מנתונים שפירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי מהירות הנסיעה גורמת רק לחצי אחוז מכלל תאונות הדרכים. חברת הכנסת רונית תירוש בתגובה: "היום הוכח כי מצלמות המהירות - נועדו רק למטרות מסחטת כספים"

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פירסמה היום הודעה לפיה, מרבית התאונות, בפרט הקטלניות שבהן נגרמו מאי שמירת מרחק וסטייה בין נתיבים. ולא כפי הדעה הרווחת שמהירות מופרזת היא זו שגורמת לתאונות.

קרא עוד:

[postim]

חברת הכנסת רונית תירוש הגישה בתחילת השנה תיקון להצעת החוק בקשר למצלמות, לפיו תותקן נורה כחולה מעל כל מצלמת מהירות כדי ליידע את הנהגים על קיומה של המצלמה.

בדברי ההסבר להצעת התיקון בחוק נכתב: "מטרת הצבת מצלמות מהירות בכבישי ישראל, בין היתר, היא להרתיע נהגים מנסיעה במהירות מופרזת. בתקופה האחרונה הוצבו מצלמות חדשות בכבישים מרכזיים בארץ ומתוכנן להציב עוד מצלמות. מיקומן של חלק מהמצלמות החדשות מוסתר מעיני הציבור עקב תנאי דרך שונים וזוויות ראייה ועולה החשש כי המצלמות החדשות הוצבו בעיקר לצורך העשרת קופת המדינה באמצעות הנפקת קנסות רבים ולא לצורך שימוש כאמצעי הרתעה לציבור הנהגים".

"מטרת הצעת חוק זו היא לחייב התקנת נורה כחולה מהבהבת על מצלמות המהירות האוטומטיות, כך שנורה זו תתריע ותרתיע את ציבור הנהגים מלנהוג במהירות מופרזת ולעבור על החוק".

חודשיים לאחר מכן, ב- 4.3.2012 דחתה וועדת החוקה של הכנסת את הצעתה של תירוש.

חברת הכנסת תירוש אמרה בתגובה: "הממשלה בלהיטותה להיכנס עמוק לכיסו של האזרח, ולגזול ממנו מאות אלפי שקלים מצאה דרך נוספת לעשות זאת. מצלמות הן לא פתרון קסם להפחתת תאונות דרכים, כך שאם רצונה של הממשלה שהנהגים יורידו את הרגל מהגז – עליה לסמן את המצלמות כפי שביקשתי בהצעת החוק. במצב שנוצר – מדובר במסחטת כספים לקופת האוצר".

לסקרנים שביננו, מצלמות המהירות שהוצבו לפני כמעט 5 חודשים, הכניסו לקופת המדינה קרוב ל- 10 מיליון ש"ח.

לאחר פרסום ההודעה של הלמ"ס אמרה חברת הכנסת תירוש: "היום הוכח כי מצלמות המהירות – נועדו רק למטרות מסחטת כספים"