לאחר שב'מפעל הפיס' התריאו כי מועד איסוף הזכייה על סך של שלושה מיליון שקלים עמד לפוג לאחר חצי שנה מהזכייה, הטעות התבררה • אחד המספרים שפורסמו בהודעה שהופצה היו שגויים, אך עד שהתבררה הטעות - עבר המועד האחרון לאיסוף

לאחר שהיה נראה כי הזוכה המאושר, מוותר על זכייתו, זאת לאחר חצי שנה מאז פרסום תוצאות ההגרלה על סך 3 מיליון שקלים, שנערך על ידי מפעל הפיס, כעת מתברר כי ב'מפעל הפיס' טעו באחד המספרים שפורסמו וזו הסיבה לכך שהזכייה מעלה אבק.

באתר מפעל הפיס הופיעו המספרים הנכונים של הזכייה שהתקיימה ב-5 במאי השנה, המספרים – 31, 30, 23, 22, 12 ו-10, אך המידע שפרסמו לציבור, בהודעה יזומה מטעמם כתבו את המספר 31 במקום 37. ביום שני האחרון זה היה המועד האחרון ללקיחת הזכייה, אך בירור הטעות יכול לשנות את התמונה, בכך שיתנו מועד נוסף ללקיחת הזכייה.

הטעות התגלתה לאחר שאחד המנויים בדק את תוצאות ההגרלה במאי האחרון ועלה על הטעות של החברה, אך המנוי שפנה למפעל הפפיס נענה כי הזוכה אותר ולקח את הזכייה. ב'ערוץ עשר' בדקו זאת, אך התברר כי הזוכה לא לקח את הזכיי.

במפעל הפיס הגיבו ואמרו: "מדובר בטעות סופר שנעשתה שלא במכוון. לאחר שהתבררה הטעות צויין המספר הנכון – 37. אם הזוכה יגיע בימים הקרובים, ייעשה כל מאמץ לשלם את הזכייה".

כך או כך, גם אם במפעל הפיס יהיו הוגנים ויתנו את הזכייה לבעליה, על אף שעבר המועד האפשרי ללקיחתה, מסתבר כי וכה זה כבר לא יגיע, מאחר ואת טפסי הזכייה אנשים מחזיקים בידם עד שמאמתים אותה עם התוצאות שמתפרסמים. ממילא, מסתבר שאותו זוכה נוכח לראות כי לא זכה וממילא השליך את הטופס שהיה בידו לאשפה.