עופר אוחנה, תושב חברון פרסם סרטונים בהם נראים קווי המים הפיראטיים של הערבים אותם הם מושכים מקווי המים הראשיים באיזור. בנוסף לצינורות אותם מושכים הערבים ישנם נקודות רבות בהן מחוררים הערבים את צינורות המים על מנת להקל את הגניבה

(צילום: עופר אוחנה)

בזמן שמליוני תושבי ישראל מוצפים במסרים ופרסומים ממשלתיים הקוראים לפקח על צריכת המים הביתית והחקלאית, וישנם עיצומים שונים כנגד חקלאי ישראל, ערבים בהר חברון גונבים מים ללא פסקה.

עופר אוחנה, תושב חברון פרסם אמש סרטונים בהם נראים קווי המים הפיראטיים של הערבים אותם הם מושכים מקווי המים הראשיים באיזור. בנוסף לצינורות אותם מושכים הערבים ישנם נקודות רבות בהן מחוררים הערבים את צינורות המים על מנת לאפשר זרימת מים חופשית ממנה הם יכולים לגנוב מים בחופשיות.

"מדובר בגניבות מים בסדר גודל עצום וענק שגונבים מים מקו הראשי שמגיע מקריית ארבע לכיוון היישוב בית חגי וצומת מפקדת חטיבת יהודה", צוטט אוחנה באתר הקול היהודי. "מידי יום נגנבים אלפי ליטרים של מים. המקום שבדרך כלל נמצאים גניבות המים זה בצומת חגי מזרח לכיוון בית חגי ומתחת לצומת חטיבת חברון צומת הכבשים על ציר 60, על הכביש הראשי.

הוא סיפר: "הם מגיעים מידי יום לא מתייאשים ללא הפרעה לצערי חברת מקורות יותר נכון רשות המים שמגיעה לפה מה שמותר לה לעשות זה רק לנתק את הצינור ולרתך חתיכת ברזל לחסום את הפתח. יותר מזה אסור להם לעשות כלום. כל שאר הקילומטרים של הצינורות, משאבות המים וכו' אסור להם לעשות כלום. יותר חמור זה שהם גם ממלאים בריכות גדולות במים, עם צינור משאבה ומונה ומוכרים את המים ועושים איתם כסף. יש לנו תיעוד של הכל".

לפני מספר חודשים הוצג בכנסת מסמך של חברת מקורות ורשות המים בו הוצגו נתוני הגניבות במספרים מתחנות השאיבה ברחבי יהודה ושומרון. מדובר על קרוב לעשר מליון קוב בשנה שנעלמים באלפי נקודות שאיבה פיראטיות ברחבי יהודה ושומרון.