הצעת החוק המחייבת את כל רוכבי האופניים החשמלייםהמחייבת בחבישת קסדה, בכל הגילאים ובכל הכבישים, של שר התחבורה ישראל כץ, הועברה היום בכנסת בקריאה ראשונה • מי שייתפס ללא קסדה יקנס ב-1000 שקלים, במקום 250 שקלים כיום

במהלך היום, הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק של שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, המחייבת את כל רוכבי האופניים החשמליים בחבישת קסדה בעת הרכיבה על האופניים, כשהחובה היא בכל גיל ובכל הכבישים ומי שיתפס ללא קסדה יקנס ב-1000 שקלים, כשכעת הצעת החוק תועבר לוועדת הכלכלה לקראת הכנתה לקריאה שנייה ושלישית.

כיום החוק מחייב את כל רוכבי האופניים לחבוש קסדה בעת רכיבה בכבישים בינעירוניים בלבד. בכבישים עירוניים חלה חובת חבישת הקסדה על רוכבי אופניים עד גיל 18 בלבד. על פי הצעת החוק החדשה, הקנס בגין אי חבישת קסדה בעת רכיבה על אופניים חשמליים יעמוד על 1000 שקלים, במקום 250 שקלים כיום.

לפני כשבוע נכנסה לתוקף תקנה חדשה של שר התחבורה, המאפשרת להיבחן במבחן התאוריה כבר בגיל 15 וחצי, על מנת לאפשר גם לבני 16 לעמוד במבחן התאוריה, לרכיבה כחוק על האופניים החשמליים, וכן על מנת להקנות לצעירים ידע והתמצאות מוקדמים בחוקי התעבורה, הן כרוכבי אופניים רגילים והן כהולכי רגל.