צילום: משה שי / פלאש 90

טיסת השבת • מנכ"ל אלעל מודה: "חרדים לא תקפו או השתוללו במטוס"

אחרי שהוכח כי אלעל הפיצה כזבים נגד הנוסעים החרדים במטרה לחפות על התנהלותה הכושלת ב"טיסת השבת" נאלץ מנכ"ל החברה, גונן אוסישקין, להודות: ""חרדים לא תקפו או השתוללו במטוס. לא הייתה כל אלימות פיזית"

סערת "טיסת השבת": אחרי מספר ימים של זעם חרדי וציבורי על השקרים וההסתה של חברת התעופה נגד הציבור החרדי, שקרים שהתבררו כניסיון של אלעל להסיט את האש מהתנהלותה הכושלת באותו אירוע, מודה מנכ"ל החברה, גונן אוסישקין: "לא היתה כל אלימות מצד הנוסעים החרדים".

ע"פ דיווח של העיתונאי יהודה שלזינגר ב'ישראל היום', "אוסישקין שוחח אמש עם אישיות רבנית בכירה שהייתה בטיסה ואמר לה מפורשות: "מעולם לא אמרתי שחרדים תקפו או השתוללו על הטיסה. לא הייתה כל אלימות פיזית". כשנשאל אוסישקין אם אפשר לפרסם את הדברים השיב: "עשה מה שנראה לך נכון"".

השקרים של אלעל ממשיכים להיחשף; מתגבשת תביעה ייצוגית נגד החברה


עוד בדיווח ב'ישראל היום': "אוסישקין טען כי "מבחינתי, אם היו קורים מקרי אלימות זה חמור יותר מחילול שבת". לדבריו, הוא הביע את עמדתו במכתב שהפיץ, אך הרב אמר לו כי הדברים לא השתמעו באופן ברור מדבריו. עוד אמר לו הרב כי "צריך לומר את הדברים באופן שלא משתמע לשתי פנים"".

ע"פ שלזינגר, "בשיחה אף עלה כי אם היה קורה אירוע חריג של אלימות כפי שתואר בעיתונות, הנוהל המיידי הוא להוריד את הנוסע האלים מהטיסה או לאזוק אותו. אולם דבר כזה לא קרה – לא בניו יורק, לא באתונה ולא בישראל. עוד עולה מהשיחות עם המנכ"ל כי הוא מודע לכך שלא התרחש אירוע חריג באזור תא הטייס, וכי הטייס היה מודע לכך שבמידה שהטיסה תנחת עד השקיעה ביום שישי בשעה 16:40, מה שהסתבר כאפשרי, הדבר לא ייחשב לחילול שבת.

במקרה כזה, יוכלו נוסעי הטיסה החרדים להעביר את השבת באזור הלאונג' בנתב"ג והנוסעים החילונים יעשו כנפשם. ההחלטה לעצור באתונה, שהתקבלה על ידי הנהלת החברה, התבררה כשגויה".

"טיסת השבת": חרדים תובעים מיליונים מאלעל; המנכ"ל מנסה למזער נזקים

2 תגובות

אולי כבר הגיע הזמן שהחברה החרדית תחרים את חברת אל על אחרי כל כך הרבה עימותים נגד החברה החרדית שכ"כ הרבה נוסעת איתם, די נמאס אתם לא רוצים חרדים אין בעיה נחרים אותכם, חוץ מכך שהיא חברה מחללת שבת כפי שמתברר שוב ושוב ושוב.

אם כך אני מבקש התנצלות מאל על בבקשה ופיצוי לכל מי שנפגע מכם. אם לאו אזי חברת אל על תשא באסון פשיטת הרגל. לא יסעו ולא ימצאו שום נוסעים חרדים על מטוסי אל על לאלתר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן