לא יאמן: אמר לשוטרים "נמאס לי מהצווים המנהליים" – ונעצר

קטין שנעצר בחשד לעבירה חודש וחצי לאחר שבוצעה ושוחרר ממעצרו, קיבל צו מעצר בית לילי מנהלי. לאחר ימים נעצר בשנית לאחר שאמר לשוטרים שנמאס לו מהצו המנהלי והוא לא הולך לקיימו. ביהמ"ש הורה לשחררו וקבע לא הייתה סיבה למעצר

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • "הבית בבני ברק" משפחת הערליך בימים יפים יותר

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

קטין נעצר בחשד לביצוע עבירה שהתקיימה כחודש וחצי לפני המעצר, בעקבות מידע מודיעיני חדש. שופטת בית המשפט לנוער בירושלים חוי טוקר פסקה כי עקב הזמן הרב שעבר מרגע ביצוע העבירה לכאורה עד להוצאת צו המעצר ועצירת הקטין, יש לשחררו בערבות ובתנאים מגבילים.

בערר שהגישה התובעת ניסתה המשטרה לשנות את הסיבה לשיהוי הארוך במתן צו המעצר, וכן הסבירה את חשיבותו של המידע המודיעיני שנמסר לה אשר בעקבותיו עלה הצורך לעצור את הקטין. לעומת זאת, עו"ד אביחי חג'בי מארגון חוננו שמייצג את הקטין טען כי "מידע מודיעיני אינו מילת קסם", והוסיף כי המשטרה חקרה כבר שלושה חשודים אחרים במקרה בעקבות מידע מודיעיני, ושחררה אותם – "מה שמאיר באור חלש את המידע המודיעיני", לדבריו.

עוד התייחס עו"ד חג'בי בדיון לטענת המסוכנות שהעלתה המשטרה, בציינו שעברו מספר ימים מרגע קבלת המידע המודיעיני, עד להוצאת צו המעצר ועצירת הקטין בפועל, זאת בנוסף לחודש וחצי שעברו מרגע ביצוע העבירה לכאורה עד לקבלת המידע המודיעיני הנ"ל. לדבריו, יש בשיהוי הארוך "טעם לפגם", וניתן ללמוד מכך שהקטין אינו מסוכן.

שופטת בית משפט המחוזי לנוער שדנה בערר, חיה זנדברג, החליטה לדחות את הערר שהגישה התובעת, ושחררה את הקטין בכפוף להפקדת סכום כספי.

ביציאה מבית המשפט קיבל הקטין צו מנהלי, בו נכתב כי עליו לשהות במעצר בית לילי בבית הוריו בירושלים, להתייצב בתחנת המשטרה באופן יומיומי וכן נאסר עליו לדבר עם מספר אנשים. יומיים לאחר מתן הצו המנהלי באו שוטרים לביתו על מנת לוודא את קיום הצו. במהלך ביקורים סיפר להם הקטין כי אינו מתכוון לקיים את הצו וכי נמאס לו מהצווים המנהליים, אז החליטו לעצרו.

בדיון המעצר שהתקיים בבית משפט השלום בירושלים טען עורך דינו של הקטין כי באמירתו אין חשד סביר לביצוע עבירה, וכי "בסופו של יום הם הגיעו כשהוא היה בבית". שופטת בית משפט השלום חוי טוקר החליטה לשחררו שוב ממעצר ללא כל תנאי, היות "ואף לגישת המבקשת המשיב לא הפר את הצו באמירה שלו", וטענה כי אמירתו של הקטין אינה מהווה סיבה למעצר.

עו"ד אביחי חג'בי מארגון חוננו שמייצג את הקטין מסר "מדובר בהתנהלות שערורייתית. משטרת ישראל עוצרת פעמיים את מרשי, קטין בן 16 נעדר עבר פלילי, מבלי שום סיבה וטעם. במהלך הימים הקרובים אנו נפעל למצות את זכויותיו בדמות תביעה אזרחית שתבהיר למשטרת ישראל כי היא אינה מעל החוק".

3 תגובות

מידע מודיעיני אינו מילת קסם.
משטרת ישראל היא לא מעל הכל. יש אלוקים בשמיים.הוא ית' מעל הכל.

לא נכון

פעם הבאה שהקטין יתנהג בצורה ראויה ולא יתן אילה למעצרו! אשמתו!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell