אלפי כרטיסי טיסה בשווי מצטבר של למעלה ממיליון דולרים: המשטרה חשפה הבוקר פרשת הונאה חמורה במסגרתה הונו אלפי לקוחות באמצעות מכירת כרטיסי טיסה לאומן וביטלו העסקאות יום לפני מועד הטיסה. 3 חשודים נעצרו

המשטרה חשפה הבוקר פרשת הונאה חמורה במסגרתה הונו אלפי לקוחות באמצעות מכירת כרטיסי טיסה לאומן וביטלו העסקאות יום לפני מועד הטיסה. ראשיתה של חקירת המשטרה עם קבלתן של 2 תלונות מאזרחים, לפיהן רכשו כרטיסי טיסה לאומן שבאוקראינה לרגל חג ראש השנה מחברת נסיעות ישראלית. יום לפני מועד הטיסה, החברה הודיעה ללקוחותיה כי אין ביכולתה למלא את חלקה בעסקה והכרטיסים בוטלו.

חוקרי המשטרה שפתחו מיד בחקירה מאומצת, הבינו כי עפ"י החשד מדובר בהיקף הונאה רחב מאוד ממנו נפגעו יותר מ-2000 אנשים, מרביתם ככל הנראה מהציבור החרדי / דתי.

עם התקדמות החקירה, עצרו חוקרי המשטרה ביום ראשון את שני בעלי החברה והם הובאו לחקירה במשטרה בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות.

מחקירת המשטרה עולה החשד, כי החשודים ערכו חוזה התקשרות עם אדם השוהה בחו"ל ומיצג חברת תעופה המפעילה טיסות בין ישראל לאוקראינה, ובו הזמינו מעל 2000 כרטיסי טיסה בשווי של מעל 1,300,000 דולר.

עוד עלה החשד, כי החשודים קשרו קשר עם חשוד נוסף שנעצר אף הוא בנתב"ג (שעה שניסה להימלט מהארץ) שטען כי הוא מבקש לממן ולסבסד חלק מעלות כרטיסי הטיסה ע"י כך שהחשודים, בעלי החברה, יעבירו לידיו את כספי מכירת הכרטיסים, ולאחר שיסבסד את העלות, יעביר הכסף לנציג חברת התעופה בחו"ל.

עפ"י חשד חוקרי המשטרה, כלל הכסף שהצטבר בידי 3 החשודים ממכירת הכרטיסים, לא הועבר כלל לנציג חברת התעופה בחו"ל, ועפ"י החשד מעלו בכספים והשתמשו בהם על מנת לבצע הלבנת הון ולטובתם האישית.

כיום לפני מועדי הטיסות בשבוע החולף, הודיעו בעלי החברה לקהל לקוחותיה שרכשו כרטיסי הטיסה, כי אין ביכולתם למלא חלקם בעסקה וכי כרטיסי הטיסה מבוטלים, ובכך עפ"י ההערכה במשטרה גרמו לנזק כספי בהיקף רחב לאלפי הלקוחות, שחלקם ככל הנראה נאלצו לרכוש כרטיסים חדשים מחברות אחרות על מנת לטוס לאומן.

אמש, בית משפט השלום בירושלים נעתר לבקשת המשטרה והאריך מעצרם של 2 החשודים עד ליום חמישי. היום יובא בפני בית המשפט החשוד השלישי.

"משטרת ישראל פונה לציבור שרכש כרטיסי טיסה מחברה זו ו/או נפגע מדפוס פעולה זהה, להגיע בהקדם לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה", נמסר.