בבתי הכנסת וברחובה של עיר: תושבי בני ברק מחו על חילולי השבת. עוד בחדשות השבת: ההידרדרות בגבול הדרומי נמשכת עם עליה חדה בתקריות האש והתחדשות טרור העפיפונים, ועשרות הרוגים בפיגוע במצעד צבאי באיראן

סיכום החדשות מתפרסם באדיבות אתר 0404

– לוחם צה"ל נפצע עם כניסת השבת באורח קל מפגיעת רסיס מטען במהלך ההתפרעויות בגבול רצועת עזה ופונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי במהלך ההתפרעויות בהן השתתפו למעלה מ-10,000 מחבלים, הושלכו מטענים ורימונים, הובערו צמיגים ויודו אבנים לעבר כוחותינו ולעבר גדר המערכת. בתגובה תקף צה"ל באמצעות כלי טייס מספר פעמים בצפון הרצועה. לטענת הערבים, מחבל אחד חוסל במהלך התפרעויות אלה, עוד 312 נפצעו. מאז תחילת ההתפרעויות בסוף חודש מרץ האחרון כוחותינו חיסלו 184 מחבלים שסיכנו את חייהם, עוד 20,472 נפצעו. בתוך כך, משלחת המורכבת מבכירים מצרים הגיעה הבוקר לרצועת עזה בניסיון לחדש את שיחות הפיוס בין חמאס לפת"ח כשלב מקדים להסכם הפסקת אש ארוך טווח עם ישראל.

בתוך כך, מדוברות כבאות והצלה נמסר במהלך היום על שבע שריפות שהוצתו באזור עוטף ישראל כתוצאה מטרור בלוני התבערה. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי השריפות הוצתו בין היתר באזור הקיבוצים בארי וכיסופים שבשטח המועצה האזורית אשכול ובכניסה המערבית לנתיבות.

– ערבי כבן 21 נוטרל ונעצר אחר הצהריים על ידי לוחמי יס"מ ברובע יזרעאל בעפולה, לאחר שעלה חשד שבכוונתו לבצע פיגוע. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי כוחות גדולים של משטרת ישראל, גלויים וסמויים, פעלו לאיתורו ולמעצרו בעקבות דיווח מאלמוני שהתקבל במוקד 100.

– תושבי בני ברק חסמו אמש את כביש 4 במחאה על אישור בית המשפט המחוזי להמשיך בעבודות בניית הרכבת הקלה גם במהלך השבת. סיקור נרחב בהמשך

– איראן: לפחות 29 בני אדם בהם אנשי משמרות המהפכה האסלאמית נהרגו הבוקר ו-57 נפצעו בפיגוע ירי שביצעו מחבלי דאעש במהלך מצעד צבאי שנערך באהוואז. בתגובה אמר שר החוץ האיראני, מוחמד זריף, כי "מחבלים שמגוייסים, מאומנים, מחומשים וממומנים על ידי משטר זר תקפו באהוואז. נגיב במהירות ובהחלטיות". סיקור נרחב בהמשך

– מחבלים השליכו במהלך שעות הלילה מטען צינור מייצור עצמי לעבר היישוב בית-אל שבהרי בנימין. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי בעקבות ריבוי הפיגועים בגזרה, לוחמי צה"ל פתחו בפעילות במהלכה בוצעו צעדים למניעת המשך ניסיונות הטרור.

– שלושה ערבים שהתקרבו עם כניסת השבת לחוות גלעד, זוהו ונעצרו בקרבת בתי היישוב. כתב חדשות 0404, רפאל חיון, מוסר כי השלושה עוכבו על ידי רכז הביטחון וכוחות צה"ל לבדיקת מניעיהם.

– נשיא קוסובו, האשים טאצ'י, אמר במהלך ראיון שהעניק לערוץ טלוויזיה מקומי כי "אם קוסובו תוכר על ידי ישראל, אהיה מוכן למקם את השגרירות שלנו בירושלים".

– גבר כבן 78 טבע לפני הצהריים בחוף ארגמן בעכו – מותו נקבע במרכז הרפואי לגליל.

– ילד כבן שלוש וחצי נפצע אחר הצהריים באורח קשה, לאחר שנפל מגובה של כשלוש קומות בבית בגוש עציון.

– רוכב אופניים כבן 37 נפצע טרם כניסת השבת באורח בינוני עד קשה, לאחר שנפגע מרכב בכביש 225, ממזרח לירוחם.

– ילדה כבת ארבע נפצעה אמש באורח בינוני, לאחר שנפגעה מרכב בעת שרכבה על קורקינט ברחוב מרטין בובר באשדוד.

– תושב לוד כבן 29 הגיע אמש לחדר הטראומה במרכז הרפואי אסף הרופא, לאחר שנכווה באורח בינוני כתוצאה משריפה במכוניתו.

– רוכב אופניים כבן 30 נפצע עם כניסת השבת באורח בינוני, לאחר שנפגע מרכב ברחוב הנביאים בירושלים.

– זוג מבוגרים ושבעת ילדיהם שיצאו לטייל אתמול בבוקר (שישי) בחלקו התחתון של נחל אוג ולא יצרו קשר, אותרו עם כניסת השבת כשהם בריאים ושלמים.

– שני מטוסי כיבוי ולוחמי אש מתחנות קריית גת, אשקלון ואשדוד פעלו בצהריים בשריפת שתי חממות במושב שחר שבשטח המועצה האזורית לכיש. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי הכוחות בלמו את התפשטות השריפה לבתי התושבים, לאחר שדילגה במהירות מהחממה הראשונה לשנייה.

– צוותי כיבוי וחילוץ פעלו אמש בשריפת דירה ברחוב טרומפלדור ברחובות. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי לוחמי האש חילצו כלב מהדירה שבערה בקומה הראשונה, כיבו את האש ושחררו את העשן שהצטבר.

– ארצות הברית: מניין ההרוגים בעקבות פגיעת הוריקן "פלורנס" עלה הבוקר ל-44.