מצפה כרמים - מראה כללי. צילום: נועם מוסקוביץ' / פלאש 90

ניצחון להתיישבות • ביהמ"ש קבע: מאחז לא יפונה גם אם הקרקע פרטית

פסק דין דרמטי של המחוזי בירושלים שפורסם אחה"צ קובע כי יש להסדיר את היישוב מצפה כרמים, באמצעות החלת "תקנת השוק" הקבועה בצו בדבר רכוש ממשלתי, על שטח מצפה כרמים. בימין מברכים: "החלטה היסטורית". כל הפרטים

פסק דין דרמטי של בית המשפט המחוזי בירושלים שפורסם אחר הצהרים קובע כי יש להסדיר את היישוב מצפה כרמים, באמצעות החלת "תקנת השוק" הקבועה בצו בדבר רכוש ממשלתי, על שטח מצפה כרמים.

החלת סעיף זה מהווה אור ירוק להסדרה תכנונית של הישוב מצפה כרמים שהוקם בסוף שנות ה-90, ובו מתגוררות עשרות משפחות. בכך העניק בית המשפט תקדים משפטי ראשון מסוגו להסדרת ההתיישבות הצעירה ברחבי יהודה ושומרון.

בתנועת רגבים, שיזמה את חוק ההסדרה, בירכו על פסק הדין. "פסק הדין הוא פרי תוצר של מאבק משפטי ממושך, שנוהל על ידי היישוב וגורמי ההתיישבות שדרשו להסדיר את היישוב שהוקם על ידי מדינת ישראל. מדובר בהחלטה היסטורית ומבורכת. אנו קוראים ליועץ המשפטי לממשלה להחיל את העקרונות שנקבעו בפסק הדין גם על יישובים נוספים ביהודה ושומרון, שנדרשת הסדרתם", מסר עורך הדין הראל ארנון שייצג את היישוב מצפה כרמים.

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "צעד קטן, תקווה גדולה. החלטת בית המשפט על החלת תקנת השוק (סעיף 5) על היישוב מצפה כרמים היא נוקאאוט. צעד חשוב בכיוון הנכון. אני שמח שהשכל הישר גבר ובעקבות ההחלטה אפשר יהיה להסדיר את מצפה כרמים ולהמשיך בהסדרת חלק גדול מההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון. אני מברך את חבריי תושבי מצפה כרמים ומאחל להם לצאת סוף סוף לדרך חדשה של בניין ופיתוח הישוב. עוד אני מקווה שהמנהל האזרחי יפנים את הביקורת שהעביר עליו בית המשפט, לרבות הוצאות המשפט הגבוהות שנפסקו נגדו, ויפסיק לתקוע מקלות בגלגלי הסדרת ההתיישבות".

ממפלגת האיחוד הלאומי נמסר: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט שבחר ובצדק להסדיר את היישוב מצפה כרמים. זה ציון דרך להכשרת כלל ההתיישבות שטרם הוסדרה כחוק. אנו תקווה שמגמה זו תביא לשחר של עוד ההסדרה, עוד בנייה ועוד צמיחה של התיישבות יהודית ביהודה ובשומרון".

2 תגובות

לשמחה מה זו עושה
וכי ההחלטה הסופית היא של בית משפט מחוזי
הרי עדללא וחיזבללה ושוברים שתיקה וחמאס יעתרו לבג"ץ
ומאוד קל לנחש מה תהיה החלטת השופטים

מוקדם מידי, אל תשמחו. יש בג"ץ בישראל!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *