אחרי שהנהגים חגגו את ההחלטה להשעות את פעילות מצלמות המהירות בחשד לחוסר אמינותן, בקרוב צפויה המשטרה להודיע כי הבדיקות החוזרות שנעשו מאמתות את אמינות המצלמות וגם מי שצולם בזמן ההשעיה יקבל דו"ח בקרוב. סעו בזהירות

נהגים שקיבלו דו"ח מהירות, שימו לב: המשטרה תמסור בימים הקרובים את ההחלטה בעניין סוגיית מצלמות המהירות ־א־3 . ההערכה היא שייקבע כי מצלמות המהירות תקינות ועל כן נהגים שתשלום הדו"ח שלהם נדחה יצטרכו לשלם. המלצה רשמית צפויה להינתן לבית הדין לתעבורה שדן בעניין. עד להחלטת בית המשפט בדיונים בין פרקליטות המדינה לאגף התנועה סוכם כי המועד האחרון לתשלום דו"חות מהירות שהנפיקה מערכת המצלמות תידחה, זאת לאור הספק שקיים לגבי אמינותן.

סוכם כי נהגים שקיבלו דו"חות ועדיין לא שילמו את הקנס בגינם, והמועד האחרון לתשלומם עוד לא חלף, יוכלו להמתין עם התשלום עד 2 בספטמבר השנה. כמו כן נמסר כי המצלמות ממשיכות לתעד נהיגה במהירות מופרזת, והחלטה לגבי המשך האכיפה תתקבל בתום הבדיקות.

יצוין כי הצבתן החלה ב־2012, כשהיעד היה הצבת 300 מצלמות בכבישי הארץ. עד כה הושקעו בפרויקט יותר מ־100 מיליון שקלים מכספי
הציבור. בשנת 2016 פרסם מבקר המדינה דו"ח חמור על פרויקט המצלמות, שהצביע על ליקויים רבים בהפעלתן.

אולם בחודשים האחרונים ביצע אגף התנועה יותר מאלף בדיקות, שהוכיחו לטענת בכירים באגף מעל לכל ספק כי המערכת אמינה ומדויקת. בדיקות רבות נערכו למצלמות גם בטכניון, והן ככל הנראה הוכיחו כי המערכת אמינה ומדויקת.

את התיק בבית המשפט מנהל עו"ד תומר גנון, לאחר שבמהלך שנת 2015 הצטברו במשרדו דו"חות של נהגים רבים אשר צולמו ברחבי הצפון על ידי מצלמות א־3 בגין נסיעה במהירות גבוהה או רמזור אדום שלטענת מרשיו לא בוצעו.