לאור גל פרסומים בכלי התקשורת - לרבות בתקשורת החרדית - על אגוז הודי המשווק בישראל, מפרסם הבוקר משרד הבריאות כי מדובר במוצר המשווק ללא אישור, וגורם לתופעות לוואי חמורות. כל הפרטים

משרד הבריאות מזהיר בפני צריכה של אגוז הודי המשווק לאחרונה בישראל. המשרד מזהיר כי אגוז הודי (Aleurites moluccanus) לא מאושר כצמח מאכל המותר בישראל, ולפיכך לא אושר לייבוא מסחרי ולשיווק.

"האגוז ההודי מגיע לישראל באמצעות ייבוא אישי (המיועד לצריכה אישית) ונמכר לקהל הרחב בדיוור ישיר בניגוד לחוק", מבהירים במשרד.

עוד בהודעת המשרד לתקשורת: "לאחרונה התקבלו במשרד הבריאות מספר פניות לגבי בטיחות הצריכה של האגוז ההודי בישראל, לרבות דיווח על תופעות לוואי עקב צריכת המוצר. צריכתו של האגוז ההודי עלולה לגרום לשלשולים, לכאבי בטן, לנפיחות (גזים) ולכאבי שרירים".

כמו כן נמסר כי "בהמשך למידע שהתקבל, שירות המזון במחוז ת"א ביצע פעילות פיקוח ואכיפה. המוכרים זומנו לחקירה פלילית, מכירת הסחורה הופסקה והמוצרים נתפסו".

"משרד הבריאות חוזר ומזהיר את הציבור מפני רכישה וצריכה של צמחי מאכל, לרבות אגוז הודי, שאינם מותרים לשיווק בישראל הן אם מיובאים ביבוא אישי והן בייבוא מוסדר".