כמה בלוני תבערה אותרו הבוקר ביישובי עוטף עזה, ובלונים נוספים הגיעו עד לקריית גת, שם נחתו בגן משחקים הסמוך למעון ילדים השייך למוסדות חסידות סלונים. בס"ד לא היו נפגעים ולא נגרמו נזקים כתוצאה מבלוני התבערה היום

ניסיון פלסטיני נוסף לחידוש טרור ההצתות: כמה בלוני תבערה אותרו הבוקר ביישובי עוטף עזה. אחד מהם נחת בשטח חקלאי ביישוב בשדות נגב וטופל על ידי חבלן מבלי שגרם נזק. גם במועצה האזורית אשכול נמצא הבוקר צרור בלונים שאליו חובר מטען. במקום לא נוצרה שרפה ולא נגרם נזק.

בלון תבערה נוסף נחת סמוך לשעה שבע בבוקר בגן משחקים בקריית גת. במשטרה התקבל דיווח על צרור בלונים חשוד בגן שעשועים ברחוב ענתות. כשהמשטרה הגיעה למקום הכוח זיהה פתיל בעירה שלא דלק שחובר לבלונים. חבלן הוזעק למקום לטפל בחפץ החשוד והוסרה הסכנה.

לJDN נודע כי הגן שעשועים המדובר שופץ רק לאחרונה לתועלת ילדי הקריה החרדית, וכי המיקום קרוב מאוד, במרחק של גדר אחת המפרידה בין הגינה לבין מעון השייך למוסדות חסידות סלונים.

לפנות בוקר סוכל ניסיון חדירה ופגיעה בכוח צה"ל באזור הגדר. שלושה פלסטינים זחלו לעבר גדר המערכת ותכננו לחדור לשטח ישראל. מטען צינור הושלך לעבר הלוחמים. כוח של צה"ל פתח לעברם באש. אין נפגעים בקרב החיילים: לא ברור אם החשודים נפגעו.

בערוץ 20 ציינו כי בחטיבת דובר צה"ל בחרו שלא לדברר את האירוע, כאשר גורם צבאי טען כי לא מדובר באירוע חמור. אולם מנגד, מציאת רובה באזור יהודה ושומרון זכתה להודעת דובר צה"ל עם עלות השחר. הרובה, מסוג M16, נתפס במהלך סריקות של לוחמי צה"ל ומשטרת ישראל לאיתור אמצעי לחימה בלתי חוקיים בכפר יטא שביהודה. חשוד נעצר והממצאים הועברו לידי כוחות הביטחון.

מדובר בתקרית שניה תוך יממה על גבול הרצועה: אמש ניטרל כוח צה"ל ניטרל מטען שאותר במהלך השבוע ליד גדר המערכת בדרום רצועת עזה על ידי הלוחמים. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. "חמאס משתמש באזרחי רצועת עזה כמגן אנושי וככסות לפעילות טרור", נמסר מדובר צה"ל.

חוליית המחבלים שהניחה את המטען תכננה לפגוע בלוחמי צה"ל ולשבש את פעילות הכוחות שפועלים במרחב: "הנחת המטען על ידי חוליית המחבלים בכסות הפרות הסדר האלימות הינה הוכחה נוספת לכך שארגון הטרור חמאס פועל לשימור העימות במרחב הגדר ולפגיעה בחיילי צה"ל".

סוכל ניסיון חדירה מעזה; מצרים מזהירה את חמאס מחידוש האלימות בגבול