צילום: דוברות המשטרה

כביש הדמים: 17 הרוגים בשבועיים; "מחדל"

17 בני אדם קיפחו את חייהם בכביש 90 בשבועיים האחרונים. 134 בני אדם נהרגו, 4,000 ב1,350 תאונות בכביש בעשור האחרון. מנכ"ל עמותת אור ירוק: "מדובר בכביש שנסלל לפני 50 שנים וכבר לפני שנים רבות היו חייבים לשפר בו את התשתית"

בתאונת דרכים קטלנית בין משאית לרכב הסעות בכביש 90, נהרגו הבוקר (ראשון) שישה בני אדם, ארבעה נפצעו באורח קשה ושלושה באורח קל. התאונה ארעה סמוך לצומת פצאל שבבקעה לכיוון צפון וההרוגים הם נוסעי רכב ההסעות, פועלים שיצאו לעבודה ממזרח ירושלים למפעל באזור עמק בית שאן.

מחקירה ראשונית עולה כי אחד הרכבים סטה לנתיב של האחר לאחר עיקול, ובעוד שהיה ניסיון מצידם להגיב ו"לתקן" את ההתנגשות העתידית על ידי סיבוב ההגה, הם לא הספיקו והתנגשו חזיתית. "לפי מה שאנחנו יכולים לומר כעת, מדובר בסטייה של אחד הרכבים שכנראה גרם לתאונה. נהג המשאית עדיין בחקירה. לאחר חקירת הנהג ונסיבות התאונה, נצא בהודעה רשמית", כך אמר נאדי סולימן, קצין משטרה שהגיעה לזירת האירוע.

אסון בכביש 90: שישה הרוגים וחמישה פצועים קשה בתאונה קטלנית

על פי נתוני עמותת אור ירוק 17 בני אדם קיפחו את חייהם בכביש 90, רק בשבועיים האחרונים. בחינת נתוני העשור מגלה כי 134 בני אדם נהרגו בעשור האחרון בתאונות דרכים בכביש, מעל 4,000 בני אדם נפצעו ב1,350 תאונות דרכים.

דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן, אמר: "אנו שולחים את תנחומינו למשפחות ומאחלים החלמה מלאה לפצועים. כבר תקופה ארוכה שאנו מזהים ומתריעים עלייה משמעותית בהיקף כלי הרכב בכביש 90, ובהתאם לכך לעלייה חדה במספר תאונות הדרכים בו. הגיע הזמן שהממשלה תידרש לנושא ותיתן מענה בכל הקשור להרחבת הכבישים, הסדרת הצמתים והוספת תאורה ואמצעי אכיפה לאורכו".
 
תיעוד התאונה הבוקר

תיעוד תאונה דומה לפני שנה בדיוק באותו מקום

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק מסר כי "כביש 90 ממשיך לגבות קורבנות ולגדוע חיים כתוצאה מתשתית רעועה שאינה סלחנית לטעויות הנהג. הכי קל תמיד להאשים את הנהג והגורם האנושי אבל גם למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים יש אחריות. מדובר בכביש שנסלל לפני 50 שנים וכבר לפני שנים רבות היו חייבים לשפר בו את התשתית ולהפוך אותו מכביש אדום לכביש בטוח. חייבים להתקין מעקה הפרדה בין הנתיבים כדי למנוע תאונות חזיתיות כבר מחר בבוקר כדי להציל חיים. תאונות דרכים הן לא גורל אלא מחדל".

משרד התחבורה גינה היום את האשמות עמותת אור ירוק וטען כי הכביש מטופל ומתוחזק באופן רצוף ונקודתי על ידי חברת "נתיבי ישראל", ולאחרונה הנחתה מנכ"לית משרד התחבורה את החברה לבחון באופן נקודתי את הצורך בהפרדות, או שימוש באמצעים נוספים. "האמירה שיש להתקין הפרדה ולמנוע כל אפשרות עקיפה לאורך מאות קילומטרים של כביש 90 היא מופרכת וחסרת כל בסיס תחבורתי ומעשי", אמרו במשרד והוסיפו, "הניסיונות להצביע על הממשלה כאחראית לתאונות הטרגיות האחרונות, תוך התעלמות מכשלים וטעויות קשות וחמורות של נהגים ,פסולים וחוטאים לאמת.

"8 נפשות? על מה ולמה?": יהודה משי זהב במונולוג כואב מזירת האסון

בשבוע שעבר שמונה בני משפחה נהרגו, ושניים נוספים נפצעו בתאונת דרכים קשה באותו כביש, סמוך לים המלח, כתוצאה מהתנגשות בין שני כלי רכב. ההרוגים נלכדו בין שרידי הרכב הבוערים, וצוותי כיבוי אש שהגיעו למקום החלו בניסיונות לחלצם, אולם מותם נקבע בזירת האירוע. המשפחה, שכוללת שני הורים ושישה ילדים, היא מפסגות שבמועצה האזורית בנימין.

6 תגובות

צריך לבנות עוד כביש ושני כבישים נפרדים יהיו כל אחד לכיוון אחד. אם לא יהיו עוד הרבה תאונות חזיתיות כל חודש

  המדינה תמיד מאשימה את הנגהים ולא את עצמם, כשהם לא מוכנים להשקיע שקל בכבישים ,הגם שהם יודעים שהם אשימים ברוב התאונות.
הגיע הזמן להתחיל להשקיע בכבשים בארץ. הם לוקחים הכי הרבה מיסים משאר המדינות ומשקיעים בציבור הכי פחות

שבוע קשה שבוע נורא 8 בני משפחה נהרגו בתאונה אבא אמא ו6!!!!!!!!!!!!! ילדים והכל בגלל מה? בגלל טלפון ט ל פ ו ן די די כבר אין עוד כוח לשמוע על דברים כאלה מאשימים את הכבישים את הראשי ממשלות את המשטרה את כולם רק לא אותנו הנהגים אני ואתם די כבר כיביני מט להרים טלפון בזמן נהיגה לא מסמסים כלום ולא עושים כלום חוץ מלהסתכל על הכביש די די אי אפשר עוד לחיות ככה תדמינו את הנהג הפוגע אין לו יום ולא לילה הוא יישב בכלא הלך לו עולמו משפחתו והכל בגלל מה בגלל טלפון אתה לא מסוגל בלי טלפון סע בתחבורה ציבורית ברכבת במונית תעזוב את ההגה 17 הרוגים ש ב ע ע ש ר ה הרוגים רק השבוע הזה די תתעוררו טלפון בזמן נהיגה לא מדבר אלי בעזרת השם לא מאחל לאף אחד בעולם

ה' ישמור ויציל אותה תאונה קשה באותו מקום
מצער

הגלגל של הטנדר נפל
לפני פגיעת המשאית

כלומר, להגדיל את כביש 90 בכך שיבנו בו שני כבישים גדולים כשכל אחד מהכבישים לכיוון אחר כמו כביש 6.
זה לא אומר שלא יהיו תאונות. אך לא יהיו כאלה תאונות קטלניות חזיתיות כמו כעת.
אם לאו אזי צריך להכריז לכל יהודים יראי שמים לא לנסוע בכביש זה ולא להגיע לשום מקום דרך כביש זה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *