..2……3…….4……5 וכו'.
הסבר לאידיוטים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן