אתר בנייה | תמונת אילוסטרציה

ההסתדרות הכריזה: סכסוך על רקע התאונות בעבודה

הערב אישרו בבית נבחרי ההסתדרות את בקשתו של יו"ר ההסתדרות, להכריז על סכסוך בנושא הבטיחות בעבודה, לאור העלייה במספר ההרוגים והפצועים בתאונות בענף הבנייה, כשמתחילת 2018 נהרגו 31 ונפצעו קשה למעלה ממאה עובדים • "עובדים כדי לחיות. לא כדי למות"

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

לאחר שאושר אמש בקשתו של יו"ר ההסתדרות לפתוח בסכסוך עבודה כללי, בישיבה מיוחדת של פורום הנהגת ההסתדרות שעסקה בתאונות בתחום הבנייה, הערב גם חברי בית נבחרי ההסתדרות אישרו את בקשתו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, להכריז על סכסוך בנושא הבטיחות בעבודה.

לטענת ההסתדרות ישנה "ההפקרות הנמשכת בכל הנוגע להזנחת תחום הבטיחות בעבודה בכלל המשק בישראל", זאת נוכח המספר ההולך וגובר של ההרוגים והפצועים בתאונות בענף הבנייה, כאשר מתחילת 2018 נהרגו 31 איש ונפצעו קשה למעלה ממאה עובדים. בעקבות כך דורשת ההסתדרות להגיע להסדרה מוסכמת במסגרת קיבוצית מול כלל הגורמים הרלוונטיים, על מנת להגן על זכותם הבסיסית של העובדים, לעבודה בטוחה במקומות עבודתם.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר, כי "הקטל ומספר הפצועים הגדל של העובדים הנפגעים במהלך עבודתם לא יכול להימשך. זו בעיה לאומית שהמדינה מוכרחה להתעורר ולשים לה באופן מיידי סוף. חייבים להחזיר את הבטיחות לעובדים".

"ההיגיון ותפיסת כבוד האדם שלנו כחברה", הוסיף ניסנקורן, "לא עומדים בקנה אחד עם העובדה שבמדינת ישראל חיי העובדים נתפסים כחסרי ערך ונתקלים בחומה של אדישות. המספרים בלתי נתפסים, עוד ועוד עובדים נופלים למותם בהרג מיותר שאפשר למנוע בקלות".

ההכרזה על סכסוך תלווה בקמפיין חוצות נרחב בכל אזורי הארץ, תחת הסיסמא "עובדים כדי לחיות. לא כדי למות", כאשר באגון דורשים להגיע ל"הסדרה מוסכמת במסגרת קיבוצית, מול כלל הגורמים הרלוונטיים, לשם שמירה על זכותם הבסיסית של העובדים לעבודה בטוחה".

אמש, לאחר שאושרה הבקשה לסכסוך בפורום הנהגת ההסתדרות, שר העבודה והרווחה, חיים כץ, בירך על החלטת ההסתדרות להצטרף למאמצי משרד העבודה והרווחה, לשיפור מצב הבטיחות באתרי הבנייה, כך במכתב ששלח לניסנקורן: "אני מברך על החלטת ההסתדרות להצטרף ולקחת חלק יחד עם המשרד במאמץ לשיפור מצב הבטיחות באתרי הבנייה. כידוע, מאז כניסתי לתפקיד, שמתי את הנושא בראש סדר העדיפויות ופעלתי לקידום צעדים משמעותיים לשם שיפור מצב הבטיחות בענף הבניין ושמירה על חיי העובדים, בניגוד למה שנעשה ב-70 השנים האחרונות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell