אום אל פאחם: מאות השתתפו הלילה בהלווית המחבל שחוסל בעת ניסיון פיגוע הדקירה ביום שישי האחרון. קריאות הסתה ותמיכה בטרור נשמעו במהלך ההלוויה. ליברמן: הוכחה שאום אל פאחם לא צריכה להיות חלק מישראל

באום אל פאחם התקיימה הלילה הלוויתו של המחבל שנהרג בעת ניסיון פיגוע הדקירה ביום שישי האחרון בעיר העתיקה בירושלים.

כמו אירועים דומים בעבר, גם בהלוויה הזאת נשמעו קריאות מסיתות נגד ישראל, בשבח המחבל ובעד הטרור.

יצוין כי מדובר בהפרה של התנאי שסיכמה המשפחה עם המשטרה לפני העברת הגופה. בשל כל המשטרה תחלט את הערבות הכספית בסך 50,000 ש"ח מבני משפחת המחבל.

מהמשטרה נמסר: "במסגרת השמירה על שלום הציבור וביטחונו ועל מנת להבטיח את הסדר הציבורי, קבעה משטרת ישראל עפ"י סמכותה בחוק (סעיף 70 לחוק המאבק בטרור), תנאים המאפשרים את מסירת גופת המחבל אחמד מחאמיד לבני משפחתו לקיום הלוויה באום אל פחם. כאמור, תנאי הצו שקבעה המשטרה עפ"י החשד הופרו אמש בניגוד לחוק, לאחר שנצפו מאות רבות של משתתפים בניגוד לצו אשר הגדיר ותחם את זמני ההלוויה, ציר התנועה, כמות המשתתפים (עד 150 בני משפחה) וכיו' .

כאמור, בשל אי עמידה בתנאים, המשטרה תפתח בחקירה בחשד לאי קיום הוראה והפרת צו ותפעל לחילוט ההפקדה הכספית, בהתאם להוראות החוק".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שיתף הבוקר את התיעוד מההלוויה וכתב: "אתם שואלים את עצמכם למה אום אל פחם צריכה להיות חלק מפלסטין ולא מישראל? המראות מאתמול של מאות אנשים המשתתפים בלוויית המחבל מעירם עם דגלי פלסטין, וקריאות "ברוח ובדם נפדה את השהאיד", יענו לכם סופית על השאלה. התכנית שפרסמתי לפני הרבה שנים לחילופי שטחים ואוכלוסיות רלוונטית יותר מתמיד".

ח"כ אורן חזן: "הלווית המחבל מוכיחה שוב עד כמה אום אל פחם היא קן צרעות ארסי מלא בתולעים השוכן בלב המדינה. ליברמן התבלבל – לא צריך חילופי שטחים, הם מהווים כניעה, צריך חילופי אוכלוסיה! על המנהיגות להוכיח ריבונות, להרוס את בית המחבל, לגרש את משפחתו ולטפל טיפול כירורגי בנגיף הטרור המתפשט בקרבנו".

"זה כואב, צורב ושורט לי את הנשמה – אבל נהיה חזקים"