‏נער בן 17 מאושפז בבית החולים מעייני הישועה בעקבות דלקת קרום המוח שהיא אחד התסמינים של מחלת העכברת. הנער היה לפני מספר ימים באחד מנחלי הצפון שנסגרו בעקבות הזיהום. מצבו יציב ולא נשקפת סכנה לחייו

משרד הבריאות עדכן הבוקר שהתקבלו תוצאות של בדיקות הקולי הצואתי ממעבדות בריאות הציבור של משרד הבריאות. מהספירה עולה כי בנחל זויתן 500, משושים 1100, יהודיה 1170 ובזכי 4400. יצוין כי הסף של התקן לטבילה או שחיה הוא 400. במשרד הבריאות מסרו כי "נתון זה הינו חלק ממכלול הנתונים בהליך קבלת ההחלטות בשילוב עם נתונים אפידמיולוגיים ואחרים".

מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מסר כי ״אנחנו עוקבים מקרוב באופן יומי ומדווחים לציבור בצורה שוטפת. חשוב לנו להזהיר מפני תופעת ״פייק ניוז" שרצה ברשתות החברתיות ולהקפיד להסתמך רק על הודעות רשמיות של הגופים המוסמכים לכך".

בתוך כך, פרופ' אלי סומך מנהל אגף הילדים במרכז הרפואי מעיני הישועה מסר הום כי "נכון להיום מאושפזים במחלקת הילדים שבמרכז הרפואי מעיני הישועה 7 ילדים ובני נוער בגילאי 11 עד 17 עם תסמינים קליניים המעלים חשד משמעותי להדבקות במחלת העכברת לאחר שבילו באתרים שהוזכרו עד כה בהודעות משרד הבריאות". עוד הוסיף כי "מצבם של הילדים משתפר למעט מקרה אחד של נער שבו התגלתה דלקת בקרום המוח המוכרת כסיבוך של המחלה".

חדר המיון של מעייני הישועה מטפל בפניות של ילדים ונערים עם תסמינים שונים שהתפתחו לאחר ששהו באתרים המוזכרים כולל משפחה עם 5 ילדים בגילאי חצי שנה עד 12 שנבדקה במיון בעקבות תסמיני חולי שונים כמו חום, כאבים, בחילות והקאות. לאחר בדיקות והשגחה שוחררה המשפחה להמשך מעקב וטיפול בקהילה.

https://www.jdn.co.il/news/israel/1039125