אמריקה בחרה • הדמוקרטים ניצחו בקונגרס; הרפובליקנים בסנאט

בחירות אמצע הקדנציה בארה"ב הסתיימו עם ניצחון והפסד לכל מפלגה. טראמפ, ששמח על הגדלת הכוח של הרפובליקנים בסנאט, יאלץ מהיום להתמודד עם בית נבחרים לעומתי שעשוי להערים קשיים על תפקודו כנשיא והמשך כהונתו

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

בחירות אמצע הקדנציה בארצות הברית הסתיימו עם הישג דמוקרטי מזהיר בבית הנבחרים לצד הצלחה לרפובליקנים בסנאט. על ההתרחשויות בליל הבחירות הדרמטי דיווחנו כאן בזמן אמת.

כאמור, הבחירות עצמן הסתיימו בראש ובראשונה בהישג גדול לדמוקרטים שהצליחו להחזיר לעצמם את הרוב בבית הנבחרים לאחר שמונה שנים, כשהחלוקה כעת היא 199 צירים לדמוקרטים לעומת 182 בלבד לרפובליקנים. המשמעות: המפלגה הדמוקרטית תוכל מעתה להערים קשיים משמעותיים על תפקודו של טראמפ כנשיא ובמקרה קיצון – שלא נראה סביר כרגע – אף להוביל להדחתו.

מיד עם היוודע התוצאות הסופיות טלפן נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבכירת המפלגה הדמוקרטית ננסי פלוסי ובירך אותה על הניצחון של מפלגתה.

בסנאט, לעומת זאת, הגדילו הרפובליקנים את הרוב שלהם לכדי 51 צירים מול 42 של הדמוקרטים.

טראמפ צפוי לשאת נאום מסכם על תוצאות הבחירות בהמשך היום, אך הבוקר הוא כבר צייץ שמדובר ב"הצלחה אדירה".

יצוין כי בחירות אמצע הקדנציה כללו גם התמודדות ובחירת מושלים במדינות השונות. שתי המפלגות הפתיעו עם ניצחונות במדינות שנחשבות מזוהות עם המפלגה היריבה, ולהפך. לזהות המושלים יש חשיבות רבה בקרב על הנשיאות שיערך בעוד שנתיים. סקירה מקיפה בנושא, כמו גם במשמעויות המשפטיות, החוקתיות והפוליטיות של המהפך בבית הנבחרים – נעלה כאן בהמשך.

הקלפיות נסגרו: בקרוב תוצאות סופיות • עדכונים שוטפים

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן