חוסר זהירות: כמעט עשרה חודשים אחרי שהרב איתמר בן גל נרצח בפיגוע דקירה מזעזע, במד"א שלחו חיוב לאלמנת הנרצח שפונה ולא אושפז • "האירוניה נדקרה בחזה ומתה, החיוב על פינויה יגיע בדואר" • במד"א מתנצלים: "מדובר בטעות אנוש"

כמעט שנה עבר מאז נרצח הרב איתמר בן גל הי"ד, בפיגוע דקירה בכניסה לישוב אריאל שבשומרון, אך הפצע עדיין מדמם בלב משפחתו ומכריו שאבדו בן משפחה וחבר, באופן לא צפוי. אך לצד זאת, השבוע היה זה ארגון מד"א שנהג בחוסר אחריות ורגישות ושלח לבית האלמנה, מרים בן גל שתחי', חיוב על סך 613 שקלים, מאחר ובעלה פונה, אך לא אושפז בסופו של דבר.

אחות האלמנה, אמונה כי טוב, שפרסמה את מכתב החיוב ברשתות החברתיות, כתבה כך: "תשעה וחצי חודשים אחרי שקברה את בעלה, קיבלה אחותי מכתב ממד"א שדורש תשלום על הפינוי שלו לבלינסון". כי טוב הוסיפה בכאב: "אישה שכולה, לבד בבית, בערב, פותחת מכתב, דרישת תשלום ממד"א כי הם בדקו והקופה לא מכסה פינוי שלא הסתיים באשפוז".

"איתמר לא התאשפז", כתב כי טוב, "כנראה שזה לא היה מספיק חמור בשביל להצדיק אמבולנס, אבל מספיק חמור בשביל להפוך את אשתו לאלמנה ואת משפחתו לשכולה. הכפיים על הרגישות, מד"א. טוב שהוספתם ז"ל לשם של איתמר ככה נדע שאתם רגישים אחרי מה שגרמתם לאחותי להרגיש. האירוניה נדקרה בחזה ומתה, החיוב על פינויה יגיע בדואר".

בארגון מד"א מסרו בתגובה לאתר 'סרוגים', כי "מדובר בטעות אנוש שארעה בתום לב, מאחר ובמקרים מהסוג הזה לא חל חיוב כמובן. אנו מתנצלים בפני המשפחה על עוגמת הנפש".

"איך ממשיכים מכאן" • קורע לב: הרב איתמר בן גל הי"ד הובא למנוחות