בפסקות החשמל הנרחבות בימי ראש השנה, בין היתר בישיבת פוניבז' ובקלויז של באיאן, הביאו את ח"כ משה גפני לדרוש מחברת החשמל הקמת פורום ראשי רשויות ועסקנים מהציבור יחד עם אנשי חברת החשמל להיערכות לחגים הבעל"ט

בעקבות התקלות הרבות באספקת החשמל בראש השנה פנה יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אל הנהלת חברת החשמל, וסיכם איתם כי יוקם פורום ראשי רשויות ועסקנים מהציבור החרדי יחד עם חברת החשמל להערכות לחגים.

ח"כ גפני אמר כי מדובר בתקלות קשות שגרמו לסבל רב לאלפי אנשים וכי רואה זאת בחומרה רבה, ובהנהלת החברה אמרו לח"כ גפני כי הם לומדים את התקלות ומטפלים בעניין ברצינות רבה.

עם צאת ראש השנה דווחו על הפסקות חשמל בעשרות מוקדים, ביניהם ישיבות וחסידויות רבות, וזאת בשל השימוש המוגבר בחשמל בימים אלו. הפסקות חשמל היו בין היתר בישיבת פוניבז' ובקלויז של חסידי באיאן בירושלים.

שעה קלה לפני כניסת ראש השנה, אירעה הפסקת חשמל באזור בית הכנסת של באיאן, בית טובי העיר ועוד. חברת החשמל הביאה למקום ראשית כל גנרטור על מנת שהחסידים לא יתפללו בחושך וללא מיזוג אוויר, במקביל, צוות עובדים פעלו במקום עד לשעת לילה מאוחרת על מנת לסדר את התקלה.

כאמור, בעקבות תקלות אלו, סוכם בין ח"כ משה גפני להנהלת חברת החשמל על הקמת פורום ראשי רשויות ועסקנים מהציבור יחד עם אנשי חברת החשמל להיערכות לחגים הבעל"ט על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד.