שר התחבורה חתם היום על צו שיאפשר נסיעות חינם גם ברכבת מנתב"ג לירושלים במהלך תקופת ההרצה. בשבוע שעבר בוטל הצורך ברישום מוקדם לנסיעה ומעתה ניתן לנסוע באמצעות כרטיס "רב קו". במקביל, נמשכות נסיעות החינם מירושלים לכל הארץ וחזרה

בשורה טובה לנוסעים לירושלים. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, חתם היום על צו שיאפשר נסיעות חינם ברכבת החשמלית לירושלים, גם מנמל התעופה בן גוריון (נתב"ג) לתחנת האומה (ע"ש יצחק נבון) בירושלים, במהלך תקופת ההרצה.

עד כה, ניתן היה לנסוע רק מתחנת נבון בירושלים, לכל תחנות הרכבת בארץ ובחזרה, ללא תשלום. בעקבות החלטת השר כץ, ניתן יהיה בקרוב לנסוע מנתב"ג לתחנת האומה בירושלים ומתחנת האומה לכל תחנות הרכבת בארץ, ללא תשלום, במהלך כל תקופת ההרצה.

משרד התחבורה ורכבת ישראל ביטלו בשבוע שעבר את הצורך ברישום מוקדם לנסיעות בקו הרכבת החשמלית לירושלים, שהונהג עם תחילת תקופת ההרצה. מעתה, ניתן לנסוע בקו הרכבת לירושלים וממנה באמצעות כרטיס "רב קו", והנוסעים אינם נדרשים עוד להנפיק שובר נסיעה מיוחד עבור הנסיעה.

יצוין כי הרכבת החשמלית לירושלים, הפועלת בימים אלה במתכונת הרצה, מוגבלת ל-400 נוסעים בלבד בכל נסיעה. הרכבת תמשיך לפעול בשלב זה במתכונת של שתי רכבות בשעה לכל כיוון, החל מהשעה 06:30 בבוקר ועד לשעה 19:30, בימים ראשון עד חמישי. סך הכל 54 רכבות ביממה. מנתוני הרכבת עולה כי מתחילת תקופת ההרצה של הרכבת, שהחלה בחול המועד סוכות, ה-25 בספטמבר 2018, נסעו ברכבת לירושלים וממנה יותר מ-222 אלף נוסעים.

קו הרכבת המהיר לירושלים הוא אחד הפרויקטים ההנדסיים והטכנולוגיים, המורכבים ביותר שבוצעו אי פעם בישראל. הפרויקט כולל מסילה כפולה באורך של 56 קילומטרים. העבודות על הרכבת כללו כרייה של 5 מנהרות, באורך של 38 קילומטרים ו 8- גשרים, באורך של 7.5 קילומטרים. הקו עובר דרך מנהרה באורך של 11.5 קילומטרים, הנחשבת לארוכה ביותר בארץ, וכן מעל גשר שגובהו כ- 100 מטרים, ונחשב לגשר הגבוה בישראל.